Jump to content
FAS Goran
Supergenius

AMSS vs Road Assistance vs Atlas vs Vozzi - Pomoć na putu

Recommended Posts

Pozdrav ekipa! Imam pitanje vezano za putovanje u inostranstvo sa porodicom i odabirom adekvatnog članskog paketa. Do sad sam koristio klasičan AMSS šlep od 2500 (2250 online) i bili su ok kada su mi zatrebali, no sad već kada je prinova tu a i gospođa vozi, razmišljam o nekom kompletnijem osiguranju koje se vezuje za vozilo a ne za vozača. U ovom slučaju bih gledao kombinovani paket zbog odlaska u inostranstvo (letovanje) i domaći SRB paket. 

 

U Amss se osiguranje vodi na vlasnika (što mi ne odgovara za SRB, jer sam često po zabitima na terenu, a da li će izaći u susret jer žena vozi, to ne znam), a za inostranstvo gledam prevoz svih putnika. 

 

Ono što sam pregledao i suzio neki izbor je:

-Atlas24h Sezonski paket (srbija i inostranstvo) - 8500 RSD

-AMC Ultra paket - 10.000 (nisam siguran da li je ovo pružalac usluge ili posrednik u istom).

 

Neki drugi po vašem mišljenju da je iole bolji ili ekvivalent, a da ne probija bužet. Da napomenem, ne tražim posrednika u pružanju usluge (teleoperaterske usluge), već isključivo davaoca usluge.

 

Hvala unapred

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ISV_01 atlas bez razmišljanja. Dosta pozitivnih komentara sam čuo. A opet što ne AMSS?

IMG_20230218_165446.thumb.jpg.e60b6289fef9fe9db6ffb19e15162c2f.jpg

Za 2500 imaš 1 neograničeno šlepanje u Evropi. Naravno, trebalo bi sitna slova isčitati

Share this post


Link to post
Share on other sites

@darkman14

Jer i zena vozi, a slep glasi na vlasnika a ne na auto. To me muci, jer zaista ne mogu sa terena iz Pirota ili iz Boljara da vucem guzicu u BG ako dodje do toga da mora slep ako ne izadju u susret jer ne vozi vlasnik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam samo jednom kupio tu pomoć na putu i to od AMSS. To je bilo pre nekih 4 ili 5 godina i tada je bilo nebitno ko vozi auto. Rekoše mi da samo izdiktiram broj kad zovem i to je to.
Pitaj ih.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, darkman14 said:

@ISV_01 može i žena da ti koristi amss
 
image.thumb.png.ac5d2e6b1d3111989265bb669baaa02c.png

 

evo ti iz pravilnika iz mejla

Prevideo sam, hvala. Onda ću nastaviti saradnju sa njima, ne znam zašto sam istripovao da može samo član, tj registrovani korsnik usluge. Uzeću njihov najjači paket i mirna Bačka. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošteni vozzi evropa paket 5500.za nekog ko je u inostranstvu 10 dana kao i velika većina naših građana mislim da je preskupo. Da daju za tih 10 dana za 2000 odma bi im dao. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni za lokal ne treba, treba mi za grčku  za 10 dana kao i velikoj većini građana na koju niko ne misli. A garantujem da bi veliki procenat ljudi uplaćivao samo za tih 10 dana. Zašto da ti uzme 2000 ili 2500 kad može 5500.opasna banda

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je vrlo jednostavno Vozzi je aplikacija.Napravi svoju sa takvom ponudom.

Pa kada krenu sa krševima na more shvatićeš zašto je tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pošteni vozzi evropa paket 5500.za nekog ko je u inostranstvu 10 dana kao i velika većina naših građana mislim da je preskupo. Da daju za tih 10 dana za 2000 odma bi im dao. 
 
Pogrešno posmatraš. To je cena Evropa plus Srbija. U Grčkoj si 10 dana a u Srbiji 356 dana, 2000 je za Grčku, ostatak pokriva za Srbiju. To što većina nas ide jednom godišnje na more nije njihov problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da stave da paket važi 10~15 dana kako za inostranstvo tako i za srbiju veruj da bi velika većina uzela. Od te velike većine opet bi oni bili na velikom dobitku jer realno koji procenat vozila od uzete pomoći na putu istu zaista i koristi. Godišnje pređem do 5000 i za mene je pomoć na putu...

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, salevs said:

I da stave da paket važi 10~15 dana kako za inostranstvo tako i za srbiju veruj da bi velika većina uzela. Od te velike većine opet bi oni bili na velikom dobitku jer realno koji procenat vozila od uzete pomoći na putu istu zaista i koristi. Godišnje pređem do 5000 i za mene je pomoć na putu...

Ko pređe toliku kilometražu realno treba da razmotri posedovanje automobila.

Taxi , Renta car

Share this post


Link to post
Share on other sites

само сам чекао ко ће први да се јави с оваквим коментаром. шта тебе брига ко колико пређе км и да ли му треба ауто, ваљда свако има довољно мозга да процени дал му треба или не. 

ако ћу за 15 мин хода до посла да палим ауто да бих прешао 1.5км и тиме "набио" километражу....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš.

More, šta će i na moru.

Još kad vidim da ovi sa "krševima" parkiraju ispred Linde/Rode/Maxija...

Ja bi' njima lepo Državnom Uredbom dodelio kintu za eutanaziju.

Jbte, gde god se okrenem sve goljo.

Samo smetaju.

 

p.s.

Samo sanjajte. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/18/2023 at 4:22 PM, Zvezdo said:

Jesi gledao vozzi pakete?

Nisam kolega, ne treba mi posrednik u pruzanju usluge. Bice mozda skuplji AMSS paket Evropa jer cu ici i nekoliko puta van zemlje a i zbog broja putnika u vozilu, pa mi jeftiniji AMSS paket ne odgovara. 

Atlas24 sto sam naveo je bas potpun, ali mislim da bi meni takav paket bio 'preobiman' ali sam ga ostavio kao predlog.

 

@PremieRacing E moj kolega, ima i ljudi koji ni ne uzimaju slep, a znam i par primera da idu sa uveliko neispravnim autom na more na +40 sa sve malom decom, a putno osiguranje je tek misaona imenica..stvar izbora. Samo sa takvim ne bih se usudio sesti u auto na duzi put.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što s' mene tagovao? 

 

Pa ja najbolje znam da ima ljudi koji ne uzimaju pomoć na putu - jedan sam od tih   :P

 

 

A apropo 'posrednik' i 'pružalac' usluge pomoći na putu - iznenadio bi se. Samo i jedino AMSS, i to samo na teritoriji Srbije, radi svojim vozilima. Svi ostali su ti upravo 'posrednici' koji ti prodaju paket na papiru a kad ti se nešto desi oni angažuju Peru, Miku, Žiku da te šlepa. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uplacujem uvek pomoc na putu za letovanje, kad vec izdvajam kompletnu sumu za letovanje (koja je verujem kod vecine nas cetvorocifrena brojka u evrima)  najmanji mi problem da platim i tih 50e za pomoc na putu i ne razmisljam. Sa druge strane mozes da je iskoristis za 2 letovanja tako sto ces sledece god ici ranije na letovanje dok ti traje paket pa ne placas opet kome znace tih 50e ustede na celu pricu. Ja npr. ove godine ako idem na letovanje icicu sigurno u ranijem terminu nego prosle pa ce mi vaziti pomoc koju sam uplatio prosle god.

Takodje znam ljude koji ne uplacuju ni putno ni zdravstveno osiguranje ali svako radi kako misli da treba,  znam i one koji imaju kola ali na letovanje uvek idu busom, kazu manje ih boli glava a i lakse im a verovatno i jeftinije, tako da svako za svoj gros.

 

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/18/2023 at 1:24 PM, ISV_01 said:

Pozdrav ekipa! Imam pitanje vezano za putovanje u inostranstvo sa porodicom i odabirom adekvatnog članskog paketa. Do sad sam koristio klasičan AMSS šlep od 2500 (2250 online) i bili su ok kada su mi zatrebali, no sad već kada je prinova tu a i gospođa vozi, razmišljam o nekom kompletnijem osiguranju koje se vezuje za vozilo a ne za vozača. U ovom slučaju bih gledao kombinovani paket zbog odlaska u inostranstvo (letovanje) i domaći SRB paket. 

 

U Amss se osiguranje vodi na vlasnika (što mi ne odgovara za SRB, jer sam često po zabitima na terenu, a da li će izaći u susret jer žena vozi, to ne znam), a za inostranstvo gledam prevoz svih putnika. 

 

Ono što sam pregledao i suzio neki izbor je:

-Atlas24h Sezonski paket (srbija i inostranstvo) - 8500 RSD

-AMC Ultra paket - 10.000 (nisam siguran da li je ovo pružalac usluge ili posrednik u istom).

 

Neki drugi po vašem mišljenju da je iole bolji ili ekvivalent, a da ne probija bužet. Da napomenem, ne tražim posrednika u pružanju usluge (teleoperaterske usluge), već isključivo davaoca usluge.

 

Hvala unapred

 

Druže evo ista sutuacija, bio sam amss i ja gledam isto što i ti plus vozija. Ali kad razmislim u pravu si 100% treba tražiti pružalaca ne posrednika. A čim sam ušao u vozi uslove ono je pakao. Piše oni su tehnološko inofrmatičko društvo i ne odgovaraju za ništa, ni da li će doći šlep ni kako će odraditi posao već samo piše da su oni zaduženi da spoje korisnika i šlep službu. I plus video sam na iskustva onlajn da su od marta kad su promenili cene i pakete sada najskuplji i plus im je usluga mnogo lošija. Tako da sam njih izbacio iz razmišljanja. Odmah zatim i AMC jer o njima skoro nema nikakvih informacija na netu niti sam naleteo na neke komentare njihov korisnika po forumima. Kao duh firma :D Ali otišao sam na sajt i vidim da imaju mnogo sitnih slova i uslova tako da su i oni otpali. I ostao mi samo atlas. 

 

Ali gledam ovo što si napisao sezonski paket to nema više ne mogu da nađem. To je verovatno sad ovaj novi internacionalni rekao bi po ceni https://atlas-servis.com/pomoc-na-putu/internacionalni-plus-paket/

Piše popust za 15 godina atlasa 7,990 ima srbiju i inostranstvo i ispadne jeftinije od ovih tvojih predloga. Sad ne znam šta im ovo znači da je paket napravljen u saradnji sa vozačima ali deluje jako dobar.

 

Hahaha sad vidim da je ovo tvoje iz februara pitanje. Malo sam zakasnio ali eto možda neko drugi vidi pa mu bude značila informacija i preporuka.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad mi je jasno za AMSS paket, znači važi i za mog sina kao člana uže porodice ako mojim vozilom krene van zemlje, a planira ove godine da ide prvi put u životu.

Zanima me nešto drugo, da li za njega moram da uzmem dozvolu za upravljanje tuđim vozilom u inostranstvu? Izvinjavam se za malo odstupanje od teme.

https://www.amss.org.rs/na-putu/na-putu-evropa/medjunarodna-dokumenta/strana/dozvola-za-upravljanje-tudjim-vozilom-u-inostranstvu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitajte uslove koriscenja AMSS. Pozovite.

 

Ja sam citao, zvao... Pricao sam o preciznom scenariju sa vrlo neprijatnom gospodjom koja nije imala informacije, vec je morala da trazi razjasnjenje od nekog drugog, pa da mi se onda jave.

 

Meni je bila nejasna situacija - Slucaj kvara vozila u inostranstvu.

Razjasnjenje je - Slepom se dovozi do najblizeg servisa. (to moze biti neki ultra skup ovlaceni servis) Tamo se detektuje kvar i ako moze da se popravi, PO BILO KOJOJ CENI, klijent nema pravo da odbije i trazi od AMSS da doslepaju vozilo do Srbije. Samo u slucaju da vozilo ne moze da se popravi, slepa se za Srbiju. Naravno da ce taj strani servis da kaze da moze da popravi bilo sta.

 

Atlas nudi slep po zelji, do vrednosti od 1000e. Ja sam zvao i pitao konkretno za slep iz Grcke, koliko kosta 1km - nisam dobio preciznu informaciju. Po netu sam nalazio 1.5 do 2e. Kad sam ih pitao za to sto sam cuo, krenulo je vrdanje - "U datoj situaciji se proverava najjeftiniji grcki partner, moze se poslati i slep iz Srbije... U principu, bude to i jeftinije". Uzevsi u obzir da se slep naplacuje u oba pravca, tih 1000e bi u praksi bilo da te pomere 250km prema Srbiji, ostalo placas. Pitao sam konkretno za Sitonija-Beograd 750km. Puta dva, 1500km. Taman da je 1e po km (a nema sile da je toliko jeftino) klijent mora da plati jos 500. "Pa tako ispada".

 

Vozzi jedini nudi bar u teoriji bezuslovni slep. Ne ulazim u to koliko ce to da ispuni, kazem da jedini nude bar u teoriji (ono sto pise i kad pozoves), ostali ne nude ni u teoriji.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je jasno bilo od početka korišćenja AMSS žute kartice da se ne isplati šlepovanje iz recimo Grčke do Srbije u slučaju kvara. Samo u slučaju (daleko bilo) nekog sudara. Ako se desi kvar u inostranstvu, odšlepovaće te do nekog servisa i onda nek ti je bog u pomoć. To je rizik putovanja vozilom bilo gde van zemlje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...