Jump to content
FAS Goran
phantom

Lancia Y mk.1 - dobar izbor ili ipak ne?

Recommended Posts

Lancia Y First generation "Y" (1996-2003) Production 1996-2003 Body style 3-door hatchback Engines: 1.1L Fire I4 petrol 1.2L Fire I4 petrol 1.4L Pratola Serra I4 petrol

Wheelbase 2,380 mm (94 in) Length 3,723 mm (146.6 in) Width 1,690 mm (67 in) Height 1,435 mm (56.5 in) Related Fiat Punto I Fiat Barchetta Fiat Palio

The first Y was based on and shared its underpinnings with the first generation of the Fiat Punto. However, unlike its Fiat counterpart, the Lancia Y was available only with a three-door hatchback body. It was available only with petrol engines from 1.1 to 1.4 litres. The 1.4 top model was an old 12-valve unit, and was eventually replaced with a 16-valve 1.2-litre, smaller but more powerful, with 63 kW (86 PS).The first generation Y got mild facelift in October 2000. This model was featured in Gran Turismo 2.

Engines: 1.1 8v 55 PS (40 kW; 54 hp) 1.2 8v 60 PS (44 kW; 59 hp) 1.2 16v 86 PS (63 kW; 85 hp) 1.2 16v 80 PS (59 kW; 79 hp) - Facelift 1.4 12v 80 PS (59 kW; 79 hp)

Evo ovo kaže Wiki o Y-olonki, meni lično nešto ružnjikav auto, ali ovde nije tema lični ukusi već realnost nabavke ovakvog polovnog auta, izašla mi neka kombinacija da uzmem Y 2002 godište

najviše me interesuje koliko su delovi koji nisu sa ostalih Fiat modela skupi i kakva je za kasniju prodaju, jer će svakako nekad morati da se proda - odnosno jel stvarno tako teška za prodaju :whistle:

i naravno sva iskustva vlasnika Y su dobrodošla :thumbsup: Pozz :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l menjas auto zbog klime ili...? Logicno je da posle Punta predjes na GP-a.

Mozes jednog utorka u 22h da dodjes na fudbal, Kiza vozi Lanciu Y 1.2 8v pa da vidis i probas auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Važi ako ne vidim ovaj auto koji mi se nudi pre utorka, svraćam da vidim kizin :thumbup: Bio ja do dilera kymco skutera i gledam on iza ima plac polovnjaka ... Pitam pošto ovaj, koliko onaj :whistle:

i gazda mi na kraju ponudi nov Agilty Sity 125 cc + ova lancia:

image.jpg

http://www.polovniautomobili.com/oglas690328/lancia_ypsilon_12_8v/#8

za mog Punta i bacio me u rebus :question:

jeste druže logičan korak GP, ali svi mi traže doplatu između 1500 do 2000 za nekog GP pa čak i za ove sa 1.2 benc motorima, čak i bez klime :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je sam po sebi odličan. Ovaj na slici nema el. retrovizore, maglenke, grejače retrovizora, obrtomer, merač spoljašnje temperature, kabinsko svetlo, naslone za glavu na zadnjim sedištima, deljivu zadnju klupu ... sve to ima Kiza pa nemoj u startu da se razočaraš.

Ako ne čukaš auto onda je održavanje kao za Punta sa istom mašinom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.halooglasi.com/vozila/automobili/ponuda.aspx#{%22__s%22%3A%22%2FwEXAQUJUmV6dWx0YXRpAv%2F%2F%2F%2F8PJxjCzUAQR%2FgRAEuzS9WGGVk1Cww%3D%22}

imas ovu na halooglasima

mizerna cena, klima, plin

samo jedan dobar pregled

fck, sad vidim da linkovi nece sa njihovog sajta

1998god, 1300evra, mislim da je dzabe, taj daje za 1200

Edited by Integralac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj drugar ima "ipsilonku" 97 ljubicastso/plava sa crnim staklima 14ce gume sa lepim lancijinim ratkapnama,motor 1.1fire,ekstra je autic,po meni samo mana sto je sa 3.vrata,sto nema sa 5.!

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro dakle nema nekih preteranih zamerki na ovaj autić :thumbup: osim verovatno 30-50% skupljih delova za havarijske limarske kvarove ali nka bude da do njih ne dolazi mojom krivicom tako da ih plaća počinitelj :whistle: ali najviše me zanima jel neko imao ranije ovaj autić (naravno sa klimom) i kako je tekla prodaja : sporo, sporije, nikako :question:

kad bih ga uzeo u ovoj kombinaciji verovatno bih probao da ga odma prodam dalje, ako to nebi išlo registrovao bih ga i onda neko vreme vozio ali nisam spreman baš na 5-10 godina druženja :wallbash::thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisao sam,komsija na 50 metara od mene ima taj auto,vozi ga vec 3 god i nema zamerki!

E ,sad,on nema klimu :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

TO je tenk bre :) za prodaju ja moju ovde mogu da prodam 2.500 za kes kad ocu tri kupca sam imao,razmisljao sam da je dam ali posto ne mogu da nadjem novu y dizel ostavio sam ovu za po gradu neka je,moja je u savrsenom stanju i ima full opremu,klima ladi ko blesava :) evo i neke slike su tu od nje

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=47460

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam više šta da radim :wallbash: idem ovih dana da je pogledam pa javljam utiske :whistle: Hvala svima na savetima :welcome: ali uvek su dobrodošli novi saveti ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

definitivno sam odustao od ove kombinacije sa Y jer em je nekako skučena unutra, nožne komande više za žene ili sitnije ljude, suvozačev erbeg ispucan, definitivno dobro čuknut auto :thumbdown:

ali vrhunac svega je gazda placa koji me je i navukao na "dil" kad sam došao on kaže da traži doplatu od 500 eur za nov Kymco 125cc + Y-onka, a preko moba rekao ključ za dva kluča :wallbash::wallbash:

i da najjači je podatak u jednom oglasu piše 60ks, drugom 80 ks, na placu 75 ks, na autu nalepnica 16V ; a prodavac tvrdi da je 8v :harhar::rofl::clap:

da ne budem nepravedan prema svim Y-onkama : konkretan ovaj primerak meni nije legao, ali možda ih ima sa drukčijim sedištima i boljom opremom pa nekome odgovaraju :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

imao sam y skoro dve god,presao 40.000 i odusevljen sam generalno,mali potrosac,prost i jeftin za servis,sve sa punta (mehanicki),bolji auto od punta nemerljivo...licno mislim da je mozda best buy na trzistu malih benzinaca a za tu na placu znam da ne valja...moja je bila 2001 a sada gledam noviju 2004mtj 1.3 pozdrav svim fiat-lancia-stima

Share this post


Link to post
Share on other sites

definitivno sam odustao od ove kombinacije sa Y jer je nekako skučena unutra...

Paaa, imam y, a u porodici imamo i punta multidžeta. Ne mogu da se složim da je ipsilonka skučena. Meni je mnogo komotnija od punta. Ali to su samo moji utisci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

definitivno sam odustao od ove kombinacije sa Y jer em je nekako skučena unutra, nožne komande više za žene ili sitnije ljude, suvozačev erbeg ispucan, definitivno dobro čuknut auto :thumbdown:

ali vrhunac svega je gazda placa koji me je i navukao na "dil" kad sam došao on kaže da traži doplatu od 500 eur za nov Kymco 125cc + Y-onka, a preko moba rekao ključ za dva kluča :wallbash::wallbash:

i da najjači je podatak u jednom oglasu piše 60ks, drugom 80 ks, na placu 75 ks, na autu nalepnica 16V ; a prodavac tvrdi da je 8v :harhar::rofl::clap:

da ne budem nepravedan prema svim Y-onkama : konkretan ovaj primerak meni nije legao, ali možda ih ima sa drukčijim sedištima i boljom opremom pa nekome odgovaraju :whistle:

Ne videh ranije temu, bezi od tog placa to su prevaranti nevidjeni kola su leshine, menjali su firmu i ime vec bar tri cetiri puta za dve godine, napisu 150000km u oglasu ti zoves pitas da, da to je, dodjes ono 220000km na satu. Kazes sta je ovo? Pa dizali smo zbog carine pa nismo vratili. Mars stoko pokvarena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@little

ono ti si devojčica... ja dečko... ima neka razlika u gabaritima :whistle: tako da je to samo tvoj utisak ...

@bane

dobro je iskorišćen ali nije za mene :welcome:

@notorni:

ma da potpuni prevaranti :rtfm::thumbdown: žalosno je što su samo oni ostali da zastupaju Kymco motore za ceo BG :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

zamolio bih vas za pomoc. S obzirom da ste kompetentni, zanima me vase misljenje.

Imao sam dosta pehova i totalnih promasaja s kupovinom automobila (cuveno na ime kupca :realmad: ) i sada moram da se posavetujem. Auto mi treba za uglavnom po gradu i eventualno 1 puta godisnje da odem negde na odmor.

Znaci ne interesuje me nikakav skup auto, ekskluzivan, samo da je sto jeftiniji, relativno povoljan za odrzavanje i relativno pouzdan. Mesecima vec gledam sajtove sa polovnim automobilima i mislim da mi je Lancia Y (oko 2001-2 godista) resenje.

Povoljan je, ako sam dobro shvatio motor od Punta je unutra i ne trosi previse. Citao sam ovde na forumu i na internetu da nije los auto (ako sam dobro shvatio!) i da je relativno komforan.

To je to sto mi treba, cena za kasniju prodaju me ne interesuje (video sam da su jeftine zato sto se tesko prodaju i nisu bas popularne) jer cu da je vozim dok se ne raspadne!!! Ali bukvalno, ako treba i 20 godina!

Molim Vas dajte savete, recite sta da gledam, koja su boljke, na sta da obratim paznju i sl. Svaki savet, sugestija i primedba su dobrodosle!

Moja pitanja:

- motor 1.2 16V 80KS, voleo bih njega da imam. Misljenja?

- motor 1.4 misljenja?

- razlike izmedju 1.2 i 1.4 i koji preporucujete? Volim da je motor zivahan i startan, ali brzina nije bitna, preko 120 ne vozim!

- da li je i trap kao kod Punta ili ne?

- gde mogu da vidim on line cene delova za Lanciu Y? U AP-Sportu sam gledao, nesto ih bas nema ili nisam video

- ako mozete navedite mi cene recimo svetlosnih grupa i retrovizora?

- mozete li orijentaciono da mi kazete cenu velikog servisa za neki od motora?

- koji servis u Beogradu preporucujete za odrzavanje vozila?

Izvinjavam se za veliki broj pitanja!

Unapred zahvalan!

Dejan.

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

sta mislite o ovoj Y-ki:

http://www.polovniautomobili.com/oglas1121546/lancia_ypsilon_elefantino_rosso/

Pise da je benzinac, na slikama se vidi da ima neku vrstu plina.

Zvao sam ih i kazu da je sa metanom, zaboravio sam da pitam jel` ima upisano u carinsku deklaraciju...nisu bas preterano ljubazni ni pricljivi. Od mana naveo je samo da je polomljena neka plastika kod ablendera. Cenu spusta samo za 50EUR :rolleyes:

Jel` uzimao vec neko nesto od njih, plac Autosystem D.O.O. Kraljevo? Najvise me brine to na ime kupca jer sa time nikada nisam imao srece, tj. vecina vozila su nasminkane olupine...bar takvo je moje iskustvo.

Edited by humungus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam sebi da odgovorim:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=37952&view=findpost&p=750929

Znaci zaobici u sirokom luku...jos jedan zadovoljni kupac u klubu "na ime kupca".

Ako neko naleti na nesto interesantno neka postavi ovde. U obzir dolazi i verzija Lancia Y sa 1.2 8V 60KS motorom, objasnili mi ljudi da je za grad bolja zujka od 1.2 16V...na otvorenom je nebitno.

Edited by humungus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovani ljubitelji lancia,

nova sam na forumu i pored toga sam zensko (da se unapred opravdam za pitanje ukoliko je vrhunska glupost :D )

Predstoji mi kupovina novih kola u skorije vreme, naravno lancia je bila ljubav na prvi pogled jos od pre par godina. Kako sad intenzivnije gledam sta se nudi na trzistu polovnih lancia Y, sto kod nas, sto u Nemackoj, moram da primetim jednu stvar.

Sat definitivno, u svakoj lanicii Y stoji na sred srede komandne table?!

To mi jako bode oci i deluje mi nezgodan taj polozaj, pogotovo ukoliko treba baciti pogled na sat u toku voznje.

Zanimaju me vasa misljenja povod ovoga i da li mi se cini ili bi to mogla biti jedina mana lancie Y, posto mi deluje uzasno neprakticno i iritirajuce?

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na svakoj je na sredini. :thumbup:

I kod Y i kod Ypsilon (od 2003. do prošle godine).

Skini vlasničko uputstvo, čisto da dodatno upoznaš auto koji nameravaš da kupiš:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=38856

Ili, ako hoćeš noviji model, onda:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=38857

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimaju me vasa misljenja povod ovoga i da li mi se cini ili bi to mogla biti jedina mana lancie Y, posto mi deluje uzasno neprakticno i iritirajuce?

Trenutno ti deluje neprakticno i iritirajuce samo zbog navike.

Nakon par dana (a mozda i nakon par sati) voznje bice ti prakticno kao i na svakom drugom automobilu. Trenutno vozim Twinga i ista je stvar, nije to nikakav problem veruj mi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam oglase, citam po forumu i internetu i jedna stvar me zbunjuje.

Naime Lancia Ypsilon 2002 i 2003 godiste sve imaju motor 1242 kubika (tako bi i trebalo), dok 2001 godiste neke 1242 neke 1198 kubika...u cemu je trik?

Kakav je to motor 1198 kubika 60HP?

Gledao sam na wikipediji i takav motor se nigde ne spominje:

http://en.wikipedia.org/wiki/Fiat_Punto

http://en.wikipedia.org/wiki/Lancia_Ypsilon

Evo par primera pa bih molio da mi se objasni.Jel` ima neka podverzija motora 1.2 8V ili su svi 1242 kubika ?

http://www.polovniautomobili.com/oglas906585/lancia_ypsilon_12_i/

http://www.polovniautomobili.com/oglas1372905/lancia_ypsilon_12/

http://www.polovniautomobili.com/oglas1387920/lancia_ypsilon_el_rosso/

http://www.polovniautomobili.com/oglas1167552/lancia_ypsilon/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...