Jump to content
FAS Goran
Supergenius

AMSS vs Road Assistance vs Atlas vs Vozzi - Pomoć na putu

Recommended Posts

E mene su zvali ali sam svakako to uplatio. Definitivno cu od sl puta uplatiti drugi vid pomoci na putu a i sledece obavezno mozda bude Dunav, cuo sam da su dosta zasovoljni sa njim

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
52 minutes ago, marko.jovanovic said:

Screenshot_20190619-212427.jpg

Primera radi da imaš bivšu ženu mislim da bi manje smarala za alimentaciju. :lol:

 

@Milos1980 ne znam odakle ti to za AMSS da je u slučaju kvara samo vozaču plaćen noćenje u hotelu. Bratu se prošle godine desio problem sa Cromom blizu Soluna. Uredno kontaktirao, došli su sa šlepom za 20-ak minuta, njega i devojku odvezli do hotela. Sutradan kad su završili doručak došli su ispred hotela, otklonili kvar, vratili ključeve, poželeli srećan put i ni u jednom trenutku nisu spomenuli da se bilo šta dodatno naplati.

Inače sve što vidim kod Alvirovića izbegavam u širokom luku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu! I to stvara kontra efekat, ne znam samo šta su učili na tom jebenom menadžmentu. I koleginicu sa posla su jedno vreme toliko zvali na privatni telefon, da je prestala da ga koristi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozzi radi od moje drugarice brat tj ima udeo u 

firmi. Raspitacu se bas kako funkcionise.

cini mi se kao dobra prica skroz

Edited by cuore_sportivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec sam piskarao o tome, ali ajd da ponovim, nije niko probao Mopar pomoc na putu? Planiram mozda ove godine to da probam... mislim "probam" - uplatim, ali nadam se da necu probati :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

SAmo ste me zbunili sada :D

Atlas, i pored lokal-patrotizma :D ne bih jeri su toliko napadni, sto neko rece da mi besplatno daju - rekao bih neka hvala, zgadili ste mi se...

Amss - ? Sta je na kraju...imamo info i ovako i onako...

 

Uniqa = atlas...

 

Evo ga, ovo kaze AMSS
 

Quote

Tehničke pogodnosti u Srbiji

1.png Šlep vozila u kvaru, do dva slučaja, ukupno do 140km,
u toku članske godine.
1.png Šlep vozila u slučaju saobraćajne nezgode, bez ograničenja u kilometraži, do adrese prebivališta ili u željeni servis,
jednom u toku članske godine
2.png Popravka vozila na putu do 40 km prelaska vozila za pomoć i do 1 časa rada automehaničara po slučaju,
a najviše do 4 slučaja u toku članske godine.
4.pngPriznavanje troškova smeštaja člana u objektu do 3 zvezdice, do najviše 3 dana, u slučaju saobraćajne nezgode, jednom u toku članske godine.
5.pngPriznavanje troškova prevoza člana vozom ili autobusom radi nastavka putovanja ili povratka u mesto prebivališta, jednom u toku Članske godine.
3.png Popust na šlep vozila u Srbiji od 20%,
preko iskorišćenog besplatnog šlepa vozila.

Tehničke pogodnosti u Evropi

2.png Šlep vozila u slučaju saobraćajne nezgode, bez ograničenja u kilometraži, do adrese prebivališta ili u željeni servis,
jednom u toku članske godine.
2.png Popravka vozila na putu i/ili šlep vozila do najbližeg servisa ukoliko manji kvar ne može biti otklonjen na putu,
jedan slučaj u toku članske godine.
4.pngPriznavanje troškova smeštaja člana do 200 EUR,
jednom u toku članske godine.
5.pngPriznavanje troškova prevoza člana vozom ili autobusom radi nastavka putovanja ili povratka u mesto prebivališta, jednom u toku članske godine.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba to dobro uporediti.

Kod atlasa ćeš platiti paket 4990 dinara

kod AMSS je to 2250 dinara.

Ima razlike u paketima ali treba ih uporediti pa videti šta je isplativijie.

 

Recimo u inostranstvu

 

Atlas:

Jedno besplatno šlepovanje sa limitom do 250 eur ili manji servis na licu mesta (struja, pneumatik, nestanak goriva) sa limitom do 250 eur

 

AMSS:

 Šlep vozila u slučaju saobraćajne nezgode, bez ograničenja u kilometraži, do adrese prebivališta ili u željeni servis,

 

Popravka vozila na putu i/ili šlep vozila do najbližeg servisa ukoliko manji kvar ne može biti otklonjen na putu,

 

Znači kod Atlasa bez obzira da li je saobraćajna nezgoda ili kvar imaš jedno šlepovanje  sa limitom do 250€ što u inostranstvu baš nije mnogo kilometara.

Kod AMSS u slučaju saobraćajne nezgode šlepanje do kuće a u slučaju kvara do najbližeg servisa

Share this post


Link to post
Share on other sites
52 minutes ago, Joker said:
Znači kod Atlasa bez obzira da li je saobraćajna nezgoda ili kvar imaš jedno šlepovanje  sa limitom do 250€ što u inostranstvu baš nije mnogo kilometara.
Kod AMSS u slučaju saobraćajne nezgode šlepanje do kuće a u slučaju kvara do najbližeg servisa

250€ otprilike taman pokriva samo da te sklone sa auto-puta.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I onda epilog jeftiniji a više daje AMSS koliko sam shvatio za tih 3000...na konto puta u gr.
Jel tako?
nisam to nikada koristio , vozio sam eskort mk4 i kutujicu sa alatom, dve decenije, ako se sta desi, a nije nikada.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakav amss, ona aplikacija vozi.app, eno sve nacrtano kako sta radi i sve pise koje usluge nude... vr'

 

a to sto nemaju partnera tipa adac i slicno, to nije bitno. samo potpises, uplatis i bez brige. a i domen je malo upitan .app :) ali ja sam se odlucio :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atlas nisam koristio ali sa AMSS-om nisam nikako zadovoljan. Tu su bačene pare. Nakon mnogo potrošenog minuta razgovora telefonom iz rominga tražili mi duplo više nego što sam platio HR asistenciju do granice. Od granice prihvatili oni ali me oderali iako sam imao najveći paket jer računaju kilometre od mesta polaska njihovog vozila do povratka nazad i to po ceni od oko 80 din/km.
Sad koristim Kontinental assistance i to LIČNI paket koji glasi na ime a ne na vozilo. Znači, ako mi se desi kvar sa bilo kojim putničkim automobilom koji trenutno vozim. Srećom nisam još morao da ih pozovem a nadam se da ni neće zatrebati.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I Kontinental assistance isto tako računa kilometre kod šlepanja

 

Istaknuti limiti za šlepanje se odnose na maksimalan ukupan broj kilometara za oba pravca.

 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam proletos uplatio AMSS zlatnu karticu, ali mislim da i pored nje uzmem Atlas Euro+ paket.

Taj paket je 6000 dinara i u slučaju kvara ili udesa, u evropskim zemljama koje su navedene, šlep dolazi po vas i nosi vozilo do adrese iz ugovora (kućne adrese).

To rade do iznosa od 1000 evra, a kilometar je 1 evro. Planiram da letujem na Tasosu ove godine, pa sam pitao da li je osiguranjem pokriven i ostrvski deo Grčke - rekli su mi da jeste (mislim da AMSS ne pokriva ostrva, samo kontinent).

Plaćaju se samo putarine (eventualno trajekt ako je u pitanju ostrvo), a svi putnici imaju besplatan prevoz (ne samo srodnici i porodica već putnici koji su zatečeni u autu).

Ono što zvuči prosto neverovatno je da po iskorišćenju jedne asistencije od 1000 evra paket nije ugašen, već imate ponovo pravo na istu vrstu pomoći (podrazumeva se da je drugi kvar, drugi datum...). Tako barem kažu...

Paket ne pokriva Srbiju, već samo Evropu. Za Srbiju i dalje imam AMSS.

Nadam se da mi nijedan od ta dva neće zatrebati, ali mi je lakše da putujem ako znam da u slučaju težeg kvara imam besplatan šlep do kuće (ili bezmalo besplatan).

Već sam dao 2500 dinara, pa će ovih 6000 samo uvećati ukupan iznos, ali bez toga sad da krenem pa da se nešto desi, pa sam bi sebe omrznuo ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgubih se o ovim komentarima. Koristio sam ranije Atlas, u februaru sam produzio domaci paket ali koliko sada vidim Evropa paket koji je bio nepune 2 hiljade, sada je Evropa plus i kosta skoro 6 hiljada. Tu je ukljuceno trosak do 1000€ kao i pre ali je bezobrazno da bude tri puta skuplje. Zato cu morati nesto drugo da uzmem. Zamolio bih ko je pominjao Mopar da posalje link gde je to nasao, posto ja nalazim samo nesto preko Fiat-a ili Jeep-a. AMSS mi ne pada na pamet da uzmem, cuo sam od par prijatelja da su muku mucili sa njima.

5 minutes ago, Aleksandar021 said:

Ja sam proletos uplatio AMSS zlatnu karticu, ali mislim da i pored nje uzmem Atlas Euro+ paket.

Taj paket je 6000 dinara i u slučaju kvara ili udesa, u evropskim zemljama koje su navedene, šlep dolazi po vas i nosi vozilo do adrese iz ugovora (kućne adrese).

To rade do iznosa od 1000 evra, a kilometar je 1 evro. Planiram da letujem na Tasosu ove godine, pa sam pitao da li je osiguranjem pokriven i ostrvski deo Grčke - rekli su mi da jeste (mislim da AMSS ne pokriva ostrva, samo kontinent).

Plaćaju se samo putarine (eventualno trajekt ako je u pitanju ostrvo), a svi putnici imaju besplatan prevoz (ne samo srodnici i porodica već putnici koji su zatečeni u autu).

Ono što zvuči prosto neverovatno je da po iskorišćenju jedne asistencije od 1000 evra paket nije ugašen, već imate ponovo pravo na istu vrstu pomoći (podrazumeva se da je drugi kvar, drugi datum...). Tako barem kažu...

Paket ne pokriva Srbiju, već samo Evropu. Za Srbiju i dalje imam AMSS.

Nadam se da mi nijedan od ta dva neće zatrebati, ali mi je lakše da putujem ako znam da u slučaju težeg kvara imam besplatan šlep do kuće (ili bezmalo besplatan).

Već sam dao 2500 dinara, pa će ovih 6000 samo uvećati ukupan iznos, ali bez toga sad da krenem pa da se nešto desi, pa sam bi sebe omrznuo ;)

 

Slep do kuce je u slucaju da u roku od 5 dana ne moze da se popravi u servisu gde odvezu auto, ako se dobro secam. Koliko sada vidim imas 20% popusta na "sledece usluge" koliko razumem sledeci kvar nije opet besplatan. Procitaj uslove koriscenja paketa, cini mi se da i tamo pise kao sto sam rekao. Mene mrzi da citam, sitna su slova a ima ih mnogo :rtfm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam spominjao Mopar, meni su dali u ovlascenom servisu ponudu kad sam bio da dopunim klimu, random scena skroz. Mislim da postoji neko ogranicenje oko starosti auta, ali nisam siguran do koliko god...Treba nazvati ovlasceni servis, konkretno odeljak za post-prodaju... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, markof88 said:

 

Slep do kuce je u slucaju da u roku od 5 dana ne moze da se popravi u servisu gde odvezu auto, ako se dobro secam.

Iščitao sam sva sitna slova, nigde se ne navodi ovaj uslov.

"U okviru svakog zahteva za asistencijom, Korisnik usluge unutar limita za povratak vozila za Republiku Srbiju do adrese Korisnika usluge, može da iskoristi i usluge: - prevoza svih putnika koji su se zatekli u vozilu u trenutku kvara ili saobraćajne nezgode, i to od mesta kvara ili saobraćajne nezgode do destinacije koja Korisniku usluge u tom trenutku odgovara (do servisa u koji se prevozi vozilo ili do hotelskog smeštaja)" - znači prvo voze do servisa, a potom:

"Korisnik usluge ima pravo da mu se vozilo preveze do servisa po njegovom zahtevu, a u slučaju da se kvar ne može otkloniti u tom servisu, Korisnik usluge u okviru preostalog limita (početni limit umanjen za troškove šlepovanja do servisa, kao i eventualni prevoz putnika i/ili hotelski smeštaj), ima pravo na povratak vozila za Republiku Srbiju."

23 minutes ago, markof88 said:

Koliko sada vidim imas 20% popusta na "sledece usluge" koliko razumem sledeci kvar nije opet besplatan.

"Korisnik usluge ima pravo na neograničen asistencija iz stava 1. ovog člana, za vreme trajanja Ugovora ili Paketa. U okviru svakog zahteva za asistencijom, Korisnik usluge unutar limita za povratak vozila za Republiku Srbiju do adrese Korisnika usluge, može da iskoristi i usluge" - to sam saznao i kad sam zvao njihov centar. Ovih 20% je popust na preostale kilometre, ako se izađe iz limita od 1000 evra.

 

Da stavim i link odakle sam sve ovo pročitao:

https://atlas-servis.com/wp-content/uploads/2019/04/EURO-PAKET-USLOVI.pdf

Edited by Aleksandar021
dodavanje linka

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, Aleksandar021 said:

Iščitao sam sva sitna slova, nigde se ne navodi ovaj uslov.

"U okviru svakog zahteva za asistencijom, Korisnik usluge unutar limita za povratak vozila za Republiku Srbiju do adrese Korisnika usluge, može da iskoristi i usluge: - prevoza svih putnika koji su se zatekli u vozilu u trenutku kvara ili saobraćajne nezgode, i to od mesta kvara ili saobraćajne nezgode do destinacije koja Korisniku usluge u tom trenutku odgovara (do servisa u koji se prevozi vozilo ili do hotelskog smeštaja)" - znači prvo voze do servisa, a potom:

"Korisnik usluge ima pravo da mu se vozilo preveze do servisa po njegovom zahtevu, a u slučaju da se kvar ne može otkloniti u tom servisu, Korisnik usluge u okviru preostalog limita (početni limit umanjen za troškove šlepovanja do servisa, kao i eventualni prevoz putnika i/ili hotelski smeštaj), ima pravo na povratak vozila za Republiku Srbiju."

"Korisnik usluge ima pravo na neograničen asistencija iz stava 1. ovog člana, za vreme trajanja Ugovora ili Paketa. U okviru svakog zahteva za asistencijom, Korisnik usluge unutar limita za povratak vozila za Republiku Srbiju do adrese Korisnika usluge, može da iskoristi i usluge" - to sam saznao i kad sam zvao njihov centar. Ovih 20% je popust na preostale kilometre, ako se izađe iz limita od 1000 evra.

Onda ok, moja greska :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Aleksandar021 said:

Taj paket je 6000 dinara i u slučaju kvara ili udesa, u evropskim zemljama koje su navedene, šlep dolazi po vas i nosi vozilo do adrese iz ugovora (kućne adrese).

To rade do iznosa od 1000 evra, a kilometar je 1 evro. Planiram da letujem na Tasosu ove godine, pa sam pitao da li je osiguranjem pokriven i ostrvski deo Grčke - rekli su mi da jeste (mislim da AMSS ne pokriva ostrva, samo kontinent).

Plaćaju se samo putarine (eventualno trajekt ako je u pitanju ostrvo), a svi putnici imaju besplatan prevoz (ne samo srodnici i porodica već putnici koji su zatečeni u autu).

 

Koliko znam računa se i odlazak i dolazak, tako da je to 500km šlepanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, Joker said:

Koliko znam računa se i odlazak i dolazak, tako da je to 500km šlepanja.

Tačno i nije tačno:

Računa se i dolazak, ali niko iz Srbije neće doći po auto koji je u problemu u Grčkoj. Na teren izlaze njihovi inostrani partneri, najčešće iz većih gradova/centara. U slučaju Tasosa bi došao šlep najverovatnije iz Kavale.

I meni je to pitanje palo na pamet pa sam dobio odgovor koji napisah iznad. Grčka nije samo Solun i Atina, ima dosta većih centara i iz svakog može da stigne šlep vozilo; na tom potezu je i Seres, Drama...

Čak sam pitao i da li tada plaćamo povratak tog vozila u Grčku - odgovor je bio ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuno je svejedno odakle dolazi šlep, on istu kilometražu treba da pređe.

Iz bg do grčke i nazad u bg  ili iz grčke do bg i nazad do grčke. Obojica prave istu kilometražu, ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...