Jump to content
FAS Goran
dakillis

Fiat Punto mk.2 1.2 - prevelika potrošnja

Recommended Posts

Ne bi smeo preko 10, 10.5 litara na 100km sve do minus 15 celzijusa...za manju temperaturu već ne znam :thumbsup:

Po lepom vremenu, preko 20 stepeni, treba da troši ne više od 7, 7.5 litara po gradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e to je vec moguce mada meni otvorenog druma trosi ispod 6 normalne voznje 80 -90 na sat u petoj brzini i stalno jedan gas bez oduzimanja i davanja sve u svemu ja prezadovoljan sa mojim upaljacom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Htedoh da napišem moje su relacije Mirijevo - Slavija, Mirijevo - Vinča, Novi Beograd najdalje.

To ti je negde 7 do 12 kilometara celim putem kroz grad. Leti do Ade, kod Sajma kreni stani po 20 minuta.

Leti mi troši 15 (OMV) - 15.5 (NIS) km/l (6.6 tj 6.45), sad ovih dana 11.5 km/l (8.69)...najiskrenije а iz iskustva realnim merenjem, na to dodaj još 10% litara, ne kilometara

znači leti 7.095 do 7.26 a trenutno 9.559 najviše što mi je trošio je 10.5 litara pri temperaturi minus 10-15 celzijusa. Trenutno po boardu 11.3 km-l

To sve po gradu.

Na autoputu leti troši 5.6 litara do 100 na sat ako voziš, preko 120 se ne računa, konstantnih 140 kmh troši 8 litara, pun gas konstantno (140 do 170 zavisno od puta) troši 10 litara.

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima pre nove godine poceo je auto da mi trosi puno oko 13 litra i upalila se zuta lampica isao sam na dijagnostiku i otisla je lambda sonda, kolo grejaca, e sada nasao sam lambda sondu NTK jer ona dobra za mog punta svi su mi rekli da je ona dobra i da je dosta kupuju pa bih zeleo sa vama da podelim misljenje.....pozzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

Vozim punta 1.2 benzinca 2002 god. i imam slijedeci problem, potrosnja mi je povecana i ona je izmedju 9 i 11 i po gradu i na otvorenom, zatim desava mi se npr. kad prebacim iz 4 u 3 ili iz 5 u 4 i dodam gas obrtomjer skace ali auto ne povuce, isto mi se desava kad krecem prvom ili kad prebacim u drugu da zatrza par sekundi i onda bude ok. Jos sam primjetio kad idem uzbrdo da mi temperatura skace, cim se vratim na ravno temperatura bude ok. Eto to su ukratko neki moji problemi sa puntom pa bi volio da mi neko pomogne malo o cemu se radi i sta mi je ciniti. Hvala i izvinjavam se zbog duzine posta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepi simptomi... Ako pali neku lampicu, odmah na dijagnostiku.

Puntici slicnih godista i verovatno nepoznate kilometraze su listom stigli do progorevanja dihtunga glave...

Tako da lepo treba krenuti redom posto kod njih svasta pravi probleme. Znaci, dijagnostika obavezno. Ocisti klapnu neizostavno.

Pa svecice, kablovi, bobine, lambda sonde,termostat i na kraju sam ECU... Sve je to vrlo moguce kao problem na Punticu i to je veca verovatnoca da crkne nego da je ispravno kad tako malo omatori.

Sve te informacije vec postoje na forumu i u principu svako ko vozi Punta to zna ili sazna vremenom :)

Sad zbog ovog trzanja pri polasku treba proveriti i nosace motora, narocito onaj centralni( osmica ili reket kako ga ko zove). Posto dize obrtaje a ne povuce, skoro verovatno je i set kvacila za zamenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na pomoci, sutra idem na dijagnostiku pa cu polako sve redom kako si me i savjetovao. Sto se tice lampica nijedna nije upaljenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu... Skupi puno zivaca i polako...

Verovatno ce u medjuvremenu ovde stici jos puno komentara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrebna mi je mala pomoc.Kupio sam Punta 1,2 ELX verziju,2002 godiste.E sad problem je sledeci,na kompjuteru kad pritiskam dugmice trip u voznji u delu gde stoji l / km izbacuje mi 11,6 pa 13,5 i tako raste do 14 nekad i do 15 pa se ponovo smanji na 13.

A u delu gde je slovo A pise 209 km.

Posto sam ga tek kupio i ne mogu da se snadjem,jel moze neko da mi objasni sta sve to znaci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To prvo sto si napisao znaci koliko kilometara mozes da predjes sa jednim litrom goriva. Ako umereno vozis brojka je veca,a ako ga dzibris brojka se smanjuje. Uglavnom podelis 100 sa cifrom koju pokazuje komp i dobices potrosnju. Sto veci broj na kompu to bolje. Kad stoji slovo A onda ispisuje koliko jos kilometara mozes da predjes sa preostalim gorivom u rezervoaru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Punta 1.2 8 V.Pre neki dan na displeju mi je ispisalo 8.3 km/l ,pa se cifra sputila na 5.2 km/l i onda se ponovo podigla na 8.4 km/l.

To me je jako zbunilo,posto po tom ispada da je auto poceo abnormalno da guta benzin.

Isao sam na dijagnostiku i na dijagnostici nije pronadjen nijedan kvar.

Sad sam sipao 6 l + rezerva od nekih 5 l i displej mi je pokazao da sa tim gorivom mogu da predjem 111 km,sto je opet velika potrosnja.

Jel mozda neko zna u cemu je problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi gde voziš, kako, gde sipaš gorivo..brdo uslova. Moj drugar ima novu Z10, nema još ni 5000km i potrošnja mu je oko 8l. Dosta koči, previše često vraća u prvu, nikad ne šalta ispod 3000rpm i npr vozi u 4oj 70-80km/h i neće da prebaci u petu i to je za mene ok potrošnja za to kako se odnosi prema kolima. Probaj da resetuješ bord jer ti po prosečnoj potrošnji računa koliko možeš da pređeš, šaltaj ga na 2000-2500rpm, malo lakši gas i ako i tada bude išlo preko 6l ili preko 7l ako su gradksi uslovi, onda traži drugi problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto kaze Igor zavisi od mnogo cinjenica, goriva, relacije, stila voznje, stanja auta...A i ko ti kaze da su ti ti podaci na bordu tacni? Proveri potrosnju sam, bord zna da vara cesto, ustvari retko gde je bas tacan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Punta 1.2 8 V.Pre neki dan na displeju mi je ispisalo 8.3 km/l ,pa se cifra sputila na 5.2 km/l i onda se ponovo podigla na 8.4 km/l.

To me je jako zbunilo,posto po tom ispada da je auto poceo abnormalno da guta benzin.

Isao sam na dijagnostiku i na dijagnostici nije pronadjen nijedan kvar.

Sad sam sipao 6 l + rezerva od nekih 5 l i displej mi je pokazao da sa tim gorivom mogu da predjem 111 km,sto je opet velika potrosnja.

Jel mozda neko zna u cemu je problem?

Opusti se i vozi. Problema nema, ne veruj svemu sto vidis na displeju :)

80 u cetvrtoj je za Puntica posebna prica. Dere se i ne ubrzava. Nije mi jasno da neko tako moze da vozi. Ok kod preticanja na kratko, ali duza voznja tako, stvarno ne razumem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ekranima moze da se vidi svasta ja sam jednom prilikom video kako je Prle izbego metak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam punta 1.2 16v 5b 130 000km presao sve to kako treba lepo odrzavano i sad odjednom mi trosi u najbolju ruku 8.5l na 100km/h a sto je najveca fora lenje katastrofa...da li neko zna sta moze to biti?

Unapred Hvala

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@puntozile

jesi li u skorije vreme menjao nesto na autu da li je auto promenio rad na leru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto Classic 1.2 je 2009 god. prešao 15 000, regularno radjeni svi servisi, nisam imao problema sa njim do sad. Obično sipam po 6 litara. Ranije sam sa malo više goriva uspevao da predjem po 100km. Sada sa 6l jedva po 60 - 70. Skazaljka za količinu goriva deluje da pokazuje tačno kada sam na pumpi, znači dovoljno se podigne za tu količinu benzina koju sam sipao, približno isto kao i ranije, ali kad krenem da ga trošim onda počinje čudno da se ponaša, opada 2 puta brže nego ranije, posle 60 - tak kilometara već je u crvenom. Da li neko zna šta bi moglo da bude? Hvala

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce da je los kvalitet goriva,mozda lambda sonda,a moze da bude jos svasta nesto,dizna itd...probaj prvo uradi dijagonostiku....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...