Jump to content
FAS Goran
pera011

Stilo 1.6 16v - trese pri određenoj brzini

Recommended Posts

Dobar dan, imam jedno pitanje vezano za moj automobil, radi se o Fiat Stilu 1.6 16v 2002. godište. 

 

Pre 20ak dana je kupljen auto, u isto vreme sam imao 2 Stila (drugi je bio 1.9 jtd) i na dizelu su bile zimske gume dok su na benzincu bile letnje, par dana nakon sto sam kupio auto odvezao sam oba do vuklanizera kako bi se zamenili felne i gume zajedno sa jednog na drugi, prilikom zamene su bile balansirane. 

 

Pre toga sam cesto vozio dizela pri većim brzinama (150km/h+, jednom prilikom je očuh vozio oko 200) i problema nije bilo, nakon sto su felne prebacene na benzinca primetio sam da mnogo trese u rasponu od 80-100 nakon čega se malo smiruje tresenje ali je jos uvek jako i izuzetno zabrinjavajuce. 

 

Auto sam odvezao majstoru na pregled i on nije uočio nista sto bi moglo izazvati to tresenje sa mehanicke strane i nastavio sam da vozim u tom stanju. 

 

Danas sam otisao drugom vulkanizeru i saznao sam da je balansiranje pri promeni felni uradjeno izuzetno lose, ispravljene su i sa očuhom sam izasao na autoput da testiram da li je to resilo problem, za čudo nije bilo promene, najjače tresenje se desavalo oko 85km/h.

 

U potpunosti sam zbunjen i nemamo ideju sta bi moglo izazvati to, po mojoj istrazi po forumima najcesce je resenje bilo balansiranje točkova ili je bio problem kod trapa koji majstor kod kog sam odvezao auto nije nasao, kao sto sam malopre rekao uradjen je detaljni pregled automobila i nije pronađen bilo kakav problem koji bi mogao da izazove to.

 

Zbog toga sam odlucio da vas licno pitam i da zatrazim pomoć oko resavanja problema, izvinjavam se ako sam napravio neku gresku tokom sastavljanja i unapred se zahvaljujem za svaku pomoc. 

 

-Filip

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Delic00

Pozdrav Filipe, dobrodosao na FLCS forum ;) . Nepotrebno otvorena tema je spojena sa postojecom - identicna problematika, na identicnom modelu. Da ne ponavljamo, procitaj i videces sta sve moze da bude u pitanju... Ne mora da znaci, ali vrlo cesto moze da bude problem sa poluosovinama (krst, solja), a imas opisano kako i sta proveriti. Od pomoci moze da ti bude i ova tema, samo za Stilo JTD:

 

1 hour ago, Delic00 said:

Danas sam otisao drugom vulkanizeru i saznao sam da je balansiranje pri promeni felni uradjeno izuzetno lose, ispravljene su i sa očuhom sam izasao na autoput da testiram da li je to resilo problem, za čudo nije bilo promene

Generalno, da te vulkanizeri ne bi "setali", najbolja stvar za problematiku oko felni/guma je Hunter masina. Takodje smo pisali, pa pogledaj pomocu Search foruma - ko je od servisa ima (nisi ni u avataru naveo odakle si), koje su cene, sta se tacno radi...

 

Takodje, pravilo je da ne pravimo svastare od tema u ovom podforumu ;) . Svaka tehnicka tema se bavi problematikom tacno definisanom u naslovu (zbog preglednosti tema, lakseg snalazenja i pretraga). Iz tog razloga je tvoje drugo pitanje prebaceno u temu u problemima sa paljenjem na Stilu 1.6, pa slobodno nastavi tamo (a i pogledaj problematiku u slicnim temama pomocu Search):

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...