Jump to content
FAS Goran
Supergenius

AMSS vs Road Assistance vs Atlas vs Vozzi - Pomoć na putu

Recommended Posts

Uskoro krećem na letovanje u Grčku a auto stigao u godine kad treba početi razmišljati o eventualnim neprijatnostima na putu.

Žuta članska karta u AMSS (za celu Evropu) 2.000 RSD godišnje, Road Assistance osiguranje u jednoj vrlo poznatoj osiguravajućoj kući (da ne reklamiram) takođe 2.000 RSD godišnje (takođe cela Evropa). Čini mi se da polisa pokriva malo više slučajeva odn. pruža malo više pogodnosti, ali me mnogo više interesuje da li je neko imao iskustva sa "aktivacijom" AMSS članstva ili Road Assistance polise u inostranstvu?

Da li je to što nude i jedni i drugi mrtvo slovo na papiru ili stvarno funkcioniše? Da li ja plaćam iz svog džepa pa mi ovde refundiraju ili pokazivanjem članske karte/polise završavam posao. Pozitivna i negativna iskustva?

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo tu karticu isto,ok je prica...ako se nesto desi zoves njih oni ti zavrsavaju,ti placas cuvas racune i oni ti vracaju lovu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam amss ful karticu vec tri godine hvala bogu nije zatrebala do sad, mislim da sami placamo pa posle ide refundacija. Sve je to ok i mislim da funkcionise, moze samo da izgubi malo na kursu jer ako ti platis recimo u evrima a oni ti refundiraju po srednjem kursu posle mesec dana moze da bude neka razlika. Sa pojavom novih ponuda od osiguravajucih drustva i ja sam u dilemi sta da uzmem kad dodje vreme. Mislim da ce to ipak biti amss jer one se time i primarno bave, a osiguravajuca drustva osiguranjem pa preprodaju tudju uslugu sto u nekim najgorim slucajevima moze da bude problematicno (promena paketa, izvrsioca na terenu, nepriznanje polise itd.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo žutu karticu AMSS, u osiguranjima su bili suviše "ako ovo onda ono a ako ovo onda ne može ono a ako ovo i ono...".

Nadam se da mi neće zatrebati ali neka čuči u novčaniku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

odlicna tema, i ja u ponedeljak idem da vidim za AMSS karticu...zlu ne trebala... :thumbdown:

@supergenije, sta su ti kazali da pokriva kartica, da li su podaci sa njihovog sajta tacni?

Edited by NED

Share this post


Link to post
Share on other sites

odlicna tema, i ja u ponedeljak idem da vidim za AMSS karticu...zlu ne trebala... :thumbdown:

@supergenije, sta su ti kazali da pokriva kartica, da li su podaci sa njihovog sajta tacni?

Da, usmeno su mi ponovili ono što piše na sajtu. Uz žutu karticu se dobija vodič kroz članstvo u kome su sve usluge malo preciznije pobrojane, ako stignem sutra na poslu ću skenirati tu stranicu vodiča pa ću okačiti ovde da ljudi mogu da vide.

Ono što je dobro a što ja nisam shvatio sa sajta je da kad uzmeš žutu karticu u stvari dobijaš i belu i žutu, u smislu da se usluge sabiraju, recimo, imaš pravo na šlepanje po beloj kartici + šlepanje po žutoj kartici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam ja iskustvo sa tom karticom...Zalosno iskustvo...Na ulazu u Brno nam je stao auto...Gurali smo malo da se pomerimo sa puta,dodju i policajci i pitamo ih koji broj da zovemo...Daju nam broj,mi zovemo i niko se ne javlja...Onda nam daju drugi broj,niko nezna engleski,samo ceski :wallbash::wallbash: Onda zovemo u Srbiju,da oni zovu tamo nekog od njih da dodju po nas...Opet zezanje sa engleskim..Niko ga ne prica...Posle nekih 3 sata,dodje majstor sa slepom i pita gde da nas vuce..Posto smo bili sa C5,pita hocemo u ovlasteni servis ili u neki njihov..Skontamo da je njihov jeftiniji,koliko smo uspeli da ga razumemo,a i jeftiniji je..Odvede nas tamo,istovari i on se okrene i ode dalje..To je bilo oko 3 ujutro..U 8 majstori dolaze,otvaraju servis i mi unutra..Prikopcaju na dijagnostiku,kaze nema nista,sve OK...Gledaju dalje,nas isteraju iz servisa,a ja usput zovem kolegu da ga pitam sta moze da bude..Kazem im sta moze biti otprilike i oni me isteraju...Posle 2 sata njakanja,auto upali..Pitam ih sta je bilo,kazu nista :question::question::question: ..Odu da probaju auto,vrate se,auto lepo radi i iajmo po racun...E,sad..

Prikopcavanje dijagnostike-80€

Punjenje akumulatora -10€

2 sata rada -80€

Sprej za pranje EGR ventila-20€

Platimo,uzmemo racun i produzimo dalje za Nemacku..Kad smo se vratili,ja u AMS..Dam racun i oni meni ladno..NEMATE VI NISTA OD TOGA!!!!!! Dobili ste slepanje,mogli ste uzeti hotel neki jeftiniji i to vam je to..Bio u NS kod njih,isao u BG,zvao telefonom...Svi isto..Tako da sam se ja jako razocarao u sve to..I kolega i ja smo imali kartice AMS i tako smo prosli..Nista nismo dobili nazad...Samo na sve to jos dobar racun za roming...Nista od delova nije bilo ugradjeno,samo to sto sam napisao..Pa vi sad vidite...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vodič kroz članstvo:

AMSS.jpg

@dulegti, pazi nemam nameru da branim AMSS, što bi rekao naš narod nit su mi rod niti pomoz bog ali:

  1. Cela ideja članstva je da, ako ti se nešto desi u inostranstvu, zoveš AMSS i oni pošalju nekoga da te pokupi, nije bilo potrebe da vi jurite šlep službe,
  2. Zbog iskustava sa posla kojim se bavim stalno ponavljam ljudima da se dobro raspitaju o robi/usluzi koju kupuju. Naime, što se besplatne popravke vozila tiče, misli se na manju intervenciju koju može da izvede majstor koji sa servisnim vozilom izađe na lice mesta, ne misli se na popravku vozila u servisu. Što se osnovne usluge tiče (šlepanje), koliko shvatam iz tvog post-a i dobio si je besplatno,
  3. Što se tiče dela čija je suština "niko nije znao engleski" i "odrali su me nizašta" razmisli koliko servisera/šlep vozača AMSS-a i majstora po našim servisima zna engleski, onda razmisli kako prođe stranac kome kod nas otkaže mašina pa završi u nekom servisu na ibarskoj magistrali i zaključićeš da, po ovom pitanju, nema razlike između Češke, Srbije, Grčke itd.

Na kraju, pošto je ovo tema AMSS vs. Road Assistance, uopšte ne verujem da bi bolje prošao da si imao neku RA polisu, možda čak i gore, jer, kao što neko gore napisa, osiguranja su preprodavci usluga pa je očekivano da sarađuju sa najjeftinijim "podizvođačem" u svakoj zemlji + pronalaze raznorazne (najčešće formalne) razloge da te zavrnu za naknadu (barem iz mog iskustva - kasko/zdravstveno).

Naravno, hvala na podeljenom iskustvu, zato se i okupljamo na ovom forumu :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek, cek...ako auto stane negde u inostranstvu, recimo vraca se covek s' puta, dobija slep "samo" do prvog servisa , a ne recimo nazad do zemlje prebivalista???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo i ja ovu AMSS karticu, neka cuci u novcaniku...pu pu pu... :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije nikakav problem...Ne ljutim se ja..Ja sam samo napisao svoje iskustvo...To je bilo pre 2 godine,mozda se i nesto promenilo od tad..Znam i ja,a i svestan sam toga,da ni ovi nasi nemaju pojma oko stranih jezika..Kad smo uzimali te kartice,sve su bajno i sjajno pricali i uveravali nas u mogucnosti svega toga..Kad smo se vratili,posle neke 2 nedelje su opet pricali o tome na TV-u i ja sa racunom odem da vidim da li imam pravo na neku nadoknadu troskova...Sto da ne,nije 190 € za baciti..Tek su onda sve lepo poceli da pricaju...Jesam ja dobio besplatno slepanje do servisa,ali niko nijednog trenutka nije rekao da mogu i u neki hotel da odem...Sto se tice prevoza do mesta boravka,meni do NS-a,to dobijes samo ako majstori tamo procene da je na autu totalna steta i da se ne moze popraviti..I na kraju...Ja sam samo izneo svoje iskustvo,kao sto je neko rekao,forum i sluzi za to da podelimo svoja iskustva sa drugima...Pozzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko iskustva sa Atlas osiguranjem? Zvali me pre neki dan, nude pomoć na putu u vidu popravke ukoliko je to moguće, ili odnošenja vozila na bilo koju adresu u Srbiji. Prevoze i sve putnike iz auta. Cena usluge je 3000 din i osiguranje važi godinu dana, odnosno dok ne iskoristiš neku vrstu pomoći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesam, ali kako kažu da AMSS ne prevozi putnike(?!), a vozilo valjda do 100km. Sad cu baš da vidim info na njihovom sajtu.

Sent from my D5503 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam uopste siguran da te ne lazem, samo se secam pre dok sam razmisljao o tome da mi je zvucalo primamljivo, i da je bilo jeftinije.

 

A trenutno uz registraciju kod jednog od kolega sa foruma moze da se dobije ta 'AMSS pomoc na putu' gratis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@majstormica

Kod mene dobijas AMSS clanstvo i jos dosta toga,procitaj moju temu pa vidi.

Osnovno dobijas od nas gratis koja ti vazi za Srbiju a ako hoces full paket koji sadrzi srbiju i inostranstvo on kosta 2000 a ti nama doplatis samo 1400 dinara jer 600 mi dajemo.

Sto se tice Atlas osiguranja veruj mi nikad cuo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, kakva su vasa iskustva sa amss-om ili nekim drugim preduzecima koje nude pomoc na putu. Bilo kakva informacija je dobrodosla ili jos bolje neka preporuka.

HVALA :)

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se desio kvar u Makedoniji... zvao ih oni mi rekli gde da idem i to je sve sto se tice njih... a kvar i medjunarodni poziv mobilnim o mom trosku... to je licno iskustvo... ne mora da znaci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Licno ja...Opravka na putu(mrzelo me da menjam gumu,bio minus pa sacekao njih),dva slepanja u Beogradu u istom danu.

Dobrom drugaru stao auto blizu Atine u roku od 45 minuta dosao slep i odslepao ga do servisa.To je moje iskustvo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene su slepali iz Nisa za Suboticu, pukao kais, bez dinara da nesto doplatim, cak ni putarinu. Bilo nas je cetvoro u kolima, prevezli nas sve!  Bez dinara doplate!  Savrseni!   Topla preporuka!

Sa AMSS sam imala uzasno iskustvo, ne ponovilo se nikad vise!!!!  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutna preporuka za Atlas. Imao sam dva puta prilike da su mi potrebni i sve je proteklo glatko.

okrenes broj, dodju brzo, voze putnike i auto gde im kazete.

Ima i varijanta na ime a ne na auto pa vazi u kom god da si vozilu.

Osim prevoza dva puta sam ih zvao jer sam mislio da ce trebati slep i sve se dogovorio ali posto sam uspeo sam da resim kvar na putu otkazao sam. Vrhunski su ljubazni i profesionalni.

Slep sam imao iz unutrasnjosti ka Bg i iznenadio sam se kako su brzo stigli.

Moje iskrene preporuke za Atlas

ps. Pre njih sam imao zutu karticu AMSS i posle jednog...prvog i poslednjeg loseg iskustva sam odustao od amss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva su vasa iskustva sa polisama osiguranja Pomoc na putu, pre svega me interesuju preporuke na osnovu licnih iskustava. Koje osiguranje I koji paketi?

 

Hvala

 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...