Jump to content
FAS Goran
Supergenius

AMSS vs Road Assistance vs Atlas vs Vozzi - Pomoć na putu

Recommended Posts

2 hours ago, NIXIE said:

Zanima me nešto drugo, da li za njega moram da uzmem dozvolu za upravljanje tuđim vozilom u inostranstvu?

Moram. Još jedan trošak osim brige što idu kolima. Taze vozača dva, malo preko 3 godine staža, ali živ nisam što ih puštam. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Smireni said:

Procitajte uslove koriscenja AMSS. Pozovite.

 

Ja sam citao, zvao... Pricao sam o preciznom scenariju sa vrlo neprijatnom gospodjom koja nije imala informacije, vec je morala da trazi razjasnjenje od nekog drugog, pa da mi se onda jave.

 

Meni je bila nejasna situacija - Slucaj kvara vozila u inostranstvu.

Razjasnjenje je - Slepom se dovozi do najblizeg servisa. (to moze biti neki ultra skup ovlaceni servis) Tamo se detektuje kvar i ako moze da se popravi, PO BILO KOJOJ CENI, klijent nema pravo da odbije i trazi od AMSS da doslepaju vozilo do Srbije. Samo u slucaju da vozilo ne moze da se popravi, slepa se za Srbiju. Naravno da ce taj strani servis da kaze da moze da popravi bilo sta.

 

Atlas nudi slep po zelji, do vrednosti od 1000e. Ja sam zvao i pitao konkretno za slep iz Grcke, koliko kosta 1km - nisam dobio preciznu informaciju. Po netu sam nalazio 1.5 do 2e. Kad sam ih pitao za to sto sam cuo, krenulo je vrdanje - "U datoj situaciji se proverava najjeftiniji grcki partner, moze se poslati i slep iz Srbije... U principu, bude to i jeftinije". Uzevsi u obzir da se slep naplacuje u oba pravca, tih 1000e bi u praksi bilo da te pomere 250km prema Srbiji, ostalo placas. Pitao sam konkretno za Sitonija-Beograd 750km. Puta dva, 1500km. Taman da je 1e po km (a nema sile da je toliko jeftino) klijent mora da plati jos 500. "Pa tako ispada".

 

Vozzi jedini nudi bar u teoriji bezuslovni slep. Ne ulazim u to koliko ce to da ispuni, kazem da jedini nude bar u teoriji (ono sto pise i kad pozoves), ostali ne nude ni u teoriji.

 

 

 

AMSS - Bilo je malo teže pročitati jedva sam ih našao :D Ima ispod paketa Premium da se klikne za detaljnije informacije. Evo najbitnije iz uslova slikao sam - https://prnt.sc/2b2Np_6nNtjI U principu slično kao što su ti preko telefona rekli. Imaju uslov ako ne može da se popravi za 7 radnih dana i plus, pazite ovo sada:   "Uz obaveznu pisanu potvrdu servisa dostavljenu operativnom centru amss" Pa ovo je hit xD

 

A ovo za Vozi i Atlas si obrnuo. Atlas ima neograničeni šlep. https://prnt.sc/I81fzBgMZdQM

Ovo što si napisao do 1000evra nema nigde. Jel si siguran da je to Atlas? Verovatno su izmenili nešto sad ne znam kada si ih zvao... Baš nema nigde to što si napisao.

 

Vozi isto uslov ima, doduše malo bolji nego AMSS, ali i dalje uslov https://prnt.sc/PWWX5nSwLYQ3 
2 radna dana svaki servis će da ti sklepa auto da uzme pare i onda em ne možeš šlep nazad em ko zna kako su popravili :/

 

 

Ja se samo nadam da mi niko od ovih neće trebati svakako hahaha ali kad već dajem pare hoću da znam da mogu bez uslova i doplata da se vratim kući. Valjda je i to poenta ovih osiguranja tj pomoći na putu kako se zovu.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, roadlover said:

 

Ja se samo nadam da mi niko od ovih neće trebati svakako hahaha ali kad već dajem pare hoću da znam da mogu bez uslova i doplata da se vratim kući. Valjda je i to poenta ovih osiguranja tj pomoći na putu kako se zovu.

 

 

 

Upravo tako.

 

Moje informacije su od prosle godine u ovo vreme.

 

Ovo za vozzi je novo, to SIGURNO nije bilo. Prvo sam citao, a posle i zvao i pricao sa njima. Operater mi je tad cak i rekao da ako je popravka i nesto skuplja, oni pristanu da plate veci deo od ugovorenog, samo da bi izbegli slep do Srbije. Ali ako klijent insistira, to se radi.

 

Atlas je 100% imao 1000e, znam jer sam ih zvao, a odmah zatim i ispravio na placenoj reklami na fejsu. Imao mi je post mnogo lajkova jer su ljudi bili besni - reklama "jedini nudimo bezuslovan slep". Niti su jedini, niti je bezuslovan.

 

 

EDIT Procitah upravo. Izgleda da su se u medjuvremenu vozzi iskvarili, a Atlas popravio. Bilo kako bilo, sacekacu do sezone, pa tad pogledati opet, i verovatno uzeti Atlas.

 

EDIT 2 Ono sto je potencijalna losa strana Atlasa - Ako salju slep iz Srbije to moze u sezoni da traaaaaje, a nije zgodno cekati na autoputu sa sitnom decom. I to je nesto o cemu treba razmisljati. Mada opet deluje kao najkompletnije resenje.

 

Edited by Smireni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uplatio sam na kraju AMSS Evropa paket. Jbg, valjda se na put ide ispravnim autom (kod nas sa ovim skoro pa punoletnim autima - što ispravnijim)...pa šta bude. Svakako bilo da platim opravku negde u EU gde deru ili šlep do Srbije...skoro pa dođe na isto finansijski gledano. Valjda neće nikad zatrebati kao ni putno zdravstveno osiguranje ali bolje imati nego nemati.

 

BTW, i Atlas i Vozzi su posrednici, AMSS jedini pružalac usluga, pored ostalih malih privatnika sa šlep vozilom i nekom firmicom ili kao sub-agent AMSS-a. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prevelika očekivanja od nekoga ko gleda da zaradi na nama/vama...

 

Pomoć na putu je isto kao i osiguranje i u svakom slučaju će gledati da svaka asistencija njih što manje košta. Jednostavno nije realno i nije moguće da očekujemo da nam pokupe pokvaren auto i da ga iz PLM vrate nekoliko hiljada km nazad kući, zajedno sa svim putnicima i prtljagom, za novac koliko košta paket. Svi oni na asistenciju šalju geografski i fizički svog najbližeg saradnika, i gledaju da vas se što pre reše. Kratki šlep do najbližeg servisa svakako i jeste obostrano najlogičnije rešenje. E sad što niko nema poverenje u servise u inostranstvu, u ciganskim zemljama u kojima pretežno letujemo, ili na zapadu gde je popravka skupa k'o otrov, to je drugi par rukavica...

 

Razlike između svih tih kompanija su oduvek bile kristalno jasne:

 

AMSS - najstariji, najveći i inertan sistem, 'državni službenici' i njihovi saradnici na osnovu međudržavnih sporazuma. 

 

ATLAS - privatna kompanija koja se od prvog dana ozbiljno bavi asistencijom. Imaju i svoje kamione i jedini u okruženju imaju kamion za šlep kamiona i autobusa. 

 

VOZZI i SVI OSTALI - tašna mašna firme, posrednici sa lepom reklamom i obično nižim cenama jer je to jedino čime mogu da se bore. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, PremieRacing said:

Prevelika očekivanja od nekoga ko gleda da zaradi na nama/vama...

 

Pomoć na putu je isto kao i osiguranje i u svakom slučaju će gledati da svaka asistencija njih što manje košta. Jednostavno nije realno i nije moguće da očekujemo da nam pokupe pokvaren auto i da ga iz PLM vrate nekoliko hiljada km nazad kući, zajedno sa svim putnicima i prtljagom, za novac koliko košta paket. Svi oni na asistenciju šalju geografski i fizički svog najbližeg saradnika, i gledaju da vas se što pre reše. Kratki šlep do najbližeg servisa svakako i jeste obostrano najlogičnije rešenje. E sad što niko nema poverenje u servise u inostranstvu, u ciganskim zemljama u kojima pretežno letujemo, ili na zapadu gde je popravka skupa k'o otrov, to je drugi par rukavica...

 

Razlike između svih tih kompanija su oduvek bile kristalno jasne:

 

AMSS - najstariji, najveći i inertan sistem, 'državni službenici' i njihovi saradnici na osnovu međudržavnih sporazuma. 

 

ATLAS - privatna kompanija koja se od prvog dana ozbiljno bavi asistencijom. Imaju i svoje kamione i jedini u okruženju imaju kamion za šlep kamiona i autobusa. 

 

VOZZI i SVI OSTALI - tašna mašna firme, posrednici sa lepom reklamom i obično nižim cenama jer je to jedino čime mogu da se bore. 

 

 

Bravo i hvala za ovaj sažetak! Čim si napisao otišao sam na Atlas instagram. Stvarno imaju te svoje kamione i vozila za šlep. Doduše ne verujem da imaju svuda po Srbiji svoja vozila ali dobro je znati. Nemanja iz AutoAnalize se slikao baš pored tog žutog velikog kamiona za neki giveaway.

 

Jedino što moga da dodam još je da se sećam nešto kroz maglu za AMSS da su imali neki štrajk pre 3-4 godine za plate ili šta već i da nisu uopšte radili tipa 2 nedelje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve te sluzbe pa i AMSS salju tudje kamione u tudjim zemljama ukoliko je potrebna popravka u nekom lokalnom servisu, normalno nece da salju kamion iz SRB zbog toga. Konkreno drugaru kad je stao auto u GR ovi iz AMSS poslali mu nekog grka koji ni da bekne engleski, natovario auto i oterao a nista se nisu razumeli, on i devojka ostali na putu da se snalaze njih nije hteo da poveze kao ne sme (srecom auto stao u drugom letovalistu a ne u nekoj nedodjiji)  a takodje nije znao ni gde mu je taj grk oterao auto, bas je bio u frci 2 dana (posto je bio vikend) bili smo na vezi kao i on sa amss gde su ga ubedjivali da je sve ok i da je auto na nekom parkingu tog posrednika ali da drugar mora sam da nadje servis u koji ce ta poserednicka firma da ga preveze sa prvim radnim danom. Takodje koliko se secam su bili u fazonu i sta nas stalno cimas mi smo te povezali sa grcima pa sa njima se dalje dogovaraj i resavaj mi odavde ne mozemo nista . Srecom god-dve pre toga je kolega sa jednog foruma imao isto neki problem sa autom i setih se njegovog pisanja za jedan servis u blizini koji je taj kolega nahvalio kako su mu izasli u susret i resili problem pa prosledim ovom drugar kontakt, on hvata taksi, odlazi tamo dogovara sa covekom i auto stize u ponedeljak a grk mu ladno trazio pare za taj prevoz, ovaj prso umalo fizicki nije nasrnuo na njega. Srecom sve se dobro zavrsilo ali bila je agonija 2-3 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se razocarao u AMSS i presao u DDOR Novi Sad
Jeste DDOR osiguravajuca kuca i nemaju svoja slep vozila ali je ozbiljna kuca sa dugogodisnjim iskustvom
Realno ako se desi problem u inostranstvu vise volim da iza mene stoji ozbiljna firma nego neka nova internet firmica
Za vlasnike Super kartice imaju dodatne popuste tako da su konkurentni sa cenama

Jedino sto se osiguranje vezuje za auto a ne za vozaca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, ako u porodici jedna kola vozi više članova porodice, jeftinije je (za porodicu) rešenje da je osiguranje vezano za kola

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za one koji nisu obavesteni, Vozzi je promenio uslove i sada vise ne postoji mogucnost slepanja usred kvara u inostranstvu. Odslepace vas do servisa i opcije koje imate su ili da popravite auto u tom servisu ili da sami platite slep nazad jer u slucaju da odbijete popravku, tj da ne zelite da dodate koliko treba preko 200eur sto Vozzi pokriva, oni zatvaraju slucaj.

 

Najgore od svega je to sto su izmenili paket u toku trajanja paketa i nisu ponudili korisnicima opciju da otkazu pretplatu i da dobiju novac nazad. Pritom mislim da je to sto su uradili protivzakonito. Zamisli potpises ugovor sa kablovskim operaterom i oni posle 5 meseci skinu pola kanala i nikom nista.

 

Uglavnom, ja sigurno necu produziti pretplatu sa njima, najverovatnije cu preci na Atlas jer koliko vidim, kod njih postoji opcija da se bira izmedju slepa ili popravke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Približava se put, šta odabrati? Kako sam krenuo da pretražujem ponude izlaze mi sve moguće reklame (CIA snajka) :D

Bilo bi dobro da važi za 2 auta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atlas...
pa AMSS....

 

Pa onda ako ti od ova 2 ništa ne odgovara, onda uzmi šta ti je jeftinije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da jedino Vozzi pokriva više vozila na jednog registrovanog korisnika.

Čak i motore ostali to ne rade bar kada sam ja proveravao.

Share this post


Link to post
Share on other sites
55 minutes ago, jevta said:

Mislim da jedino Vozzi pokriva više vozila na jednog registrovanog korisnika.

Čak i motore ostali to ne rade bar kada sam ja proveravao.

https://atlas-servis.com/pomoc-na-putu/moj-paket/

ima i atlas :) 

sad sam bas prelistao pakete

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...