Jump to content
FAS Goran
goran75

Fiat Marea / Bravo 1.9 JTD - variranje obrtaja u leru

Recommended Posts

Probaj da zakacis na dijagnostiku da ocitas greske,ujedno proveri parametre pritiska goriva na leru,ovako iz opisa bih rekao da te zeza regulator pritiska .

A sto se tice treskanja ,ima li jos nekih simptoma u toku voznje ? npr da se osecaju potresi,vibracije pri opterecenju ili cuje lupkanje ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok sutra ce mi majstor doci da ga nakaci pa cu mu reci, nemam nikakvih potresa u vozni sve ok dobro vuce menjao sam pre tri meseca lamelu i korpu zamajac kaze da je dobar

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 16.11.2011 at 7:46 PM, Martin said:

Dragi, to ti je normalno. I kod mene se javlja ista pojava - malo varira, možda par sekundi (dve tri sekunde) i to je to....pazi kad do sad nisam razmišljao o tome, al ajde da te utešim, da je sve u redu. :welcome:

Druze i ja imam isti problem kod mene ide na 6000 obrtaja ondak se smani na 4000 obrtaja i sve tako jel mozes mi pomoci 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari Marea 1.9 TD varira u leru i to dosta 600-800. Auto normalno pali,normalno vuce... Stavljen nov  onaj senzor na pumpi,ulosci dizni novi... Otkacinjao sam protokomer,isto varira samo malo slabije vuce... Egr zatvoren, otkacinjao sam i struju sa onog vakuma isto ponasanje... Ima li ko ideju sta moze biti? Nervira me u pm,ko traktor na leru se cuje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima nov sam, nadam se da neko ima :-) Imam fiat bravo jtd 2001god, kod mene je manje od godinu. Primetio sam kad je hladnije vreme pri prvom paljenu obrtaji variraju. A uporedio sam sa drugovim, deluje da ima malo slabi odziv na gas, udju obrtaji u crveno, ali kao niegov bolje vuce, a imaju istu snagu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ler na jtd 850,ako je sve u redu,ali prilikom paljenja male varijacije 5 do10 posto ,dok se ne ugreje to je ok ,ti motori kod nas nisu vise novi,svaki ima 300 do 500 k i vise,sta ocekujete,manite to sto pise kod vas na satu neka manja cifra jel ni jedan uvezeni auto sa cenama po kojima se kod nas prodaju nije adekvatna cena kilometrazi koja je stvarna na autu,tako da to nisu motori koji su 100 posto u dobrom stanju a tako i rade

e sad sto se tice lera puno je parametara vezanih za to,

sa lerom upravlja kao i sa svim parametrima na motoru ecu i on se trudi uvek da motor radi kako je njemu u programu zadato i on stvarne parametre pokusava da dotera prema zadanim parametrima u svakom trenutku i rezimu.

e sad losa remenica radilice,los spaner alternatora(ja imao problem sa obrtajima na leru zamenio ga i obrtaji ok) i ostale stvari razni senzori itd uticu na rad motora

 

vidite li ovaj auto na avataru-mjtd 170 000 (laznih kad je kupljen)cena pre tri g 3100 e a godiste 2009 tada ga nisi mogao ispod 7 8 -cak i  devet hiljada kupiti vani,a ni danas ovo godiste za zaista tom kilometrazom ga necete kupiti za ove pare kao i kod nas,znaci kupuju izvozana auta od firmi i taksista sa ko zna koliko km,moj je stvarnu kilometrazu imao 500 000,na placu pre nego sam kupio pitam dali mogu dijagnostiku da kopcam,kaze tip moze ,ja pogleda na ecu 500000, e to je ogledalo sta nam uvaljuju ali opet ja pristao na korekciju cene koja je ponudjena (pisao sam o tome ) i eto ovo nije tema samo da opise m zasto nasi motori ne rade kako bas treba,,,,,,

pa ima tu jos simptoma raznih delimicno zaprljan egr varira broj obrtaja na leru,pa map pa maf senzor ali to je vec sad nabrajanje

samo da skrenem paznju na remenicu alternatora ona ako je losa ako ne proklizava utice na ler i moze da napravi gadnu havariju na autu tipa da iskida kanalni kais u da parce podleti pod zupcasti i onda ode sve u k....

proverite je ima u mom jednom postu simptom i opis na you tube vibracije spanera i varijacije na ler gasu

ovaj mi je pokidao dva kaisa na 30 km voznje i obarao ler sa 850 na manje pa na vise ,sreca pa nije podleteo pod zupcasti,recimo mom prijatelju isti simptom pokida mu kais ulete pod zupcasti i savije 3 ventila,zato proverite spaner

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...