Jump to content
FAS Goran
dakillis

Fiat Punto mk.2 1.2 - prevelika potrošnja

Recommended Posts

Dobro si video :) Punto pokazuje koliko km prelaziš sa jednim litrom goriva. A osetio bi i po džepu da je obrtnuto  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

da da, video sam kasnije u nekoj drugoh temi da sam u pravu.. :) uh svakako mi je laknulo.. :D

Hvala na brzom odgovoru.. Uskoro stizu slike..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki put,kad resetujes kilometrazu,nece ti pokazivati istu potrosnju.Moras da predjes 50,60 kilometara,da bi se stabilizovala potrosnja,tj. potrosnja tvoje voznje.Skapiraces vremenom,kako to funkcionise.Moj trosi po gradu,malo vise od 6l,a na otvorenom ume i po 5.Inace,odlican si auto uzeo,ja se kajem sto nisam kupio sportinga,ali i ovaj moj me sluzi dobro  :)

 

Pozdrav..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se i ja pridruzim ovoj temi.Moj punto 1.2 8v po lepom vremenu trosi po guzvi u BG-u oko 7l/100km.Medjutim ovih dana potrosnja mi je skocila oko 9-9,5l/100km.Auto ne pokazuje nikakvu gresku,zamenjene su svecice,ociscene dizne,lepo vuce.Skala mi pokazuje precizno i uvek sipam cim mi se upali rezerva.Zadnji put sam nasuo 7lit i presao 75 km( to mu dodje 9,3l/100 km).Pretpostavljam da mi je potrosnja veca,jer inace vozim kratke relacije 3-4 km,vidim da je u dosta ljudi slicna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa potrosnjom.. Auto lepo radi,ljepo vuce.. ali mnogo trosi,izracunio sam da mi u grad trosi oko 12-13l sto je to mnogo za 1.2 motor.Bio sam na dijagnostiku i su mi rekli da je lambda sonda crkla.Jel ona moze da bude taj veliki problem sta auto mi trosi 12l? I dal moram menjati ili moze da izvadim utikac sonda dok ne kupim novu?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze, jer je to jedini senzor koji radi proveru rada ostalih senzora. Mozes je otkaciti ali nije garantovano da ce se spustiti potrosnja sem ako nije mozda crkla tako da daje jako pogresne informacije pa da motor bas preliva do besvesti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav... Uzeo sam punta 1.2 8v 2001. pre tacno 3 meseca i 14 dana, za to vreme sam presao ssamo 465 km (ne vozam se preterano, samo kad je neophodno, posao...), kad sam ga uzeo resetovao sam podatke na kompu, i pokazivalo mi je na kompu da prelazim 7km/l, znaci potrosnja preko 14 l/100 km, sto me je u startu uplasilo... e sad, kako vreme prolazi i sto je veca predjena kilometraza, i potrosnja na kompu mi je manja, pre mesec dana se povecalo na oko 8,5km/l, znaci potrosnja oko 11,7l /100 km, sto mi je i dalje bilo mnogo pa sam otisao kod majstora da ga stavi na dijagnostiku, i rekao mi je da treba da menjam lambda sondu i cilindre cini mi se, i rekao mi je da je to nekih 120 e, ali kao sto se vidi, ja i ne prelazim i ne vozim nesto mnogo da bih primetio tu neku razliku u potrosnji po svom dzepu i resio da ne menjam to... danas mi se popelo na 9,3km/l odnosno potrosnja je oko 10.7l/100 km, i sad me zanima, koliko je potrebno da ostvarim predjenu kilometrazu da bi mi komp pokazivao stvarnu potrosnju, odnosno da li ce se potrosnja jos smanjivati u zavisnosti od predjene kilometraze ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas odgovor nekoliko postova gore!Trebas voziti bar 15-20km na pravcu da bi ti pokazalo trenutnu potrosnju,to sto ti pokazuje 8-9km po litru je zbog toga sto vozis na krace relacije i zbog toga nikad ne mozes tacno da vidis koliko trosi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako je dobro nama što nemamo bord kompjuter :)

Računam na pun rezervoar i 750-850km, kako kada stignem na pumpu, i nema greške.

Share this post


Link to post
Share on other sites

punto classic 2009.godiste 1.2 8v sa predjenih 153.000km. Na otvorenom pri brzini 80-90km/h oko 2500 obrtaja bord pokazuje potrosnju trip 4.6-4.8 l/100km. Da li je ovo dobra potrošnja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sasvim normalno za benzinca, od 4.5 do 5l kad se vozi 80-100km/h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do 120 trosi ispod 5L. Ne sećam se tacno, ali mislim da ide ovako:

80km/h---3,5-3,7L

100km/h---4,0-4,4L

120km/h---4,7-5,0L

140km/h---6,6-7,0L

160km/h---9,5-9,9L

Ne sećam se bas sada tačno u gram, ali tako je kod mene. Ovo sam gledao uz pomoć ELM-a i Torque-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako im je ista oznaka motora npr. 188A6000 onda verujem da su iste kod sva 3 automobila ali neko strucniji ce verovatno odgovoriti da li gresim ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moras da vidis koliko rupica ima dizna,koje je boje i da li se slazu brojevi da bi to radilo kako treba!

Edited by milan81

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, da ne otvaram novu temu.. U pitanju je punto mk2 sporting 1.2 16v, Sipam 1000din jedva predjem 70km, pretezno vozim po naselju i selu, sve su to krace relacije 10-15km,  brzine saltam na 2500, da li je ta potrosnja za ovaj motor prevelika? Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa koliko ti troši litara na 100km? Kolika je prosečna brzina? 

Po ovome što si napisao to je 10.5l/100km. Ne znam šta si očekivao, zavisi od gužve i prosečne brzine. 

 

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni 1.2 8v po gradu po kompjuteru 12,8km sa 1l, sto je valjda u redu, jbm li ga, cim izadjem na otvorenom smanji se potrosnja

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo sam se vratio sa dijagnostike iz poznatog servisa na Ceraku. Kompjuterskom dijagnostikom utvrđeno da obe lambda sonde POVREMENO prijavljuju grešku.

Ali baš zato što POVREMENO prijavljuje OBE sonde , majstor sumnja da se uopšte ne radi o sondama nego o nečemu vezanom za instalacije ( ali servis u kom on radi se  elektrikom ne bavi).

 

Simptomi su su počeli juče , u stvari radi se "samo" o jednom simptomu  tjst enormno povećanoj potrošnji ( 14-16L na ravnom ) .Inače , nije se palila check engine lampica.

Pre oko dva meseca je bio isti slučaj ( osim što je tada palio "check engine" lampicu ) pa je dijagnostikom utvrdjeno da je druga sonda ( nakon kat-a) u kvaru. Zamenjena je i sve je bilo ok do juče. Od sinoć opet počinje potrošnja ala "Volga dragster"   ali ovaj put dijagnostika kaže da nije jedna konkretna sonda u konstantnom kvaru nego "obe povremeno" . Zato majstor sumnja da se ovaj put uopšte i ne radi o sondama .

 

Šta mi je činiti ?

Najradije bih išao kod Gorana u Zemun  ali je na totalno suprotnom kraju grada , sa ovako žednom "volgom" posrkaće kao do Novog Sada. 

Ima li ko ideju šta može da bude kad se kaže "nešto u instalaciji" ? Oksidirali kontakti ? Neki kablići za zamenu ? Releji ? Osigurači ? 

 

20170211_141913.jpg

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni je bolje zakazati termin kod Gorana i resiti tamo kvar. Jer na jednom mestu mozes resiti i mehaniku i elektroniku, umesto da se vozas do drugih servisa i da se nagadja sta je i preventivno menjas delove. Ne moze do Altine da posrce ne znam koliko goriva....

 

I meni se povremeno ukljuci "check engine" zbog sonde na puntu, ali nije uvecana potrosnja u toj meri koliko je kod tebe, cak sta vise ne vidim razliku uopste. Kako sama greska dodje tako i ode. Kad malo otopli pozabavicu se time.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Stilisa  

Meni se NE uključuje check engine ovaj put. 

 

A za Gorana znam a i bio jednom... po meni, svi bi u tom delu grada ( Zemun, Nbg, Bezanija ) trebali da voze isključivo Fiat i italijane jer kad imaš tako dobar i povoljan servis pod nosom  a kupuješ polovnjaka - onda bukvalno treba da biraš brend auta prema servisu koji ti je blizu a vredan poverenja ( pogotovo je ovo drugo RETKOST  jer do sada su neki drugi pokušali da me prevare i za komp i za druge delove u vrednosti 300-500e)

 

Ali nisam ni u Zemunu niti igde blizu...bliži sam i Aranđelovcu nažalost 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...