Jump to content
dakillis

Fiat Punto mk.2 1.2 - prevelika potrošnja

Recommended Posts

Promjenio al probacu sad da naspem 98 oktana ma da mislim da sam nasao u cemu je problem, kuciste zraka je napuklo na jedom mjestu, filter treba promjeniti, ona cijev sto ide na 3 strane/takozvani "breather" je plasticni koliko je star :D i nije bio zakacen na kuciste na jednom mjestu, a ovo za 2.2 il 2.4 potrosnje u 4toj brzini cu snimiti da postavim eto samo jednom da se opravdam a ko hoce da bude skeptik nek izvoli :)

Normalno da je neki kvar jer taj auto nemoguće toliko da troši ako je sve ispravno. Što se tiče goriva ja sipam maxmotion na omw 95 i sve ok. Pre toga sa običnim 95 uvek se čulo kuckanje ventila 

Evo primjetio sam nesto kad auto miruje

brojka na l/100km  se povecava za 0.2 svake 3-4 sekunde

Sjedim u autu, auto je u mjestu ukljucen naravno, pise 8.8 l/100km , poslije par sekundi ode na 9.0 pa 9.1, 9.2,9.4... i tako polako se povecava

A istovremeno ona brojka km / h se smanjuje sa recimo 20 pa na 19 pa 18, tako svakih 10ak sekundi otprilike

Jel zna neko u cemu moze biti problem ?

Edited by bratpuntisha

restartovao ga pa se provozao par kilometara(preko 5 km) na nekih 70% otvoreno 30% gradske voznje, 2 puta po slicnoj putanji, malko drugaciji brojevi(drugi put bilo 8.3 i podizaloze se gore pri mirovanju na semaforu)

Edited by bratpuntisha