Jump to content
FAS Goran
phantom

Lancia Y mk.1 - dobar izbor ili ipak ne?

Recommended Posts

cao drugari..bacio sam oko na lanciu y samo se ceka da ode kawasaki..e ovako imam jedno pitanje..nasao sam na oglasu par komada koje su 2002 godiste ali su iste kao one sto su se pravile od 1996-2000..znaci branici, lajsne sto idu oko kola, volan to je sto sam ja uspeo da primetim..e da i motor je kao iz punta keca a ne dvojke..u cemu je fazon..da li je to neka muvacina ili su se negde proizvodili takvi i 2002 godine ?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj model se proizvodio čak i do 2003, a od 2003 je počeo noviji model, s tim što je u tu staru od 1996 do 2000 išao taj motor od Punta mk1, a od 2000 pa do 2003 je išao iz Punta mk2 1.2 sa 8v i 16v

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da to sam i ja rekao :D..samo sto su tih par sto sam nasao 2002 godiste..a iste su kao te sto su se pravile od 1996-2000..znaci motor iz punta keca i ono gore sto sam nabrojao

a trebalo bi da budu kao one od 2000-2003..pa me zanima da li neko zna..da su se te starije pravile i posle 2000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš prvu seriju od 1996-2000 pa drugu sa nekim malim izmenama od 2000-2003 i izgledaju na oko isto kao ta prva serija, pa ovaj noviji model koji je drugačiji ide od 2003..

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da to sam i ja rekao :D..samo sto su tih par sto sam nasao 2002 godiste..a iste su kao te sto su se pravile od 1996-2000...

Nije važno šta kaže prodavac koje su godište, ili koje godište piše u saobraćajnoj. Uzmi broj šasije i lako će se proveriti. :thumbup:

Možda su ''podmlađivane.''

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako, namerio sam da kupim zeni jedan mali gradski auto (operisala je zuc pa nije vise za nju da ide busom ili pesaka kod majke) pa sad nesto gledam puntice i lancie, vise je "zenski" auto po meni nego recimo puntic, sta mislite konkretno o ovoj Lanci, kako se pokazao ovaj motor, trapovi kakvi su, cena delova i odrzavanje itd...

cxc28.jpg

http://www.polovniau...lancia_ypsilon/

Hvala na odgovorima unapred.

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

proveri zbog cega se ne gadjaju ivice vrata sa zadnijim prozorima?

inace nije los autic...

Share this post


Link to post
Share on other sites

e bas sam na tu mislio..ima i jedna bela..zvao sam coveka kaze da je i on to provalio tek nakon sto je kupio i da je proveravao broj sasije i 2002. je godiste..tako da ne znam sad :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Y jeste više ženski auto, u suštini mnogo toga je isto kao i kod Punta, ali Punto ima malo više prostora, a desiće se možda da zatreba... Meni ovaj primerak fino deluje na slikama..

Share this post


Link to post
Share on other sites

e bas sam na tu mislio..ima i jedna bela..zvao sam coveka kaze da je i on to provalio tek nakon sto je kupio i da je proveravao broj sasije i 2002. je godiste..tako da ne znam sad :)

provera broja sasije ti nista ne znaci auto je naj verovatnije bio udaran pa izvlacen ali ne dovoljno...

iz fabrike ne moze da izadje auto da mu se ne gadjaju vrata...

pogledaj i vozacki keder na vratima na `` b`` stubu i sve ce ti bude jasno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

drustvo jel mnogo 200 000 predjenih km za 1.2 16 v motor ? naisao sam na jedan primerak uradjen je veliki servis pre 10 000 i redovno je odrzavan bar tako kazu..uvezen pre 3 godine iz svajcarske i oni su po pitanju odrzavanja dobri koliko znam..2001 godiste..ako moze neki savet od nekoga ko se razume malo bolje od mene :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista ti neznace tih 200hkm ako neznas istoriju ofrzavanja auta. Mozda je pre 20hkm uradjena generalna motora, ili je u svajcarskoj otvaran nekad motor, npr. zbog dihtunga glave sa kojim ti motori imaju problema oko 150hkm, pa je mozda tada i ceo motor uradjen a ti neznas. A mozda nikada nije ni diran. Mora auto da ti pazljivo pregleda dobar majstor koji se razume u tu marku i koji nece samo da te otkaci na to da limotor duva ili neduva. 'Uopsteno, za taj motor 200hkm nije strasna km, ali nije ni mala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko je to sigurno za veliki servis? I koliko traže za auto? Ako je drastično manja cena od ovih koji su prešli po "100 000km" onda može da se uzme u razmatranje :)

Za motor sve zavisi kako je vožen. Ako nije izlazio iz grada mnogo mu je i 100 000km. A ako je krstario magistralom u 5. može još toliko da prođe, sve zavisi od stanja motora. Najbolje da ga teraš u neki ovlašćeni servis pa da se proveri. I, ruku na srce, auto koji je 10 i više godina star nećeš ni naći sa manje od pravih 150kkm

Share this post


Link to post
Share on other sites

cena je 1850 ali naravno nije fixna..lancia je u full opremi i ima sekvent..pise i da ima servisnu knjizicu..naravno da sve zavisi kako je vozen odrzavan itd..treba da se pregleda..nego ja ovako informativno pitao za te motore dal su izdrzljivi itd..hvala na odgovorima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lancia Y je dobar auto,nije to mnogo puno para,posebno ako korigujes cenu i jos odvezes auto na proveru :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jos ima i garancija kao na celo vozilo..a nije sa placa auto..uvezen pre 3 godine..samo jos kes da nadjem i idem da gledam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora da znači :) Ja sam našao neviđenu drešinu od Stila za 3500e, samo što mu ventili nisu poiskakali, ne ide uopšte, kvačilo kao kamen i još je bila fiskna cena. Ja odmah odustao kad sam video na šta liči auto, sledeći dan otvorim oglase i vidim da je prodat :laughing: Naići će još neki auto, nema razloga za brigu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi!

Već neko vreme biram sebi auto (prvi). Izbor sam suzio na Seicenta ili Lančiju Y. Ništa drugo me ne interesuje dok za Alfu ne budem imao keša. Lančiju Y smatram malo kvalitetnijom od Punta pa je zato isti ispao iz kombinacije, a i skuplji je.

Pogledao sam u prethodnih 20-ak dana nekoliko Lančija, svima je nešto falilo pa sam odustajao od kupovine ili su bile skuplje od 1700€ a ja preko nemam.

Seicenta sam vozio nekoliko puta, stvarno je zvrk ali za iste pare (1500€) imam Seicenta koji je bivši van, nema ništa od opreme (ni ABS čak) dok je Lančija sa sve podesivim volanom, el. podizačima, servom, muzikom itd. Seicentu "na ruku" ide još što bi mi manje trošio verovatno po Beogradu ai servis je jeftiniji.

Ja sam sada u dilemi da li ova Lančija može da bude dobra za 1500€? Imaju ih više komada, sve su slične i cena im je slična.

Evo jedne koju sam gledao:

cxc630.jpg

http://www.polovniau...cia_ypsilon_12/

Ovo je na javnom skladištu u Zemunu kod Galenike. Bila je jedna slična ovoj 16v ali se nisam usudio da je kupim jer je čak nisam ni provozao, samo upalio. Imala je spolja par sitnih oštećenja (pukla maska, fali parče lajsne itd) ali je enterijer bio full. Sad im za par dana stižu dve Lančije pa čekam da odem da pogledam, kažu da je jedna skroz full.

Vozila su im generalno ona najjeftinija što se nalaze u Italiji i tu dečko sređuje, pre dubinski itd...

U dilemi sam, ne znam može li da valja to za te pare, ne bih da uzmem pa da posle pucam neke pare na servise a ne bih ni Seicenta (Telekom Italia) ako za iste pare imam Lančiju :huh:

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...