Jump to content
FAS Goran
dakillis

Fiat Punto mk.2 1.2 - prevelika potrošnja

Recommended Posts

Sta fali Arandjelovcu? :D haha Salim se. Posto si rekao da si bio na Ceraku, pa zbog toga sam mislio da si negde iz Bg, pa rekoh da Zemun nije prekosveta. Ako ti je Arandjelovac vec blizi, mozda mozes kod Andjelka da probas, tj da se cujes sa njim oko tog kvara i pitas za misljenje. Bavi se i mehanikom i elektronikom
063635859

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, Stilisa said:

Sta fali Arandjelovcu? :D haha Salim se. Posto si rekao da si bio na Ceraku, pa zbog toga sam mislio da si negde iz Bg, pa rekoh da Zemun nije prekosveta. Ako ti je Arandjelovac vec blizi, mozda mozes kod Andjelka da probas, tj da se cujes sa njim oko tog kvara i pitas za misljenje. Bavi se i mehanikom i elektronikom
063635859

 

Pa fali servis "Goran - Zemun" :) 

PS - shvatio si me bukvalno. Na ivici sam Rakovice tako da ako bude moralo, ipak ću u Zemun u nekom van-špic terminu da bar gužve izbegnem ( mada kako to već uvek ide, auto mi baš ove nedelje treba ).

 

Ali pre toga, možda ima pmaetnijih od nas pa se seti nekog predloga. Da ponovim svoju muku jer je nova strana:

 

1 hour ago, Zastavnik10 said:

Upravo sam se vratio sa dijagnostike iz poznatog servisa na Ceraku. Kompjuterskom dijagnostikom utvrđeno da obe lambda sonde POVREMENO prijavljuju grešku.

Ali baš zato što POVREMENO prijavljuje OBE sonde , majstor sumnja da se uopšte ne radi o sondama nego o nečemu vezanom za instalacije ( ali servis u kom on radi se  elektrikom ne bavi).

 

Simptomi su su počeli juče , u stvari radi se "samo" o jednom simptomu  tjst enormno povećanoj potrošnji ( 14-16L na ravnom ) .Inače , nije se palila check engine lampica.

Pre oko dva meseca je bio isti slučaj ( osim što je tada palio "check engine" lampicu ) pa je dijagnostikom utvrdjeno da je druga sonda ( nakon kat-a) u kvaru. Zamenjena je i sve je bilo ok do juče. Od sinoć opet počinje potrošnja ala "Volga dragster"   ali ovaj put dijagnostika kaže da nije jedna konkretna sonda u konstantnom kvaru nego "obe povremeno" . Zato majstor sumnja da se ovaj put uopšte i ne radi o sondama .

 

Šta mi je činiti ?

Najradije bih išao kod Gorana u Zemun  ali je na totalno suprotnom kraju grada , sa ovako žednom "volgom" posrkaće kao do Novog Sada. 

Ima li ko ideju šta može da bude kad se kaže "nešto u instalaciji" ? Oksidirali kontakti ? Neki kablići za zamenu ? Releji ? Osigurači ? 

 

20170211_141913.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zastavnik10 ako si vec u Rakovici ako sam te dobro razumeo, onda idi do Dedinja kod majstor Ivana. To ti je blize + ces manje ces goriva potrositi a za njega imam samo reci hvale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj mi te "Dedinjce" molim te. Verovatno su navikli da šamaraju trocifreno :) 

 

Smirio sam živce popravkom usisivača :) pa se 'ladim polako. Ako neko zna koje je to "usko grlo" ( možda zajednički vod ili neki kontrolni element ? ) koje povezuje obe ( tjst koriste ga obe )  lambda sonde - super. Probaćemo nešro u SSM varijanti, ako ne - valjda je vreme da me i Zemun opet vidi.

 

Pokušavam da nađem na netu šeme / dijagrame elektoinstalacija  za Punto 2 ali ništa .

Našao za Brava, Seicento, Grande Punto, neki fiat iz ranih 80ih ..ali za Puntilak mk2 ništa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totalna dezinformacija vezano za ovo sto si napisao za dedinjce konkretno za majstor Ivana. Bio sam slicnog razmisljanja i skeptik kad sam od kolega sa foruma cuo za pomenutog majstora medjutim kad sam otisao kod njega i sredio sve sto nije valjalo na autu ja majstora vise necu menjati. Prvo sto uopste ne "bije po ušima" kako mnogi misle a drugo za sve sto treba da se zameni na autu prvo pita vlasnika, kaze mu cene pa tek onda menja deo ako vlasnik potvrdi.

 

Decko zna svoj posao i jeftiniji je od vecine servisa koji su na glasu. Pisano je vise puta o njegovom radu u delu foruma vezano za pozitivna/negativna iskustva sa servisima i ne secam se nijednog loseg komentara. Naravno tvoj dzep, tvoj novac, tvoj izbor pa ti odluci, ja ti samo dajem dobronameran savet i prenosim pozitivno iskustvo. :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Zastavnik10 said:

Nemoj mi te "Dedinjce" molim te. Verovatno su navikli da šamaraju trocifreno :) 

 

 

Krajnje neozbiljna konstatacija na krajnje iskrenu preporuku kolege a na Vaš zahtev/molbu da se predloži neki servis.

Kolega @Axic a i još dosta kolega održava auto kod gore pomenutog majstora na Dedinju i za istog imaju samo reči hvale. 

Nema potrebe za takvim odbojnim stavom punim predrasuda naročito kada se očekuje pomoć od nekoga. 

Takođe Vam je predočeno da odete kod Gorana na Altinu i da gotovo sigurno otklonite kvar ali Vam je to predaleko?!:question:

A za kvalitetnog majstora nije daleko otići i u drugi grad ali dobro, svako ima svoju računicu mada ne znam koja je to računica kada je 5l goriva mnogo...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja glupost, potrosices cisternu goriva do servisa, a ovamo ti treba auto cele nedelje, pa koliko ces potrositi dok ga budes vozio te nedelje. Ako ti je tih par litara puno do servisa onda ce ti i popravka biti puno. Do dobrog majstora nista nije puno ni skupo, dokaz su ti Dino i Drazen koji su iz Hrvatske dolazili kod Gorana da srede problem.
Imas dva dzeka, prati sonde i naicices na njih negde od izduvne grane ka termostatu, obicno je u njima prekid signala, razdzekaj ocisti buksne i pinove, ako treba probaj malo i da skupis buksne i naprskaj kontakt sprejom, pa onda vidi da li i dalje imas povremeno gresku.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je ono, benzinci se ne kvare :D

Zastavniče, nađi nekoga sa dže te de mašinom da te odšlepa do servisa :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

@Kuvalja

@Markobgd

 

Momci, naučite da pratite tekst.

Kod obližnjeg majstora sam bio, ako mora drugi - to će biti Goran Zemun ali nigde nisam tražio preporuku i reklamu za trećeg.

To što vi reklamirate vaše drugare ili stvarno verujete da su jedino rešenje , ok je...ali ja to nisam pitao pa niko nema pravo da se nalazi prozvanim. 

Jasno sam pitao za šemu elektroinstalacija ili ideju šta bi moglo da bude ( dakle SSM varijanta) 

 

@marko.jovanovic

Nisam ti ja iz te "navijačke priče". Nemam ništa protiv dizela ali ni ovaj mališa do sada nije imao nijedan jedini problem sa mehanikom ( pu pu pu kuc kuc kuc ) ...ali zato elektronika za Teslu čula nije. Uvek nešto s kompjuterima, senzorima, sondama.. ne znam ni koja je pa korist od svega toga ? Manja potrošnja ? Malo sutra..mali auto pa opet troši 7-8 ( kad je ispravan ) isto kao Yugo koji osim akumulatora drugu elektroniku nije imao :)

Edited by Zastavnik10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj sad ti decko procitaj tekst i vidi koga sam ja to preporucivao, koje drugare, rekao sam ti za Gorana kojeg si i sam spomenuo i ostali ti rekli, ja moje drugare ne da ne reklamiram nego ni ja ne odrzavam kod njih, da bi ostali drugari, nego odem kod Gorana i platim.
Moj tekst se odnosio na to da ti skup put do majstora a kamoli popravka, pa sam pokusao da ti pomognem kako da sam probas da sredis a vidim da nisam trebao, a da sam hteo da ti pomognem to bi video da si citao tekst.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, Kuvalja said:

Aj sad ti decko procitaj tekst i vidi koga sam ja to preporucivao, koje drugare, rekao sam ti za Gorana kojeg si i sam spomenuo i ostali ti rekli, ja moje drugare ne da ne reklamiram nego ni ja ne odrzavam kod njih, da bi ostali drugari, nego odem kod Gorana i platim.
Moj tekst se odnosio na to da ti skup put do majstora a kamoli popravka, pa sam pokusao da ti pomognem kako da sam probas da sredis a vidim da nisam trebao, a da sam hteo da ti pomognem to bi video da si citao tekst.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
 

 

Donekle si u pravu jer tek sad vidim drugi deo tvog posta.

Realno, počeo si od popovanja i računanja putnih troškova tako da ostatak nisam ni čitao jer je ličilo na off kao što i je i počelo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, Zastavnik10 said:

 

@Kuvalja

@Markobgd

 

Momci, naučite da pratite tekst.

Kod jednog majstora sam bio, ako mora drugi - to će biti Goran Zemun ali nigde nisam tražio preporuku i reklamu za trećeg.

To što vi reklamirate vaše drugare ili stvarno verujete da su jedino rešenje , ok je...ali ja to nisam pitao pa niko nema pravo da se nalazi prozvanim. 

Jasno sam pitao za šemu elektroinstalacija ili ideju šta bi moglo da bude ( dakle SSM varijanta) 

 

@marko.jovanovic

Nisam ti ja iz te "navijačke priče". Nemam ništa protiv dizela ali ni ovaj mališa do sada nije imao nijedan jedini problem sa mehanikom ( pu pu pu kuc kuc kuc ) ...ali zato elektronika za Teslu čula nije. Uvek nešto s kompjuterima, senzorima, sondama.. ne znam ni koja je pa korist od svega toga ? Manja potrošnja ? Malo sutra..mali auto pa opet troši 7-8 ( kad je ispravan ) isto kao Yugo koji osim akumulatora drugu elektroniku nije imao :)

 

Zasto postavljas pitanje ako neces da saslusas odgovore?

Ivan nije nikome od nas drug pa da ga hvalimo vec smo iz iskustava drugih clanova dosli do zakljucka da je on odlicna alternativa ako ti je Goran daleko.

Istovremeno je jeftiniji i ne ceka se dugo kao kod Gorana.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, kakoonobese said:

Zasto postavljas pitanje ako neces da saslusas odgovore?

Ivan nije nikome od nas drug pa da ga hvalimo vec smo iz iskustava drugih clanova dosli do zakljucka da je on odlicna alternativa ako ti je Goran daleko.

Istovremeno je jeftiniji i ne ceka se dugo kao kod Gorana.

Ne znam Ivane, ja ni kod Gorana nisam čekao, prezadovoljan sam uslugom a platio sam npr čišćenje dizni 3-4 puta manje nego u uvlašćenom a čak malo jeftinije nego kod "garaža majstora".

Čovek i svi njegovi u servisu znaju znanje, pošteni i uredni ..a ne kao kod 99,9% majstora  dovezeš čist auto - a ovaj ti već pri dijagnostici zamaže volan, tapacirung i sedište.

 

Da mi je Goranov servis bliži, bukvalno nikad više ne bih kupio drugi auto osim Italijana. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbm ga bre, koliko blizi, zivite u istom gradu jbt :D
Nije to pekara pa da ides svaki dan nego jednom u 100god :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MS PK izgleda da mu je isplativije da se preseli u Zemun, barem ce biti blize servisu jer bolje da bude udaljen 2 umesto 20km.:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
59 minutes ago, Axic said:

@MS PK izgleda da mu je isplativije da se preseli u Zemun, barem ce biti blize servisu jer bolje da bude udaljen 2 umesto 20km.:lol:

 

Hehe, realnije nego na Dedinje.

Jeftiniji kvadrat, bolji servisi a i Zemunci su korektniji ljudi a pored onih poštenjačina sa Dedinja, ne bi mi ni brisači ostali.

Naviklo to da lapa tuđe, da li milione, državne firme ili brisače (tek da ne izgube osećaj) - ali "elita" je to.

 

 

PS - nije stvar samo goriva. Još odavno mi u najboljem servisu za ECU rekoše da izbegavam vožnju kad mu toliko digne potrošnju ( u fazonu - tek do prvog servisa) jer mu nabija kompresiju i prži katalizator. Pa sad vidi 25-30 km pa još ako upadneš u špic...

Edited by Zastavnik10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koga zanima - OBE sonde su bile rikavela na oko 95 000 km.

Bedak 

 

Ovaj auto počinje da mi ide na živce. Nijedan kvar sa mehanikom ( ako se nisam upravo izmalerisao ) ali poludeću od njegove elektronike, sondi, senzora i kompjutera koji gasi auto i ako ker zapiša auspuh

Edited by Zastavnik10

Share this post


Link to post
Share on other sites

A drugari jel normalno da auto za 220 km gradske voznje tj 3 do 4 km dnevno svaki dan , potrosi 21L benzina po meni mozda i jeste buduci da se jako malo vozi plus ladno vreme kad se sve vise trosi ...svi servisi odradjeni i on super ide dakle verovatno ovaj stil voznje uzrokuje toliku potrosnju...sam pitam sam odgovaram hehe

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze zastavnice nisam rekao koji je moj auto priznajem...u pitanju je 1.2 16v mk2a ...pozdrav.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...