Jump to content
FAS Goran
dakillis

Fiat Punto mk.2 1.2 - prevelika potrošnja

Recommended Posts

prvo napuni bocu, drugo vozi dok se ne isprazni, treće opiši vožnju gradska vangradska, pa da pričamo

 

posle pravac majstor, ili drug koji ima dijagnostiku, lako se to podešava

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/8/2021 at 8:18 PM, Mijailović P. said:

@braskejovan1

Nešto mi se javlja da taj plinski uređaj nije dugo servisiran. ;)

 

Bez zezanja, mnogo je činilaca koji utiču na povećanu potrošnju.

Kad je servisiran uređaj, kako se održavaju sistemi ubrizgavanja/paljenja smeše...?

Koja točionica se koristi?

Ako budemo znali malo više podataka, biće i konkretniji odgovore

 

On 5/8/2021 at 8:18 PM, Mijailović P. said:

@braskejovan1

Nešto mi se javlja da taj plinski uređaj nije dugo servisiran. ;)

 

Bez zezanja, mnogo je činilaca koji utiču na povećanu potrošnju.

Kad je servisiran uređaj, kako se održavaju sistemi ubrizgavanja/paljenja smeše...?

Koja točionica se koristi?

Ako budemo znali malo više podataka, biće i konkretniji odgovor.

E izvini što nisam odgovorio na ova pitanja, ali testirao sam potrošnju danas i za 1200 dinara (14.30 litara) sam prešao 210km, što mu dodje oko 7L plina otvorene normalne vožnje bez nekog forsiranja. Da li je to uredu?

Inače sipam na NIS pumpi.

On 5/10/2021 at 8:22 AM, shuxx said:

prvo napuni bocu, drugo vozi dok se ne isprazni, treće opiši vožnju gradska vangradska, pa da pričamo

 

posle pravac majstor, ili drug koji ima dijagnostiku, lako se to podešava

izvini ali nisam video tvoj post, sad sam malo opširnije objasnio pa eto kažite mi vaše mišljenje

inače vožen je dok se ne isprazni boca pa sam sipao i izračunao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, skoro sam uzeo punta 1.2 8v pre svega zbog male potrosnje kasnije se ispostavilo drugacije.

Trosi dosta vise nekih 12-15l po gradu bez klime, zamenio sam kablove svecice, odradjen mali servis, zamenio sam sondu za smesu goriva medjutim nema promene, zamenio sam i sve dihtunge, majstor savetuje ravnjanje glave i novi ventili, hocu samo da cujem vasa misljenja. Unapred hvala 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@NemanjaN99

 

Da sluuuučajno nije 12-15 kilometara po litri, jer Punto može i tako da pokazuje potrošnju?

Takođe, da nisu u pitanju vrlo kratke vožnje, npr. od po par kilometara samo? Sonda je stavljena nova ili polovna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majstor kaze da je pregoreo jedan ventil i da zbog toga trosi i gorivo i ulje, kad se stisne malo jaci gas izlazi sivi dim iz auspuha i oseca se gorivo bas, resavam to do subote pa se javljam cisto da obavestim ako neko slucajno ima slican problem..

Sonda je polovna uzeo sam celu izduvnu granu sa katalizatorom i sondama, ali ispravno sve..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...