Jump to content
FAS Goran
bravahsx

Brava 1.6 / Stilo 1.6 - prevelika potrošnja sekvent?

Recommended Posts

Pozdrav,

imam fiat bravu 1.6 16V, ugradjen sekvent, trosio mi je plina oko 12L gradske voznje, oko 8 L otvorene, otisao sam kod servisera sto mi je ugradio plin da pokusa jos smanjiti potrosnju, nesto je dirao mape u voznji, smanjio vrijeme ubrizgavanja plina i nakon 100km mjerio sam potrosnju,preko 15L,

on tvrdi da mora proširit dizne da bi smanjio potrosnju, nema mi to logike?,

imal neko iskustvo oko sekventa ??da mi da savjet, jer nema niko drugi ovaj sekvent da bi mogao kod nekog drugog otici da ustima to,

pozdrav iz tr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrosnja moze da varira od uredjaja do uredjaja, ali neces je spustiti ispod 11 u gradu i 8 na otvorenom tako da to mogu reci da je to to. Poznati su ti motori kao zderonje plina. Povecanjem velicine dizne se istina smanjuje vreme ubrizgavanja,ali kroz vecu diznu prodje vise plina tako da mu dodje na isto. Jedino ako je ekstremno mala ili velika dizna desi se da pomeranjem vremena ubrizgavanja pomeri i ostale vrednosti rada kao sto je izracunati stepen opterecenja(MAP) ili ugao paljenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala na odgovoru, znaci da bi teoretski moglo da se desi da zbog premale dizne ima problema sa mapom??do sada je vrijeme ubrizgavanja na benzinu bilo u leru oko 3 ms a na plinu oko 6 ms,

mislio sam da smanjenjem brzine ubrizgavanja se smanjuje i potrosnja al izgleda da to nije povezano:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je tako nije mala dizna. To je negde u standard praksi - 1:2 u korist gasa. Kazem ti da je to ta potrosnja. Voleo bih da se javi neko ko ima 1,6 sa gasom da potvrdi ili demantuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je tako nije mala dizna. To je negde u standard praksi - 1:2 u korist gasa. Kazem ti da je to ta potrosnja. Voleo bih da se javi neko ko ima 1,6 sa gasom da potvrdi ili demantuje.

stvar je sto mi je trosio 12l i nakon sto je nesto dr.ao mape povecalo mi se na 15l, osim ako pumpadzija nije 2.put nasuo više, al ista pumpa isti pritisak 11 bara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupih kola pre mesec dana uradio mali servis,i ustanovio pre neki dan da ja zapravo prelazim za 4,3 litara plina tacno 27 kilometara. Pokupim se i odem kod komsije plindzije koji radi Lancie da se pozalim i on mi je zategao plin,ali po novoj racunici sa restartovanim brojacem sam presao 38 km sa 7,5 litara. Imam sekvent plin i koliko sam upoznat, ne bi trebalo da auto trosi preko 18 litara plina vec do 13 lit maksimum.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda i moze toliko da trosi ako je sve rastelovano i ako je stalno gas do poda. ;)

Kod mene 1.8 benzin trosi na otvorenom oko 7 (doo 100km/h),kad se malo gazi 7.5-8 po gradu nisam uspeo nikad tacno da izracunam ali bar 12l i to leti,zimi je to jos vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda i moze toliko da trosi ako je sve rastelovano i ako je stalno gas do poda. ;)

Odvešću ga kod Rašića na štelovanje, šta znam... Gas do poda? Nikako, vozim ~80 na otvorenom, po centru (BG) između 40-60...

10.8 na 100km ciste beogradske voznje - leti,zimi nisam merio.

Ovo mi je skroz ok, ali 25l... :horse:

Putujem prekosutra za Vranje, pa ću videti koliko će plina da ode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

e ovako, auto (marea 1.6 16v 2000.) sam kupio prosle godine u oktobru i posle 15-ak dana sam ugradio sekvent plin, AC STAG 4+ i tomaseto isparivac. Ugradnju mi je uradio lik koji vec nekoliko godina radi sa plinom i smatram ga za skroz OK majstora, a inace se i znamo bas dugo. Sve je idealno, osim potrosnje. Na pocetku je potrosnja bila 14,5 l, sve gradska voznja, Obrenovac. Posle zamene neispravnog termostata (uzet od Boleabarth-a :unworthy:) i krpljenja zadnjeg lonca (a dosli i topliji dani), potrosnja je pala na 13 - 13,5 l. Posle svake potrosene boce sledi stelovanje u voznji, mapiranje i sve sto ide uz to, i sve je idealno, ali potrosnja stoji kako stoji. Auto ide isto i na benzinu i na plinu, nemam bas nikakve probleme, tipa trzanja, gusenja... Poslednji put smo razbusili dizne sa 1,8 na 2,0 i smanjili pritisak na isparivacu na 1,15 bara, ali dzaba, opet 13,5l! Merio sam potrosnju benzina (upalila se lampica za rezervu, sipano 10l i vozeno do paljenja lampice, potrosnja benzina ispod 9i). Radio sam i dijagnostiku, sve je OK. Vozim normalno, nema nekog divljanja. Gledao sam po forumu, potrosnja kod istih motora je od 10 - 13, pa i 14 l. E sad pitanje, zasto moj auto ne trosi 10l plina kada je potrosnja bezina ispod 9l?! Ja pristajem i na 11-12l, al' 13,5l mi je bas mnogo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

e ovako, auto (marea 1.6 16v 2000.) sam kupio prosle godine u oktobru i posle 15-ak dana sam ugradio sekvent plin, AC STAG 4+ i tomaseto isparivac. Ugradnju mi je uradio lik koji vec nekoliko godina radi sa plinom i smatram ga za skroz OK majstora, a inace se i znamo bas dugo. Sve je idealno, osim potrosnje. Na pocetku je potrosnja bila 14,5 l, sve gradska voznja, Obrenovac. Posle zamene neispravnog termostata (uzet od Boleabarth-a :unworthy:) i krpljenja zadnjeg lonca (a dosli i topliji dani), potrosnja je pala na 13 - 13,5 l. Posle svake potrosene boce sledi stelovanje u voznji, mapiranje i sve sto ide uz to, i sve je idealno, ali potrosnja stoji kako stoji. Auto ide isto i na benzinu i na plinu, nemam bas nikakve probleme, tipa trzanja, gusenja... Poslednji put smo razbusili dizne sa 1,8 na 2,0 i smanjili pritisak na isparivacu na 1,15 bara, ali dzaba, opet 13,5l! Merio sam potrosnju benzina (upalila se lampica za rezervu, sipano 10l i vozeno do paljenja lampice, potrosnja benzina ispod 9i). Radio sam i dijagnostiku, sve je OK. Vozim normalno, nema nekog divljanja. Gledao sam po forumu, potrosnja kod istih motora je od 10 - 13, pa i 14 l. E sad pitanje, zasto moj auto ne trosi 10l plina kada je potrosnja bezina ispod 9l?! Ja pristajem i na 11-12l, al' 13,5l mi je bas mnogo!

Kupi mareu 1.9JTD, čipuj i uživaj u životu, i batali te zajebancije sa butanom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

e ovako, auto (marea 1.6 16v 2000.) sam kupio prosle godine u oktobru i posle 15-ak dana sam ugradio sekvent plin, AC STAG 4+ i tomaseto isparivac. Ugradnju mi je uradio lik koji vec nekoliko godina radi sa plinom i smatram ga za skroz OK majstora, a inace se i znamo bas dugo. Sve je idealno, osim potrosnje. Na pocetku je potrosnja bila 14,5 l, sve gradska voznja, Obrenovac. Posle zamene neispravnog termostata (uzet od Boleabarth-a :unworthy:) i krpljenja zadnjeg lonca (a dosli i topliji dani), potrosnja je pala na 13 - 13,5 l. Posle svake potrosene boce sledi stelovanje u voznji, mapiranje i sve sto ide uz to, i sve je idealno, ali potrosnja stoji kako stoji. Auto ide isto i na benzinu i na plinu, nemam bas nikakve probleme, tipa trzanja, gusenja... Poslednji put smo razbusili dizne sa 1,8 na 2,0 i smanjili pritisak na isparivacu na 1,15 bara, ali dzaba, opet 13,5l! Merio sam potrosnju benzina (upalila se lampica za rezervu, sipano 10l i vozeno do paljenja lampice, potrosnja benzina ispod 9i). Radio sam i dijagnostiku, sve je OK. Vozim normalno, nema nekog divljanja. Gledao sam po forumu, potrosnja kod istih motora je od 10 - 13, pa i 14 l. E sad pitanje, zasto moj auto ne trosi 10l plina kada je potrosnja bezina ispod 9l?! Ja pristajem i na 11-12l, al' 13,5l mi je bas mnogo!

Promenio sam pumpu na kojoj sipam plin i potrosnja po gradu sa 13,5 i pala na 12,2 l! Nemogu da verujem da je tolika ralika u plinu! Ili na ovoj prethodnoj izuvaju koliko kradu :2guns: ! Najnovija merenja: prazna boca, sipano za 1000 dindzi (13,7 l), isao jednom za Bgd (65-70 km) ostalp po gradu, do sada presao 131 km i jos nije poceo da pisti, potrosnja ispod 10,5 j!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako bre malo prijatelju :wallbash: ? Ustvari, sta je malo, predjena kilometraza ili potrosnja :question:;) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja Brava sa 1000 dinara plina predje 160 km i to uglavnom na otvorenom sa brzinom od oko 140 km/h...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po ovome sto si napisao, trosi malo preko 8, sto je po meni OK. A koliko ti trosi po gradu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po gradu (Kragujevac) ide od 9 pa na vise, s tim sto ga slabo vozim po lokalu, jer za to koristim Juga....

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Najnovija merenja: prazna boca, sipano za 1000 dindzi (13,7 l), isao jednom za Bgd (65-70 km) ostalp po gradu, do sada presao 131 km i jos nije poceo da pisti, potrosnja ispod 10,5 j!"

 

 

Po ovoj racunici ja bih bio zadovoljan! :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po gradu (Kragujevac) ide od 9 pa na vise, s tim sto ga slabo vozim po lokalu, jer za to koristim Juga....

E to je skroz dobro! Meni je najmanja po gradu 12,2!

 

"Najnovija merenja: prazna boca, sipano za 1000 dindzi (13,7 l), isao jednom za Bgd (65-70 km) ostalp po gradu, do sada presao 131 km i jos nije poceo da pisti, potrosnja ispod 10,5 j!"

 

 

Po ovoj racunici ja bih bio zadovoljan! :thumbup:

Al to je pola otvoren put, pola grad. Sa tim sam zadovoljan skroz! Po tome samo otvoreno je oko 8 l. Mene ubi samo grad, 12,2! Mada, mozda je to i normalno!? Koliko tebi trosi po gradu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je odlicno. 
Moja potrosnja, merena pre 2 dana je sledeca. 
Sipana puna boca, presao 211km 90% po gradu, sa dosta teskom nogom na gasu. Jednostavno tako vozim, i volim tako i eto :D
Racunica je sledeca. Posle tih 211km otisao na pumpu i nasuo opet do vrha. stalo je 30l plina. Znaci u sustini potrosnja je 15l. Ja sam zadovoljan, s obzirom da nije sekvent plin, nego obican brc, da imam kn filter, nema zadnjeg lonca itd. Meni je to odlicno. 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...