Jump to content
FAS Goran
dakillis

Fiat Punto mk.2 1.2 - prevelika potrošnja

Recommended Posts

Bio je na dijagnostici sve je ispravno,al kaze majstor da nije moguce videti potrosnju preko dijagnostike... Pa onom metodom do cepa pa predjem 100 km i opet... Na kraju krajeva i kad sipam za soma din. dodje mu na isto,(po kazaljci) tako da ispade da se moze i tako gledati 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za takve relacije kao tvoje mislim da nemozes da imas manju potrosnju. Relacije od 2-3km su ti nesto najgore za auto po svim pitanjima, a i za taj od punto od burazera, ne verujem da mu je tacno 7l potrosnja. On kada se vozi po gradu trebas da ga pazis da bi bio oko 7-7,5l a 16v sam po sebi trosi vise barem za 1l

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno to i nije za cudo obzirom da se auto ni ne ugreje. Relacije od 2 - 3 km ja bih isao peske da sam na tvom mestu. 

Upravo tako,osim kad mi treba auto nesto da prevezem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam mislio ono u :specifikacijama kao potrosnja po gradu da je to,to... Glup sam po pitanju plina pa cu pitati verovatno i glupo pitanje... Sto se tice plina zar ne mozes auto da palis i teras odma na plin,il palis na benzin i odma prebacis na plin i teras? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, sekvent uredjaji funkcionisu tako sto se pali na benzin i kad temperatura dohvati 40-50 stepeni (zavisi od uredjaja) automatski prebacuje na plin. Meni je to zimi odprilike 1km a leti bukvalno dok izadjem sa parkinga


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

100km ti je premalo da bi sa sigurnoscu utvrdio potrosnju. Napuni ga do cepa pa potrosi rezervoar pa onda ponovo napuni do cepa i izracunaj potrosnju. Verujem da ce tada biti manja, tj i dalje visoka ali u skladu sa nacinom upotrebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem vozim lanciu y 1.2 8v 2001g sa predjenih 200000km redovno odrzamam i servisiram ali u zadna dva meseca povecala mi se potrosnja na 9-10 litara a sto pre nije bio slucaj nema nkakve simptome kvara netrza lepo radi jedino sto sam primetio na otvorenom putu nemam radnu temperaturu negde na cetvrtini je a u gradu imam

Share this post


Link to post
Share on other sites

...jedino sto sam primetio na otvorenom putu nemam radnu temperaturu negde na cetvrtini je...

 

Pothlađeni motor pije i do 30% više goriva od onog na radnoj temperaturi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razumem sta kazete a ako je termostat crkao da libi i po gradu imao radnu temperaturu? I kako mogu termostat da ispitam? Hvala unapred nadam se sa nisam dosadan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa vec si ga ispitao-nemas radnu temperaturu na otvorenom. :D

Upravo je to simptom koji ukazuje da je termos odsluzio svoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako,na racunaru mi izbacuje potrosnju 9,3 km/l.To znaci da mi po racunaru auto trosi nekih 10 litara na 100km.Otisao sam kod majstora da mi to pogleda i majstor  mi je rekao da ne verujem u ono sto mi displej izbacuje,jer hoce racunar da laze.Resio sam da proverim potrosnju goriva na siguran metod.Sipao sam do cepa i vozio sam 100km gradske voznje.Kad sam ponovo sipao benzin,do cepa sam dosuo 13,3 litre.Znaci ispada da mi auto trosi nenormalin 13 litara benzina,sto mislim da je to nemoguce bez obzira koliko nam je los benzin.Nigde ga nisam ganjao,vozio sam normalnom brzinom.Cak sam sipao i aditive za pobljsanje rada motora a i u upustvu pise da utice na smanjenje potrosnje goriva,cak ni to nije pomoglo.

Inace radi se o Fiat Puntu 1.2,8V 2002 god

Radio sam dijagnostiku i dijagnostika mi nije izbacila nikakav kvar.

Jel mozda zna neko u cemu bi mogao da bude problem?

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sipaj opet do cepa ali tako da ga napunis do vrha pa sledeci put opet bas do vrha jer mozda nisi lepo sipao. Ili dijagnostikom pregledaj parametre, ne mora da prijavljuje gresku

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sipaj opet do cepa ali tako da ga napunis do vrha pa sledeci put opet bas do vrha jer mozda nisi lepo sipao. Ili dijagnostikom pregledaj parametre, ne mora da prijavljuje gresku

 

Ma oba puta sam sipao do cepa znaci do vrha,vise nisam mogao da sipam jer je crevo pocelo da blokira a i poceo je benzin da mi izlazi iz rezervoara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ko da je bitno koliko trosi. Meni trosi 6000 mesecno i to je to :D pa sad kad potrosi

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je skoro duplo od normalne potrošnje za taj motor po gradu Beogradu. Moj Punto 1.2 8v troši od 6,8 do 7,3 na 100km. Vidi da ti ne pušta negde gorivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi imam pitanje.. Kupio sam skoro punta 1.2 16v sportinga, 2002 godiste, pa se sad polako upoznajem sa njim. Uglavnom interesuje me potrosnja. Ja kad listam opcije na bord kompu nailazim  na deo gde pise 15.8 km/l, e sad ja sam to skapirao da je to potrosnja i da on moze da predje 15.8 km po jednom litru, i kad bi se to lepo izracunalo dobio bih 100km/15.8km/l = 6.3 litre.

 

E sad me interesuje da li je to to, znaci da li mi je dobra pretpostavka da trosi 6.3l (sto bi mi bilo sasvim ok) ili mozda trosi 15.8l sto bi me bacilo u ozbiljnu depresiju... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...