Jump to content
FAS Goran
dakillis

Fiat Punto mk.2 1.2 - prevelika potrošnja

Recommended Posts

6 minutes ago, rage_man said:

1.2 8V, po gradu oko 7,5l, zimsko vreme i ne vozim ga penzionerski

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
 

Koji grad, koja prosečna brzina za tih 7.5l/100km?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To po bordu ili na sipanju? 

To mi još i liči na realnu potrošnju. Za koliko pređenih km ti je ta prosečna brzina i potrošnja? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lancia Y 1.2 8V 8,3l/100km malopre čepovao.

Isključivo po gradu. Uz par min rada u mestu kod jutarnjeg startovanja.

Za moje poimanje mnogo za tolicki motor u još manjem autu ali dobro....benzin je to:thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa šta se bunite :D

Meni idea 1.3 multijet, doduše od 1200kg zimi, sa prosečnom brzinom od 23 km/h troši realno 6.5l/100km. Sa prosečnom brzinom od 18km/h zimi troši 7.5l/100km. To je sa prosečno 5-6 startovanja motora dnevno i dosta rada u mestu (čitaj čekam skvo dok se smiluje da izađe sa posla, gužva...) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@shortee ako su relacije 3-4 km po hladnom vremenu onda nije nista neobično, ne stigne da se zagreje motor i to je to. Vozi i ne brini, nije nikakva lamba sonda ili slicno u kvaru.

 

Meni recimo svaki dan oko 25km oba pravca sa prosecnom brzinom oko 25-27 km trosi oko 8L sto je normalno. Za 1.500 dinara predjem 130-150 km sa benzincem, dok sa dizelom npr. mogu 180-200 km.

 

Nego da ne offujemo, ovo moze administracija da prebaci deo oko potrošnje goriva.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/17/2017 at 6:22 PM, shortee said:

A drugari jel normalno da auto za 220 km gradske voznje tj 3 do 4 km dnevno svaki dan , potrosi 21L benzina emoji3.png po meni mozda i jeste buduci da se jako malo vozi plus ladno vreme kad se sve vise trosi ...svi servisi odradjeni i on super ide dakle verovatno ovaj stil voznje uzrokuje toliku potrosnju...sam pitam sam odgovaram emoji3.png hehe

 

Sasvim normalno.Meni je stilo trosio 13 litara  zimi u takvom rezimu.3-4 km do posla i nazad.Mali grad,guzva u spicu,pesacki,semafori.Pre stignem peske,ali ladno zimi..

Nijedan benzinac koji sam imao zadnjih 17 godina nije trosio ispod 9 litara u takvom rezimu.Ne moze ili vlasnici lazu samog sebe.

Npr hyu i20 ,1.2 motor nije imao bord i metodom cepa je bio zimi preko 9 litara,a na otvorenom penzija voznjom je padalo ispod 5.5.

Otvoris garazu,upalis,otvoris kapiju,izvezes auto,zatvoris garazu i kapiju,vozis 2-3 km do posla i onda u rikverc  isto.I normalno je da posrce skoro 10 litara,jer je motor non stop hladan i trosi vise.

I kia je tu negde u takvom rezimu,onako odoka,nisam proveravao bord,prestalo me zanimati.
Jedino pezo dizel odoleva tom trendu,ali po gradu posrce i on zimi.Pogotovo ako se greje par minuta u mestu ujutro dok se ocisti sneg,mraz ili led.

Mali grad,20 ulica,posao na 2-3 km.

Gorivo sipamo u Bosni,po akcijskim cenama i onda te potrosnja prestane zanimati....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste sve ste u pravu ...evo upravo sipao novih 20L posto moram da putujem pa da ima zena da se vozika dok ne dodjem...nego pricam sa pumpadzijom malopre , zeva covek dosadno mu sam bleji , pa kaze sto ne probas sa 98 oktana kazu ljudi da im auto manje trosi kad to sipaju a razlika u ceni samo 7 din po Litri...eto generalno ja sam svestan da mi je sve ispravno trosi toliko zbog mog nacina koriscenja kola plus ladnog vremena..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sipaj od 95 oktana kao sto fabrika propisuje i ne diraj nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/17/2017 at 11:44 PM, rage_man said:

1.2 8V, po gradu oko 7,5l, zimsko vreme i ne vozim ga penzionerski

 

Isto-takođe :)

 

On 2/18/2017 at 11:17 PM, Axic said:

Sipaj od 95 oktana kao sto fabrika propisuje i ne diraj nista.

 

Da parafiram i ovo :)

 

Jedno vreme samo sam 98 sipao i nisam primetio nikakvu razliku u potrošnji. Možda je bio nešto mirniji u leru i to je sve. Mada, to se i onako rešava odgovarajućim kablovima i svećicama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vec dugo sipam 98 oktana,potrosnja na 1000km je 13km/lit (7,7 lit na 100km) po bordu,realna preko 8  po gradu,prosecna brzina 22-23kmh.(sad po ovom vremenu).

Sta sam primetio sa 98 oktana je da mi auto u leru mirnije radi,bolje vuce sigurno(u visim obrtajima),potrosnja ista,dizne su mi ciste,ne prijavljuje mi vise gresku za lambda sobdu(kuciste iste).

Tako da ja stvarno primecujem mnoga poboljsanja ali je potrosnja suma sumarum ista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja u gradu sa 98 oktana nisam primetio neku razliku u potrosnji,na magistrali bogami jesam,litru mi je manje trosio sigurno,sa mirnijim lerom se slazem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sa 100 oktana bogami i 2 litre. Ako mi je HGT trosio 5.5 na 120, sa 100 oktana je trosio 3.5... :rofl:

Daj manite me, sa HGT-om sam primecivao razliku i to samo sa 100 oktana i to samo preko 4000-5000 rpm...

 

Ovo da radi na leru mirnije, to moguce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haahhah 5.5l na 120 sa hgtom koji je deklarisan na 6.5l otvoreno do 80 il 90kmh, mozda sa 100oktana

Jedino mozda po bordu, jer I moj punto2 znao da masti sa ciframa :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da me manes sa to hahahah, ja bar nista ne sakrivam na ovom forumu...

 

Lefkada - ~2400km ukupno - 6.00 prosek

Tasos - ~2000km ukupno - 5.99 prosek

Auto-put skazaljka zakucana na 120

 

Za Tasos sam cak i mojoj temi navodio i gde i koliko sam sipao, svaki racun...

 

Merenje po bordu na hgt-u ne funkcionise, tako da...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pitanju je punto 2 sporting 1.2 16v, auto trosi previse, 13-14l uz normalnu voznju.. Desava se kada sipam gorivo posle 2-3km auto se ugasi po par puta i upali check engine koji se posle pola h ugasi.. auto sam vozio po mestu gde su pretezno prazni putevi nema ni semafora..:sick:

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

kreni od dijagnostike, pa pregledaj svjecice, kad si mijenjao kablove, mada ako je tolika potrosnja dobro pregledaj 2 lamba sonde

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta potrosnja se pojavila i kod mog drugara prosle godine...6 km sa 1 litrom je njemu pisalo sto je preko 16 litara! :blink:

Problem su bile lambda sonde...srkao corbu kao HGT hahaha.

Meni sad na uzorku od 2000 predjenih km bord izbacuje 14.1 km/lit sto je oko 7 litara na 100km. 

Sledeca je metoda.cep do cepa pa da vidimo...

Edited by cuore_sportivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene evo Puntic 1.2 8v.
Trosio je oko 7 do 7.3l na 100km kombinovano.
Kljucna rijec trosio, znam jer sam pratio, na svako sipanje restartovao mjerac.

Pratio sam ga i nasao zlatnu tacku, u 4toj brzini na nekih 2000-2100 obrtaja 2.2 il 2.4 trosio(na otvorenom) prosle zime tj od Oktobra 2017(sam poceo da pratim) do Jula-2018 tako bilo uvjek.
Znam i ovo jer sam stalno na otvorenom ganjao tu brojku :D

Sad odjednom poceo da trosi vise(na istoj toj tacki oko 4-5 l na otvorenom) i citam ovde i vidim da ljudi ubjedjuju jedni druge da je to normalno ali ja znam kako je moj auto bar isao i znam kako sad ide.
Malo trzne u prvoj nekad, u drugoj isto tako osjecam da ne vuce dobro a u ostalim brzinama sve po starom.

Sad trosi 9.0 - 9.2l evo od Jula 2018 pa do danas a gorivo sipam isto na istoj pumpi.

Provjericu sta i kako je kad odem kod majstora pa javim, a  ako neko ima savjet sta bi moglo biti napisite :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, bratpuntisha said:

Pratio sam ga i nasao zlatnu tacku, u 4toj brzini na nekih 2000-2100 obrtaja 2.2 il 2.4 trosio(na otvorenom)

Ja mislim da ni onaj 1.3 mjet koji je najštedljiviji ne može ovu potrošnju da ostvari čak i u idealnim uslovima. 

Zanimljivo da 1.2 8v može ali izgleda samo kod tebe.

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

bratpuntisa je u pravu, po ravnom kad pustiš gas, bord zaista prijavljuje tu potrošnju ... :) Al' zato kad vidi prvu uzbrdicu, il' potopiš gas, da vidiš kako poraste očas :D

 

 

Nego ja onomad napunih rezervoar, nakon dužeg vremena, i sad imam problem ... nije navikla skazaljka u tu stranu pa struže malo kad dam kontakt ... :D 

I sad sam se za***o da sipam G100, i nikad više. U 100km zadnjih potrošnja k'o da vozim 2.0 ...

 

 

DSC01333.jpg

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Axic said:

Ja mislim da ni onaj 1.3 mjet koji je najštedljiviji ne može ovu potrošnju da ostvari čak i u idealnim uslovima. 

Zanimljivo da 1.2 8v može ali izgleda samo kod tebe.

Može, itekako, i to u "kombiju" kao što je Idea:

Po bordu naravno, 3,7l/100km na uzorku od oko 200km, sa malim udelom gradske vožnje. Vožnja da se upucaš inače, tj sve po ograničenju, sem jednom 140 nizbrdo... 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...