Jump to content
FAS Goran
cmiro

How to: Dezinfekcija klime

Recommended Posts

E ovako posle 2 neuspesna pokusaja sa sprejevima za ciscenje klime odlucio sam malo da se pozabavim.....

prvi korak skidanje blende radia....

Fotografija0039.jpg

ovako izgleda kad se skine...

Fotografija0040.jpg

Vadjenje radija......

Fotografija0041.jpg

Skidanje centralne konzole...

Fotografija0042.jpg Fotografija0043.jpg

Ovde treva staviti sa obe strane prste i vuci na gore.....

Fotografija0044.jpg

Skidanje dela sa komandama od city serva, podizaca

Fotografija0045.jpg Fotografija0046.jpg

Ovako izgleda kad se sve poskida......

Fotografija0047.jpg

Ovo je isparivac klime koji cemo prskati.....

Fotografija0048.jpg

Skidanje filtera jer ce smetati a kasnije cemo ga poprskati sa asepsolom....

Fotografija0049.jpg

U spricu se nalazi 3-4l Vrele vode pomesane sa ferim, moze i sa merom....

Fotografija0051.jpg

Potrebno je prskati kroz ove otvore sve dog ne istrosimo sapunicu koju smo spremili....

Fotografija0052.jpg

Filter kabine se izvasi i prskalicu gurnemo do kraja tako da mlaznica bude okrenuta prema vozacevom sedistu...

Fotografija0053.jpg

Slike su iste samo drugi text

U spricu se nalazi 6.5l vode pomesana sa 400ml asepsola(srectvo za dezinfekciju) mala jaca doza

Fotografija0051.jpg

Potrebno je prskati kroz ove otvore sve dog ne istrosimo svu tecnost kombinovati sa upaljenim ventilatorom i usmerenim vazduhom na centralnu konzolu...

Kad upalite ventilator na 2 brzinu ponovite postupak prskanjem tecnosti za dezinfekciju...

Fotografija0052.jpg

I kad istrosite svu tecnost ostavite malo da odstoji jedno 15 minuta... za to vreme odite po krpe jer ce vam trebati..... stavite krpu na centralni otvor i ukljucite ventilator na 4 brzinu i prebacite na recilkulaciju jer filter nevracate samo stavite poklopac od njega..... drzite upaljen ventilator sve dog ne prestane da izlece tecnost za dezinfekciju....

filter poprskate isto sa asepsolom...

Fotografija0050.jpg

i ostavite da se osusi

Sve lepo sastavite i to je to... Kod mene se vise ne oseca smrad klime.... videcemo koliko ce biti tako...... :harhar:

I posle se sve lepo sklopi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polen filter kad je nov treba da bude beo koliko znam a tvoj je poprilicno crn...imaj i to na umu kad si vec sve ovo odradio.

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad je cisto beo onda je papirni (jeftina) losija solucija, kad je crn onda je sa aktivnim ugljem (skuplja) bolja solucija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napomena da ako se vec ispira polen filter za ponovnu upotrebu vodom ili kompresorom obavezno se radi u kontra smeru da ne bi prljavstina usla dublje u pore filtera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Kupio sam u uradi sam za 900,00 dinara, sve uradio po uputstvu: promućkao i ostavio, a ono cvrc neće da izbacuje sadržaj iz boce...ponovo promućkao počne ono i opet stane..pa tako jedno 10-15 puta, da sam na kraju mućkao i gurnuo ruku unutra kroz poluzatvorena vrata, jer ventil na boci nije hteo da drži. Sad kad uključim klimu oseća se pomalo kao na vlagu, a ranije nije bilo nikakvih mirisa (ni ukusa).

Baš sam pričao sa nekim ljudima koliko nas će kupiti ovo biiip, možda je nekom uspelo ali ja nemam nameru da probam novo da li mu radi ventil ili već da li je do pritiska u boci.

Neki što se malo razumeju u ovo pretpostavljaju da je rok upotrebe odavno istekao pa da se uvaljuje na ovakva tržišta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dok ne skines filter i ne isprskas izvor gljivica nema nista od dezinfekcije, taj spej gore ima efekat cirka 1 dan jer ne moze da dopre do gljivica u isparivacu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

interesujemo da li je neko to uradio i na stilu

tj kakav je prilaz isparivaču klime kod stila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uradio dezinfekciju klime sa nekim sprejem u sivoj boci, ne znam tacno kako se zove, ako nekoga interesuje potrazicu bocu pa javljam. Kupljen je u obicnoj prodavnici auto delova a na preporuku Mikija iz TiMa. Uz bocu se dobije i dugacka cevcica koja na vrhu ima 3 rupe sa strane, ta cevcica sa gurne sto dublje u ventilacione otvore i dok prskate tecnost lagano izvlacite napolje. U ventilacionom kanalima se stvara pena koja nestaje i sa sobm skuplja prljavstinu. Ja sam na stilu odradio tu vrstu ciscenja pre vise od mesec dana i zaista sam zadovoljan, karakteristican smrad klime je nestao, naravno zamenjen je i filter klime koji je bio prilicno prljav.

Edited by Branko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram promijenit filter klime, naravno kupio bih i sprej za dezinfekciju...No kako ga nanijeti, dal na filter prije ubacivanja samog filtera ili kako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem sa klimama je nešto što se inače javlja upravo u ovo doba godine,tj.kad krene i njihova upotreba.To je zbog toga što tokom hladnog perioda ne palimo klimu-što je preporuka proizvođača,tj.barem u 15 dana./ovo za ubuduće/Pravilo br.2 za naredni period:izbjegavati paliti klimu na malim relacijama/gradska vožnja do 10min/,te ugasiti klimu par minuta prije negoli ugasite motor/da se isparivač osuši/Ova sredstva sam isprobao dve godine za redom,u 4 navrata,ali rezuiltati nisu dugotrajni,samo neko kratko vrijeme,i još sam u dva navrata morao da lijepim ručicu na otvorima za ventilaciju jer se odlijepila-zbog sredstva za dezinfekciju.U zadnje dve godine nemam problema jer upravo radim ono s početka priče,dva puta godišnje mjijenjam filter klime/nije neka para/a prava dezinfekcija na gore opisan način ili ako imate novaca kod specijalizovanih firmi koji rade sličan postupak/već gore prikazan/samo koriste ozon.Pozdrav svima :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo da mi na Stilu nikad nije smrdela klima, tj jeste malo kada je auto kupljen i nikad više posle toga. Ničim posebno nije tretirana nikad, sem što je polen filter menjan na servisima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alfa 147, 1.6 2006 120 ks, da li može neko detaljno da mi objasni kako sam mogu da očistim ventilacione otvore i da ih sterilišem!

Ono što sam radio je : skidanjem filtera polena i prskanje wurthovim sprejom (koliko je moglo da uđe crevo iza filtera polena, ne znam rekao bih da se tamo nalazi ventilator..._???)

Malo da me neko uputi jer efekat koji sam dobio je ok sa izuzetkom kada ukljucim ventilaciju i javi se pomalo neki miris sa pocetka.

Uopste ako moze objasnjenje oko ciscenja klime (tj. isparivaca?? ako sam upravu koji se nalazi ispred filtera polena )

Da li da parocistacem uduvavam paru kroz otvore ventilacije iznutra i spolja ispred brisaca pri ukljucenoj ventilaciji???

Hvala svima....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja iskreno zadovoljan onom limenkom/sprej sto se aktivira i stavi 15ak min iza prednjih sedista... Do tada bas smrdelo narocito po gasenju klima uredjaja a od tada nista... Mislim da je bio K2

 


 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...