Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
pablojoks83

Tempra / Tipo - slabo osvetljenje instrument table / komandi grejanja

Recommended Posts

Svetlo mi je mnogo slabo,cak nocu se skoro nista i ne vidi...pa me zanima da li je komplikovano da se skine,posto sam skoro uzeo auto...

Pozdrav

Edited by neshaoct
editovan naslov teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje svetlo??? U farovima se manja isto kao i na gotovo svim starijim automobilima :)

Mozda je iz nekog razloga reflektujuca povrsina stradala.

Sad vidim da se radi o instrument tabli. Daj sliku!

Edited by saleTIPO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je digitalna tabla ,Sale ne pita coveka!?

Ako je sajla,a ne digitalni davac impulsa,onda moras odrvnuti sajlu ili na tabli ili menjacu da bi izvukao tablu i lepo pregledao sve sijalice!

Share this post


Link to post
Share on other sites

poz svima i kao sto tema kaze imam problem sa pozadinskim osvjetljenjem uredjaja za hladjenje/grejanje.Jedno vreme je radilo bez ikakvih problema ali vec duze vreme ne radi pa me zanima da li je neko imao slicna ili ista iskustva.Modul sam provjeravao jednom prilikom i utvrdjeno je da sve lampice rade ali koliko se sjecam da mu ne dolazi struja pa sad da li je problem u njemu ili u samoj rucici za paljenje svjetala/zmigavaca ili u necemu drugom.

tt70.jpg

Evo slika o kojem je modulu rjec.Napominjem da imam problema sa tom rucicom ali oko zmigavaca sa dosadnim zvukom pa je utvrdjeno da je do kontakta rucice a ne do releja zmigavaca.Da li to moze biti isto uzrok gore navedenog problema ne znam ali uskoro je mjenjam pa eto.

hvala na odgovorima..

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri rucicu, pogledaj da li salje struju ka tabli, ako ne onda je problem u njoj, vidi dovedi neku drugu struju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na mojoj digitalnoj tabli , se od skora desava , da se odjednom iskljuci sve i zatim se odma' ukljuci sa slabijim osvetljenjem , koje ja na dugme (potenciometar)ponovo pojacam , takodje mi se desi da se ukljuce sve lampice koje pokazuju da su otvorena sva vrata , a tada ,kada dam zmigavac on radi , svetla rade , stop radi ali sve to ne pokazuje na tabli . Onda ja skinem klemu nekoliko sekundi pa vratim , probam kontakt i sve je normalno . U cemu moze tu da bude problem ? Skidao sam celu instrument tablu , kontakti su ok , ubodne sijalice sve rade , apsolutno sve funkcionise jedno neodredjeno vreme , tako da sam mislio da sam to namestio , ali eto , ponovo se desava .

Share this post


Link to post
Share on other sites

masa table,samo tabla i slicno...

kupi kontakt sprej,probaj naprskaj sve spojeve...prekontorlisi jos jedno dobro...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da je to , jer skoro sve drugo sam ispregladao , pocevsi od osiguraca , pratio sam zice , releje , mase ali nista zasad . Skinucu instrument tablu ovih dana . Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

da lije zajednicko napajanje osvetljenja leve i desne strane  instrument table analogne posto mi posle promene sijalica  na levoj strani km i obrtaljka desna  satrana  uopste nesvetli  samo leva sve ostalo radi ok . da linapon za osvetljenje dolazi preko  dzeka iza km sata i u koliko kontakata u dzeku treba da ima struje da bih znao sta da merim. povremeno se pojavi osvetljenje i levog dela skidao sam tablu danas dva puta ali nemogu da nadjem problem jer ne znam koje zice u dzeku iza km sata treba da budu pod naponom.Zamolio bih nekog da ako moze premeri dzek iza km sata da  mogu moj da poredim i vidim u cemu je problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to teško proverit unimerom, naročito onim koji ima zujalicu. Samo treba povadit sve sijalice za osvetljenje. Ja sam svoju tablu nedavno prepravio celu u led osvetljenje i koliko se sećam žuta crvena žica u dzeku iza km sata je za napajanje osvetljenja cele table. Jedino je odvojeno napajanje za onaj deo table gde signalizira neispravnu signalizaciju i otvorena vrata. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala to mi je trebalo da znam kada merim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

merio veceras izgleda da taj konektor iza km sata uopste ne dovodi struju za instrument tablu jer kada ga otkacim i dalje imam osvetljenje levog dela table a desni deo mrtav nesvetli nista svi instrumenti rade dobro sat ,temp motora i kontrole vrata i ispravnosti svetala definitivno napajanje ide preko nekog grugog konektora najverovatnije onog u dnu na sredini table sto se kaci pored  konektora  za obrtaljku valjda cu da  iscackam nesto posto sam u nedoumici zasto svetli samo leva strana a taman sam bio sredio sve sijalice i to plave led diode i sad trenutno uzivam u samo pola osvetljenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem resen bio je prekid u vezi nz stampanoj foliji preletovano i sad sve radi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako moze mala pomoc.
Kolega sa posla vozi Tempru i zeleo bi da ubaci zvucnike napred i da zameni sijalicu instrument table posto je ista crkla.
Kako doci do zvucnika i te sijalice na ovom dizajnu obloge instrument table, da li tu idu T5 sijalice i da li se tu ugradjuju zvucnici od 10cm ili je u pitanju neka druga dimenzija?

image.jpgimage.jpg

 

Edited by dimmu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do desnog zvučnika bi trebalo da se dolazi tako što se odviju dva šrafa na desnom kraju maske-poklopca zvučnika.Šrafovi su smešteni u onoj maloj rešetki za ventilaciju.Zvučnik bi trebalo da je neka elipsa, ne znam tačnu dimenziju.Na Tipu je tabla bila drugačija pa ne znam kako se skida, a sijalica bi trebalo da bude ona mala ubodna 12v-1.2w

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala.
Imam Tipo/Tempra manual (korisnicko uputstvo) i tamo je prikazana samo tabla sa Tipa koji je dosta laksi za rastaviti.
Ako neko zna kako skinuti instrument tablu zamolio bih ga da ovde opise, a ako niko ne zna uslikacu ja ako uspem rastaviti pa mozda nekome pomogne :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...