Jump to content
FAS Goran
Supergenius

AMSS vs Road Assistance vs Atlas vs Vozzi - Pomoć na putu

Recommended Posts

23 minutes ago, Joker said:

Potpuno je svejedno odakle dolazi šlep, on istu kilometražu treba da pređe.

Iz bg do grčke i nazad u bg  ili iz grčke do bg i nazad do grčke. Obojica prave istu kilometražu, ne?

Zato ove službe nisu povoljne. Necu da mislim koliko km. Da sabiram. Samo bez limita je ok. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
45 minutes ago, Joker said:

Potpuno je svejedno odakle dolazi šlep, on istu kilometražu treba da pređe.

Iz bg do grčke i nazad u bg  ili iz grčke do bg i nazad do grčke. Obojica prave istu kilometražu, ne?

Citiraću sam sebe:

"Čak sam pitao i da li tada plaćamo povratak tog vozila u Grčku - odgovor je bio ne."

Ili drugim rečima - ako vozilo dođe iz najbližeg grada do mesta gde je vaše vozilo stalo, a pri tom pređe 50 km, što je po cenovniku 50 evra, za povratak kući ili do servisa vam ostaje 950 km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko od ovi pomoći na putu daje neku - "univerzalnu karticu" koja važi na donosioca i njegovo vozilo?

Gde god sam pitao - pomoć se vezuje za vozača, imenom i prezimenom a ne za vozilo....a najčešće za kombinaciju.

Pa pošto vozimo supruga, dva sina i ja, a imamo dva auta, ispade da mi treba 8 kartica pomoći na putu.... u najboljem slučaju 4.

ili bar, da li ima varijanta "jedna kartica na vozilo"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmes 2 paketa vozzi za po gradu. 2x720din i nek stoje u autu. Sumnjam da ce biti problem. Šlepu koji radi za njih nije u interesu sa te odbije. Verovatno ce upisati to sa kartice. 

Screenshot_2019-06-20-20-57-29-457_co.cvik.user.png

Screenshot_2019-06-20-20-57-24-382_co.cvik.user.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala za pomoć i predlog, ali ja trbam ove kartice za pomoc na teritoriji Evrope, da je slepanje neogranicen broj km i da su zbrinuti sv putnici iz auta...a znajuci cene slepanja u EU, ne bih da se zezam i pokusavam "ako prodje prodje" fazon.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 20.6.2019. at 8:33 PM, danko said:

Da li neko od ovi pomoći na putu daje neku - "univerzalnu karticu" koja važi na donosioca i njegovo vozilo?

Gde god sam pitao - pomoć se vezuje za vozača, imenom i prezimenom a ne za vozilo....a najčešće za kombinaciju.

Pa pošto vozimo supruga, dva sina i ja, a imamo dva auta, ispade da mi treba 8 kartica pomoći na putu.... u najboljem slučaju 4.

ili bar, da li ima varijanta "jedna kartica na vozilo"?

Koliko ja znam, uglavnom se vezuje za vozilo (stari paket Evropa u Atlas osiguranju je mogao samo za vozilo da se veze) za Srbiju imaju i opciju na ime i onda nema veze u kom ste vozilu. Ispada da ih reklamiram ali nije tako, znam jer par godina kupujem njihove pakete ali cu verovatno odustati od jer koliko vidim bas su bezobrazno podigli cene... uskoro mi istice Evropa paket, cekam da pozovu da vidim sta nude :o

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/21/2019 at 5:50 PM, danko said:

Hvala za pomoć i predlog, ali ja trbam ove kartice za pomoc na teritoriji Evrope, da je slepanje neogranicen broj km i da su zbrinuti sv putnici iz auta...a znajuci cene slepanja u EU, ne bih da se zezam i pokusavam "ako prodje prodje" fazon.

To ti daje vozzi za 1900 dinara godišnje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam kupio Atlas Euro plus paket.

Bio sam kod njih u Veterniku i postavio brojna pitanja. Odgovori su me delimično zadovoljili. Ugovor i kad se ceo pročita, moguće ga je različito tumačiti. Ono što je ostalo nejasno je koliko ćete kilometara šlepa, ako vam ikad zatreba, zaista imati u tih 1000 evra pomoći.

Onaj cenovnik po kom je 1 evro kilometar nije nešto na šta možete da se oslonite. Svaki inostrani partner ima svoj cenovnik. Tako da tih 1000 evra mogu da pokriju 1000 km ali u nekom slučaju i manje od 500 km. Ti isti ino operateri tarifiraju i utovar i  istovar auta.

Preko informativnog centra sam čuo da je moguće sa Tasosa doći do kuće u tom iznosu, danas nisam tako razumeo. U najboljem slučaju za taj iznos stižem do Niša ili okoline...

Ako budete koristili šlep do nekog servisa, tu će vam otići dobar deo od tih 1000 evra: prvo na utovar i istovar vozila (okvirno 100e), pa prevoz vas i saputnika (i ovo inostrani partneri naplaćuju), i naravno kilometri pređeni. Ako servis ne otkloni kvar, za povratak kući imate okrnjen iznos (a on lagano može da bude umanjen za 300 evra u inostranstvu za kratku relaciju).

Iako je pomoć u toku godine neograničena, možete je koristiti svakog dana, čak i dvaput u jednom danu (recimo jednom vam se probuši guma a drugi put pokvari se alternator), kada je u pitanju isti kvar zbog kog ste zatražili pomoć, čak i ako želite prevoz do kuće posle nekoliko dana čekanja u radionici, iznos je onaj isti:  1000e minus dotadašnji trošak koji ste napravili.

A tarifiranje pređenih kilometara je enigma! Toliko oprečnih informacija, nejasnoća, to je čudo jedno... Uglavnom, računajte na polovinu iznosa, jer bilo da vas vozi Atlas ili strani partner, svako će vam kilometražu na neki način duplirati. Barem sam ja to tako shvatio, nadam se da grešim.

I prevoz putnika je podložan različitom tarifiranju: 

Ako vas voze po Evropi do servisa, naplatiće vam svakog putnika. Tako da priča o tome kako AMSS nepravedno vozi samo jednog putnika pada u vodu. Kakva je korist što ovde voze sve putnike iz vozila ako će to i naplatiti? Umete i sami da platite autobus/voz/taksi...

Ako vas voze kući na zadatu adresu, onda ne bi trebalo da platite išta (mada mi je i to ostalo pod velom magle).

 

Ja sam na kraju uplatio paket, mada sam bio veoma nezadovoljan informacijama koje sam dobio na konkretna pitanja u odnosu na reklamni letak i pređašnje informacije preko pozivnog centra.

Išao sam logikom da bih se kajao ako ne bih uplatio kad sam već došao a kvar se recimo desi. Ali nisam bio zadovoljan izreklamiranim u odnosu na činjenično stanje.

Sad imam oba paketa: AMSS zlatnu karticu i Atlas Euro+, ali se nadam da neću biti u prilici da ih koristim kao i da pišem iskustva o korišćenju ovih usluga.

To i ostalima želim, a ove kartice, ako će vam glava biti mirnija, kupite, lakše ćete putovati ako ništa drugo ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Postovani Milose
U slucaju slepa do prvog servisa u zemlji u kojoj ste ostali u kvaru izvrsice April partner. Uslluga slepa u takvim situacijama u jeku turisticke sezone ne prelazi 75min.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sve to su ti jasno napisali i u prvom odgovoru.

 

A prosto mi je nvrvtn koliko postajemo zavisni. Čuli da postoji "pomoć  na putu" i daj brže bolje da i na to bacite pare. Kolega iz prethodnog posta kupio duplo. I amss i Atlas. Kupi i Vozzi da ima ko da te vozi. Amss će da ti šlepa auto, Atlas neka preveze putnike a Vozzi neka tebe vozi... Mojne da se ljutiš, ne mislim ništa loše, samo mi nije jasno kako tako olako dajemo pare...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bacamo pare!? Nije tebe zadesilo prijatelju da ti propadne kvačilo na lefkadi, menjač ostane bez ulja u 3.00h kod danilovgrada, cukanje pred budvu, struja na plinu pa ne znaš šta je muka(mene jeste). 

A to što si ti sad čuo da to postoji druga je stvar. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ako je tako, bolje onda te pare na servis... Svega...

Edited by andreja.micovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da tako razmišljam ne bih išao nigde svojim autom. Bolje onda avionom, pa tamo se rentira nešto.

Sa mareom za 8 godina i 140000 km 2 peha. Jedan je kad mi je pukao šraf desnog nosača motora kad sam se vraćao kući s posla (platio šlepanje do majstora 5000 din tada) i drugi kad mi se probušila guma na putu od Foče ka Šćepan polju zahvaljujući dobrom putu. A putovali smo Grčka, Bugarska, CG, BiH redovno, Slovenija, Italija, Mađarska... 

Redovno održavan auto i kontrola pred put. 

Reci mi kako da ti ostane menjač bez ulja? Nije isparilo. Ajd za kvačilo, to se može desiti sa ovim sajlama, ali mahom na puntu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je to. 99% kvarova zbog kojih bi auto morao na slep pa u servis su kvarovi koji su na vreme trebali biti izbegnuti redovnim održavanjem i odlaskom u servis na pregled pre nekog većeg putovanja. To sam radio i dok sam vozio Yuga pa ni taj Yugo me nije zadesilo ništa, išao sam na more i sa njim par puta i gde god je trebalo, nebitno, 50 ili 500km.. Jeste, postoje i kvarovi koju dođu bez prethodnih simptoma kao sto je meni crkao računar menjača ali ako ćemo tako razmišljati onda kao sto neko reče, autobus, avion i ćao...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa eto za menjac, bio kod mastora pred put. kaze, da cuje se neki lezaj, ali to ne moze da te ostavi na putu. sredicemo kad dodjes polako.

kvacilo ne mozes da pretpostavis. propiskila guma na cilindru. reseno tako sto je namotan flaster ispod nje pa vracena guma nazad. to se ne moze resiti bez alata. a pokrilo bi da te prebaci do prvog servisa. i bilo bi popravljeno za 30 min. Danas kolega dosao sa mora. Insignia 120.000 presla. poceo da melje ventilator iz cista mira kad je stigao na more.srecom nije u putu pa je se snasao tu u mestu. ja mu pricao za vozzi, a on kao ma necu da malerisem. dupe sam mu pomerio. eto. i ja bih voleo da vozim nov auto u garanciji ali sam od ovih sto nisu u statistikama u dnevniku. nemam platu 500e nit kupujem stan u belgrade waterfrontu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako proveriti npr aletrantor pred put? I ja i kum svako sa svojim kolima bili na proveri pred put za Grcku. Njemu crkao alternator dok smo bili tamo. 
Inace, ko letuje na Sitoniji i ima problem sa kolima, preporuka za servis u okviru pumpe Elin kod Neos Marmarasa. Covek koji drzi tu pumpu je majstor-elektricar i vrlo je prijateljski nastrojem prema srbima. Zove se Jorgos. 
https://www.google.rs/maps/place/Ρεβενικιώτης+Γεώργιος+Ελίν/@40.1260134,23.7647009,15.5z/data=!4m13!1m7!3m6!1s0x14a8a18ce30ef7ef:0xf676874ca294dd51!2z0J3QtdC-0YEg0JzQsNGA0LzQsNGA0LDRgSA2MzAgODEsINCT0YDRh9C60LA!3b1!8m2!3d40.0926648!4d23.7865228!3m4!1s0x14a8989f94d2bf93:0x4ea68d2b6476a0f0!8m2!3d40.1332283!4d23.7617889

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lako. Odes kod majstora, skine i otvori ga. Pregleda sve i sta treba zameni :D ili sam skines kajs pa zavrti remenicu rukom i slusaj kako i koliko se cuju lageri, imaju li lufta ali tako opet ne mozes da vidis kolektor , regler.. Sve se to preventivno radi na vozilima, npr pre se znalo da se pred zimu skinu i alnaser i alternator, provere, ociste,podmazu i jos X drugih stvari da bi se izbegle popravke zimi. To ljudi sa putnickim autima ne praktikuju a i ne znaju...
Generalno, zaboravite da mozwte biti 100% sigurni u bilo koj auto i nov, a kamo li polovan. Redovno odrzavanje ( ne samo servis na 10hkm :D ) i vozi pa kako bude.

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve je to ok. ali da neko osporava pomoc na putu mi smeta. damo 1000e za letovanje i onda stekamo 15e!!! a sto placamo zdravstveno? ili putno? proveri se pred put. uradi magnetnu rezonancu,skener, kopir. ili zivotno npr.

 

sto je auto izuzetak?

Edited by Milos1980

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma to je prica bez kraja..vredi tih 15-20e ali bilo je slucajeva da nije vredelo nista.

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, Milos1980 said:

Bacamo pare!? Nije tebe zadesilo prijatelju da ti propadne kvačilo na lefkadi, menjač ostane bez ulja u 3.00h kod danilovgrada, cukanje pred budvu, struja na plinu pa ne znaš šta je muka(mene jeste). A to što si ti sad čuo da to postoji druga je stvar. 

 

Ništa ti nisi razumeo iako sam lepo napisao da se SVI isto ponašamo (i sebe tu ubrajam) i da nema potrebe da se neko ljuti zbog mog posta, tebe je ipak pukla sujeta pa si malo neurotičan... A pritom si 'od juče' na forumu i aktivan si samo u ovoj temi. Pročitaj bar ovu temu od početka i videćeš ko kakvo mišljenje ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Milos1980 said:

ali da neko osporava pomoc na putu mi smeta. damo 1000e za letovanje i onda stekamo 15e!!! a sto placamo zdravstveno? ili putno?

Kao sto Borko rece, malo si pomesao. Ja sam ubedjen da bar 90% ljudi na ovom forumu koji voze malo dalje od lokala imaju uplacen neki vid pomoci na putu. Medju njima sam i ja. Ali nisam se registrovao na forum i nije mi prvi post bio tipa "E kupio sam kutiju Venogela i to je najbolja stvar na svetu. I ozenio sam se zahvaljujuci venogelu." Ako pogledam kod tebe na profil, sva tvoja aktivnost je vezana za ovu temu i stalno se vrti oko te vozzi aplikacije, koja je btw suplja. 

 

Cilj foruma i tema su razmena iskustva. Posto imas toliko pehova, kakva su tvoja iskustva sa vozzi? Jesu li ljubazni, usluzni, izasli u razumnom roku i otklonili kvar? Jedno je koliko sta kosta i ko sta nudi za odredjenu cifru a drugo je njihova usluga. Pogotovo sto neko kaze e mi imamo saradnju sa ovim i ovima u inostranstvu. Kako ja to da proverim pred put? To sto neko stavi logo nekog drugog na aplikaciji kod nas je normalna stvar, nazalost. 

 

Ako radis promotivnu kampanju ovde za vozzi, eto dogovori se sa @neshaoct da napravi temu samo za vozzi i das popust clanovima foruma. Uvek je to simbolicno 5-10%. Nema potrebe da na svakom postu hvalis vozzi. 

 

Naravno, svima se mogu desiti razliciti pehovi na vozilu, pocevsi od izletanja zeca/lisice/kera pod kola, ali da li stvarno mislis da ce neko uzeti u obzir nesto sto postoji par meseci, naspram toliko osiguravajucih kuca i amss koji rade bez problema toliko godina, a pritom cena je tu negde. 

 

E da, ne vidim koji auto vozis. Nigde prestavljena masina, kako si zadovoljan sa njom, kako te sluzi... ;) 

 

Edited by andreja.micovic
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez pomoći na putu ne idem nigde, tj ne vozim. Jeftinije je to da platim nego jedno šlepanje po Beogradu na primer. Evo proletos Idea nije htela ženi da upali. Mrtva, ništa se ne dešava. Zovi Uniqa osiguranje, na šlep i kod majstora. Masa je izgorela. Pre skoro 3 godine na Idei pukne opruga, slomi se amortizer i isečem gumu. Opet zovi AMSS i kod majstora. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...