Jump to content
FAS Goran
dakillis

Fiat Punto mk.2 1.2 - prevelika potrošnja

Recommended Posts

Pa ko je uopste spomenuo GP pa jos 1.3 mjet ?

Pricamo za 1.2 16V i potrosnji istog i ova potrosnja koju je @shuxx napisao (za benzin) je i kod mene ista od prvog dana.

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

E htjeo pi da napisem da sam rjesio problem neki dan :D
Nisam ga ni vozao nesto previse pa sam punio gorivo svakih mjesec ipo tako da me bolila pangla al evo sad se uhvati

Nista, odvrnuo svjecice, pogledao zazor i vidio da je prevelik, jedno 1.25mm je bio(mislim istrosila se svjecica normalno je) pa sam ga samo spustio na 0.95mm posto nisam bio siguran da li treba na 1mm ili 0.9 pa sredina nema sanse da pogrjesim

I evo sad pumpa kao prije, zlatna tacka se vratila na nekih 2000 obrtaja u 4toj trosi 2.2-3(snimicu jednom prilikom) l tako pise na kompu al provjericu jednom ono pravo domace mjerenje :D

Da, iako je zima, mislim znam ja svoj auto nek mi drugi pricaju sta oce tipa oni izgovori mora zimi trositi vise ok mozda al moj ne bas, isto ljetos majstor mi stavlja vrata krivo postavi coek i kaze ma to drvo dise il sta rece, dobro mozda mora al kod mene ne 

Sad pise da je potrosnja na 100 km 6.5l a vozim ga vecinom gradski recimo 75% grad, 25% otvoreno

Edited by bratpuntisha

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav svima,nedavno je kupljen punto 2009 125 000km, zamenjene svecice i lambda sonda, trosi izmedju 10 -do 15l na 100 km na auspuhu izbacuje crni dim maltene prska... nz sta vise da proveravam.. da li neko ima neki predlog?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@fisla1992

 

Samo da proverimo prvo za svaki slučaj, board komp je podešen da prikazuje potrošnju u litrama na 100 km, a ne koliko km auto prelazi sa jednom litrom goriva? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja evo vec 2 godine merim i zapisujem od sipanja do sipanja kolko trosi auto cisto me zanimalo buduci da se iovako bavim analizom podataka...elem sipam 20L i gospodja ima iste rutine dakle 2.7km dnevno ga vozi, naravno kod nje nema grejanja kola itd vec pali gas stani gasi gtovo...taj nacin voznje ubija i sam auto i maksimizuje potrosnju al sta ces...dakle okruglo 200km sa 20L predje sa ovim nacinom voznje...za te 2 godine od kad merim isao sam jednom za Vranje dakle 720 km ukupno.na tamo kad sam isao testirao sam do 120km kad vozim potrosio mi je za 360km 25L goriva , buduci da je skoro 90 posto puta je otvoren put..Kad sam se vracao sam u kolima i bez stvari tero sam ga 130/140 potrosio mi je 29L.
Punto mk2 1.2 16v...sve sto je moglo sam odradio u poslednje 3 godine na njemu a pisao sam dosta i na forumu za razne stvari koje su me mucile i koje sam resavao..
Uglavnom 220k km je na satu auto je ziv i trosi kolko stisnes i kako vozis..neki penzos ako tera do 80 moze da trosi i 5L, ja volim malo da ga prznem po gasu zato sto mi je ziv autic lagan i pravo osvezenje kad izadjem iz sluzbenog dizela mrcine..
Pozdrav

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites



Da pokazuje litre na 100 km, i trenutnu potrosnju u litrama... Nz sta se desava ali ovo nije normalna potrosnja, kao da ima 3000 kubika ,ne izbacuje gresku a znam da mu nesto nije ok cim sipa crnilo kroz auspuh, a pritom kolicina ulja regularna ...

Sent from my moto g(6) using Tapatalk






Sent from my moto g(6) using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, shortee said:

naravno kod nje nema grejanja kola itd vec pali gas stani gasi gtovo...taj nacin voznje ubija i sam auto i maksimizuje potrosnju al sta ces...

Pa realno većina ujutru uđe u auto, upali ga, veže pojas, upali svetla, muziku i krene. Ako misliš da će mu "grejanje motora" u mestu smanjiti potrošnju ili promeniti bilo šta mislim da ništa time ne dobijaš jer se svakako motor pre zagreje kad kreneš sa vožnjom nego kad radi u leru na 900-1000 obrtaja u mestu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde bre axicu dal je moguce da sam ja onda godinama gresio...cekam bar 2 min kad je ladno da spusti obrtaje sa 1300 na 950 pa onda krenem...pi bre ziveo sam u zabludi...sutra cu da krenem i pre nego sto upalim auto tebi u inat

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@shortee veruj mi da ujutru na parkingu ima njih nekolicina koji u autu bleje  i turiraju u mestu da ga brže "zagreju". :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni radi motor minut ili dva dok ostružem led... Kada nema leda vozim odmah ali na 1500-2000 o/min dok ulje malko zagreje, posle normalno vozim...

 

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne krecem bas odmah, uvek pustim da poradi malo. Ostala neka navika, taman dok se malo stabilizuje. Posle lagano do 2000 obrtaja dok ne dodje na radnu. I izbegavam da vozim po 1km. :D

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gornja, tako da znate ,nemirno je radio i trosio 12 l na sto km penzionerske voznje, zamenio gornju lambda sondu, i sada je sve kako treba niti cenog dima niti prevelike potrosnje...

Sent from my moto g(6) using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

U tome i jeste problem , nije izbacivao ali samo zato sto se neko pametan setio i izolirkom u slojevima prekrio diodu koja sija ispod ,i tako onenogucio da izadje greska,verovatno mu mnogo bilo da plati 20 eura polovnu lambda sondu..sreca smo to primetili jer smo videli da je instrument tabla klimava i da joj fali sraf pa smo pretpostavili nesto tako..

Sent from my moto g(6) using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo druze bitno da si sredio...meni tacno 220km moze da predje sa 20L pomenute zenine voznje...pricao sam sa kolegom koji ide kuca poso svaki dan oko 20km ukupno i trosi mu 9L zimi ..1.2 8v zastavin zunto...tako da je sve tu negde....nevu da se opterecujem iovako sledece godine ima da nam zabrane da vozimo puntice buduci da zagadjuju ko blesavi...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...