Jump to content
FAS Goran
blasterskv

Fiat Bravo/a/Marea - multifunkcionalni volan

Recommended Posts

Interesuje me da li moze volan sa komandama za fabricki kasetofon sa Maree da se montira na Bravu? Pri tom da napomenem da imam fabricki kasetofon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

volan sa komandama moze, samo je pitanje da l' tvoj radio ima ostavljen ulaz za dzek od komandi... jer mislim da ih drugacije neces moci povezati. mogu ti slikati sutra kako izgleda taj fabricki dzek koji ti verovatno nemas na svom fabrickom kasetofonu...(nadam se da gresim) :)

mogu te komande i na aftermarket plejere, veruj mi, znam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha, aha... imam onaj fabricki kasetofon koji ispod brojeva 1-6 ima jos nekih 6 dugmica za stereo, loud, mislim da je onaj is search valjda... i na kraju je exp dugme za podesavanje vremena itd.

znam da imaju dva modela tih fabrickih kasetofona... ma siguran sam da znas o kojem modelu pricam :)

hvala u svakom slucaju, zaista ovde covek moze na gomilu korisnih stvarcica da naleti, jako poucnih saveta. sad cu vise verovati forumasima nego majstorima hehehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma laze te bre xeroj , ne moze to nikako da se odradi :harhar: heheheh salim se naravno , sto se tice struje i sl. zezalica , on je maher za to :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo je radio koji je bio kod burazera u marei

16052011187.jpg

a ovaj ulaz je za dzek od fabrickih komandi sa volana

16052011190.jpg

izvadi svoj radio i vidi da l' ima ovaj dzek, ako ima, imas celu stvar :thumbsup: samo ti jos volan fali :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari interesuje me da li moze volan od Maree MF sa onim komandama na volanu 

ovakav bih ubacio

 

volan marea01.jpg

 

Imam ovakav na kolima

 

volan marea02.jpg

 

i ovaj radio

 

volan marea03.jpg

 

Da li moze volan sa prve slike u auto i kako se to sve povezuje i jel treba jos nesto?

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto sam viđao Maree sa volanom kao što i ti imaš, volan koji bi ti ubacio od Maree bi trebao da može da se stavi i u Brava. Da bi komande funkcionisale, potrebno je da uz volan dobiješ i špulnu, deo koji poseduje u sebi žice kojima ti preko tastera podešavaš parametre na radiju. 

Radio koji si naveo u postu NE PODRŽAVA ili ne poseduje instalaciju kojom bi ga povezao sa komandama na volanu. Ali,viđao sam na netu da se po relativno povoljnim cenama (oko 50 e, možda do 70) mogu kupiti originalni CD plejeri koji već podržavaju komande. 

Možeš naći i "aftermarket" CD plejere koji poseduju mogućnost povezivanja sa komandama na volanu - kao što sam i ja uradio. Baci pogled na moju temu i videćeš.  :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam kupio nov radio za 99 KM Sony Xplod zadovoljan sam s njim. Kvaliteta zvuka je duplo bolja nego na tvornickom.  Nema cd. Al ima USB I aux cd svakako nikad ne bi ni ubacio i daljinski mi dosao sa njim. I na kutiji pise da podrzava komande na volanu. Mada je meni obicni volan od brava pa mi je to neiskoristeno al et prijedlog da njeg kupis.

 

vln01.jpg vln02.jpg
 
 
Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok hvala drugari na obavestenju lepo videcu to ce biti bas lepa cifrica da se odradi ali eto sad znam sta i kako moze hvala puno  :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari resio sam posao 40% moj kasetofon fabricki ima opciju za MF volan e sad jedino sto mi preostaje da pazarim volan i taj adapter/dzek,za volan znam kako izgleda i koliko se krecu ali bih voleo da vidim kako izgleda taj adapter/dzek za spajanje volana i kasetofona ako ima neko sliku da okaci bio bih mu zahvalan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, narode! Da li neko zna da li, na multifunkcionalnom volanu, kod Maree, svetle tasteri? 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima,

 

Da li je moguće zameniti standardan volan,  za MF volan i povezati da sve funkcioniše, (pojačavanje, promena radio stanica itd...) ? Napomena - nemam fabrički radio/kasetofon već Sony CD player.

Takođe, zvučnike iz zadnjih stubova sam prebacio na peta vrata. Da li mogu staviti sad nove zvučnike u stubove ali da mi zvučnici u petim vratima ostanu? (praktično dva zvučnika više nego fabrički).

Otvoren sam za sve predloge i savete :)

 

Unapred hvala, pozdrav:lol:

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam u Marei taj mf volan i ne funkcionise,probao na 5-6 cd-a kao i fabrickih par radia i nista,ne znam koja je caka ali mislim ako hoces da ga ubacis trbalo bi da ima posebnu instalaciju da bi to funkcionisalo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radio mora da poseduje priključak za povezivanje sa volanom. baci pogled kofd mene na temi, sve ii dalje besprekorno funkcioniše.;)

 

Za zvučnike ne znam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze da se ugradi ako ti tvoj cd plejer poseduje. Sto se tice volana moras kad kupujes volan da kupis i arbeg posto nisu isti aerbegovi od obicnog volana i moras uzeti spulnu i instalaciju to su dve zice koje idu sa spulne na cd plejer. Ja sam ugradjivao skoro pa znam, ali moj je fabricki cd. Sto se tice zvucnika mozes da stavis ali bi morali da se vezu na te u vratima ali nedobijas nista sa tim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slikaću cd plejer od pozadi pa ćete videti sliku.

Uglavnom, ako ima mogućnost cd plejer, koliki je posao sa špulnama i instalacijama? Da li moram da rasturim pola auta da bih spojio..?

A što misliš da ne dobijam ništa sa tim? Valjda su 4 zvučnika bolja od 2? 

 

Na kojoj temi druže? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista strasno skine se arbeg odvrne se vokan spulna se odvrne skine stavis drugu spulnu sa nje se provuku zice iza srednje konzole i udzeka se u kasetofon vratis volan na njemu povezes sve zice vratis aerbeg i to je to. Za zvucnike mislim da nedobijas nista jer cd plejer ima 4 izlaza za 4 zvucnika nedobijas nista u smislu jacine zvuka zato sto 4 zvucnika povezujesna dva izlaza ako sam tako te razumeo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec duze vreme smisljam kako da resim osvetljenje prekidaca na volanu, ali mi to nikako ne ide

problem je sto nema mnogo mesta a i nedefinisano treba resiti to da bi se lepo videlo

da li je neko resio to osvetljenje? i ako jeste kako? :D

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...