Jump to content
FAS Goran
dakillis

Fiat Punto mk.2 1.2 - prevelika potrošnja

Recommended Posts

prvo proveri visoko naponski segment automobila

a zatim filter vazduha...

nisi naveo da li ima promene u radu teze pali puca stuca grebe hebe?

nesto od toga navedenog...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kvalitet goriva je i ranije bio očajan pa nije bila ovakva potrošnja, jedino da je opao kvalitet u zadnjih 3 meseca za 30%.

Primetio sam još da trzne ponekad dok se ne zagreje, a mozda i kasnije nisam siguran. Ali to je pomalo, možda ne bih ni primetio da nije velika potrošnja pa su mi četvoro oči otvorene šta bi moglo da bude. Znači u toku vožnje kad se sporije krećem hoće da trza. Filter sam menjao pre 8 meseci na redovnom servisu

Share this post


Link to post
Share on other sites

proveri jesu li ti svi kablovi na mestu kakav je filter vazduha ili ako ne znas nista od toga skoknes do nekog proverenog servisa da ti bace auto na diagnostiku i da provere stvari koje sam napomenuo a ako vec znas skini jednu svecicu i pogledaj kakve je boje mnogo stvari moze da se zakljuci iz boje svecice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslednja 3 ili 4 sipanja goriva i kod mene isti slucaj... Naravno, pripisao to ceni goriva, jer i dalje sipam koliko sipam i teraj dalje.

Inace, sipam iskljucivo Euro BMB, OMV najcesce.

Cisto sumnjam da mu je na 15k otkazalo nesto ozbiljnije. Problemi nastupaju malo kasnije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da probas da promenis pumpu na kojoj sipas? Ima ovde kod mene jedna u kraju, kada bi tu sipao jos vise bi ti trosio, provereno :laughing: . Mozda i kod tebe kradu na pumpi. Sipaj pun rezervoar i proveri potrosnju metodom pun pa pun, nemozes po skali gledati, pogotovo na malim kolicinama, jer je mnogo neprecizna, cas je na 1/4, cas se pali lampica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Povodom iste ove teme o povećanoj potrošnji goriva kod punta. Pošto mi se dešava da kada sipam gorivo na pumpi dovoljno se podigne skazaljka za gorivo za tu količinu goriva koju sipam ali mi se posle dešava da mi vrlo brzo opada skazaljka kad krenem da vozim. Da li može da se desi da nešto nije u redu sa plovkom u rezervoaru. Čuo sam da se to dešavalo na jugićima da kada auto dugo ne radi da se plovak zaprlja pa da hoće da potone. A ja stvarno slabo palim punta zadnjih 2 meseca. ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

PoZdrav svima imam i ja slican problem, moj punto po bordu pise da predje 8 km za litar. Na dijagnostici mi je sve uredu. Pre 10 ak dana mi je trosio 15,16 km za litar. Jel imate neki savet u cemu je fora? U pitanju je punto,2001,8v.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ti se poklapa sa realnom potrosnjom, jel ostajes bez goriva brzo? Ako je poceo da trosi puno, proveri parametre na dijagnostici, mozda je neka sonda neispravna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti svetli check lampica onda sigurno imas neki problem. Dijagnostika ima maltene u svakom servisu, najbolje idi u neki servis specijalizovan za Italijanska vozila, Goran sa Altine, ili pregledaj temu na forumu o pozitivnim iskustvima sa raznim serviserima pa izaberi neki proveren :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do juce mi je prosecna potrosnja na bordu bila 7.1 - 7.2 L i to tako stoji i retko se menja. Danas sam primeto da se prosecna potrosnja krece od 6.8 - 7.9 L, kao da gledam u trenutnu a ne prosecnu.

Trenutna pokazuje normalno ali ova prosecna me sad buni.

 

Jel zna neko sta bi to moglo da bude? :help:

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosečna se resetuje sama. Kod Stila je posle 2.000 pređenih kilometara, tj. verovatno si upao u onih prvih par desetina kilometara nakon odrađenog reseta i zato toliko oscilira. Pusti da prođe više vremena, tj. da pređeš još više kilometara kako bi se prosek stabilizovao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok hvala.

 

Pomislio sam da nije nesto komp poceo da zeza. Videcu sta ce pokazivati na dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi... Imam problem sa potrosnjom, kao sto pise u naslovu u pitanju je fiat punto 1.2 16v, potrosnja po gradu je 10l, kratke relacije od po 2,3 km... Normalna potrosnja u gradu po fabrici je 7.5 racunam da je u praksi oko 8, 8.5 al 10 je vec previse. Razmisljam da ugradim plin, nije mala para oko 450e pa ne znam dal cu imati i problem sa povecanom potrosnjom plina,i koliko bi to bilo? Hvala,poz.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Testiraj mu potrosnju u normalnim uslovima koriscenja pa onda dalje... Ako ugradis plin za te relacije od 2-3 km zimi kada je hladan auto jedva da ce prebaciti na plin i to pre dolaska na odrediste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...