Jump to content
FAS Goran
jaba.hut

CRTICA-FIAT Linea 1.4 8V Dynamic

Recommended Posts

Jaba.hut,vozio si nekada Una ?

Nemoj dirati nista ni posle ,jer kao sto ti rekose ne mozes dobiti nista posebno,a cimaces se!Za umerenu voznju dobar je taj 1.4/8v. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrodošao kolega! Konačno još neka Linea.

Prvo da ti čestitam na kupovini i da ti poželim puno bezbrižnih kilometara.

Jeste da puno troši, slabo vuče i nema neku završnu obradu, ali je za te pare po mom mišljenju i dalje dobra kupovina. A i novo je novo.

Mada često se setim predhodnog puntića sa čipovanim 1.9jtd. Eee... :wub:

Pozdrav i da se sit navozaš :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala kolega. Ja zasad uzivam, a vreme ce da pokaze dokle. Valjda ce da bude jos neka Crtica, pa i da mi imamo svoj podforum, ovako smo kao sirocici. Vozio sam Uno i jos uvek je kod caleta u garazi, ali moj je po principu svteski, a nas. Sve osim motora i menjaca je made in polska 1998. Motor i menjac su ZASTAVA 1116ccm sa dvogrlim WEBER-om i 5-stepenim menjacem i 13/53 diferencijalom. Ide kao tane. Uradjen u Zastavinom institutu. Originalno bio Fire 1.0.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekao bih po slici na avataru,moj je isto takodje poljski iz 99 ,aj postavi neke slike i Una!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala kolega. Ja zasad uzivam, a vreme ce da pokaze dokle. Valjda ce da bude jos neka Crtica, pa i da mi imamo svoj podforum, ovako smo kao sirocici. Vozio sam Uno i jos uvek je kod caleta u garazi, ali moj je po principu svteski, a nas. Sve osim motora i menjaca je made in polska 1998. Motor i menjac su ZASTAVA 1116ccm sa dvogrlim WEBER-om i 5-stepenim menjacem i 13/53 diferencijalom. Ide kao tane. Uradjen u Zastavinom institutu. Originalno bio Fire 1.0.

Ajde administratori dodajte Lineu u podforum "Grande Punto" :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polako togo nisu jos presli cenzus minimum je 5 linea :) Salim se naravno, mislim da je to dobar predlog, Grande Punto/Linea...

Sto s enteriera tice meni sroz ok sobzirom na cenu...

Zelim ti da te dobro sluzi.

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekao bih po slici na avataru,moj je isto takodje poljski iz 99 ,aj postavi neke slike i Una!

Samo da ga navatam. Metnuću čim stignem. Auto je u super stanju jer je od 98 do 2003 kad smo ga kupili od ZASTAVE stajao u hali. Nije za tih 5 god nijednom u blato zgazio. Od popravki dosad riknjavalo sve sto je gumeno jer se nije mrdnulo dobre 3 godine dok je čamio u Institutu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa "zemo" cestitam, odlican izbor prelep auto. Kad si malo slobodan pozovi 063/8273217 da se upoznamo i pogledamo uzivo taj auto.

Nek je vozis u zdravlju i puno kilometara predjes.

:thumbsup::thumbsup::thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mail update vezan za moju Crticu. Preslo se nekih 2600km za ova nepuna dva meseca. Ja i Crtica smo jos uvek u ljubavi, tj sve radi kao sat. Bilo je par duzih voznji, pa mogu da kazem utiske o istim. Od 1000 rpm do 2500 rpm malo bolje od Juga 45, posle toga auto se ozbiljno probudi. Vozio sam do Divcibara za Serbia reli i lepo sam "produvao diznu". Uz svo pentranje na planinu prosek je bio 7.2 l/100km. U povratku sa penzos voznjom srozao prosek na 6.1. U gradu se prosek spustio sa pomalo jezivih 9.2 na 8.6-8.7 sa klimom. Ne znam da li se moja noga uplasila ili je auto uhodao svoje sisteme. Od sitnih gluposti primetio sam filc izmedju spojeva delova instrument table koji se od pomeranja popeo iznad ivice table. Pincetom uguran nazad na svoje mesto.

Zasad toliko.

Pozz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da jos malo utisaka pohranim u moju temu o Linei. Crtica isla na more, preciznije do CG, do Bara. Situacija je sledeca: pun auto (3 odrasle osobe i dva klinceta). Gepek pun (dvoja kisobran kolica, veliki kofer, dve povece putne torbe, prenosni frizider, igracke, dva paketa pelena(sitna deca mora se), torba sa klopom i nesto drangulija od kola-prva pomoc i sl), ali van njega samo klopa za uz put. Veeeliki plus. U putnickom prostoru je bilo vise nego komotno, tako da stvarno ima pohvale od mojih saputnika na prostor unutra. Voznja: Presao sam 1050km, od cega je 480 tur-retur Kg-Bar via Jabuka, Žabljak, Nikšić i Podgorica. Prosecna potrosnja ciglo 7,0, pri cemu je onih 90 km po Baru i okolini po uzbrdicama od 10% pa i više, a tu je prosek gurao i 12-13 l/100km. Pentranje uz planine tako puna Linea sa 77KS kad sam je držao da ne pada obrtaljka ispod 3k vise nego korektna.

Moram onako subjektivno da priznam da mi sve vise prija odluka od proletos da udjem u ovu varijantu sa Lineom. Zasad auto ima sve moje preporuke. I da, jos uvek je sve na svom mestu. Nema zvrkova, skripucanja i ostalih gluposti koje mogu da ti idu na ganglije.

Pozz.

Edited by jaba.hut

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao i vecina porodicno opredeljenih kolega pretpostavljam,tako i ja preferiram ovaj model u perspektivi. Mislim da je i boja po mom ukusu. Naravno , mozda koje konjce vise ali sve je to , to ...Bravo ! Sjajno!

Zelim vam srecno druzenje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj u mojoj temi sedmice! :harhar:

Nego ,obecao si ortak slike od Una,a nista,bas si neki! :harhar:

Zanimljiva je prica sa motorom i stajanjem toliko dugo u hali! Nisam znao da si ga kupio u KG/u,nekoj firmi koja prodaje fiate ili bas u zastavi kragujevac? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E nisam zaboravio obecanje, ali sam u guzvi neopisivoj. Tamo gde radim nemam kad da mislim, a kuci dva sitna deteta. I jos treba uz sve to upristojiti caletov auto za foto sesiju. Haha. Salu na stranu, obecavam da cu ovih dana da napravim par fotki i da ih stavim na razgledanje. Sto se motora tice stvarno je impresivno kad vidis sa koliko malo elemenata (citaj: jedan adapter za nosac motora) se Uno pretvarao u YUno. Al da ne naglabam nego da uslikam, pa cemo onda detaljnije.

Edited by jaba.hut

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako fina limuzina :thumbsup: a mogao bi i da osvežiš malo temu nekim novim fotkama :thumbup: !

Btw,imao sam prilike pre 2-3 godine da provozam malo Lineu na jednoj promociji (isto 1.4/77) i otad sam :heart::D (mada joj baš fali bar još neko konjče ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...