Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Stiže prijava sa fotografijom prekršaja / I mi tablice za kamere imamo... :)

Recommended Posts

Retke su kao na Brankovom da snimaju u oba smera... Na Uscu snimaju huzicu. A Boki, sta sa parking servisom, kakva kamera? Mene su startovali sa paukom sa sva cetiri na trotoaru ali sam zapalio, nisam hteo dam licnu komunalnom glodaru. :lol:

Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ostavio auto ispred murije,znao sam da ne sme tu ali reko na 5min,glodari se odma nasli tu i slikali me...nisu me slikali komunalci nego ovi iz parking servisa,posle malo rasprave i obecenja da ce stornirati ja se pomerim ali mislim da od tog storniranja nema nista i da ce stici kazna mislim da je 5000din

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nesto slicno kao ja, parking servis me je startovao, a komunalac je isao sa njima. Hteo je da mi slika kola, ja nisam dozvolio, kad mi je trazio licnu kartu iskulirao sam ga, seo u kola i otisao. Moze da me slika do sutra.

Btw, parking servis i ostale "sluzbe" su duzne da ti daju rok od 3 minuta da pomeris nepropisno parkirano vozilo, ako to ne ucinis ili te nema pored kola, onda mogu da te slikaju i nose. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parking servis nema ovlascenja da ocenjuje koje i kako parkiran,samo uz prisustvo saobracajne policije.A sa kom. policijom samo ako si na zelenoj povrsini ili sl.Kad odnesu kola onda dezurni policajac pravi zapisnik(gledao sta rade na slaviji),tako da izgleda kao da je bio prisutan pri odnosenju.E sad sto je ovo zemlja dembeljija pa je to tesko dokazati.....

Inace to rade redovno kod mene u kraju ali ko ih vidi ''motkom'' ih otera od kola.Cudno je da do sada niko nije javno postavio pitanje po cijem ovlascenju vozac i prateci radnik parking servisa sami odlucuju ko je u prekrsaju ako ne.

Edited by Transporter131

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ni bio na zelenoj povrsini, stao sam popreko iza parkiranih kola u zoni, znaci nije ni trotoar. Hoce covek licnu kartu i da slika. Oce 'rac da izbije oci. Verovatno im prolazi, ali od mene se 'leba najesti nece. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parking servis nema ovlascenja da ocenjuje koje i kako parkiran,samo uz prisustvo saobracajne policije.A sa kom. policijom samo ako si na zelenoj povrsini ili sl.Kad odnesu kola onda dezurni policajac pravi zapisnik(gledao sta rade na slaviji),tako da izgleda kao da je bio prisutan pri odnosenju.E sad sto je ovo zemlja dembeljija pa je to tesko dokazati.....

Inace to rade redovno kod mene u kraju ali ko ih vidi ''motkom'' ih otera od kola.Cudno je da do sada niko nije javno postavio pitanje po cijem ovlascenju vozac i prateci radnik parking servisa sami odlucuju ko je u prekrsaju ako ne.

U centru Bg-a, oko kafica i raznih prodavnica to rade godinama. Na brzinu ga slikaju,smotaju i odnesu( dok ljudi ne stigu da izadju iz lokala), pa milicajac naknadno pise prijavu dok se vozi kamioncicem...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parking servis nema ovlascenja da ocenjuje koje i kako parkiran,samo uz prisustvo saobracajne policije.A sa kom. policijom samo ako si na zelenoj povrsini ili sl.Kad odnesu kola onda dezurni policajac pravi zapisnik(gledao sta rade na slaviji),tako da izgleda kao da je bio prisutan pri odnosenju.E sad sto je ovo zemlja dembeljija pa je to tesko dokazati.....

Inace to rade redovno kod mene u kraju ali ko ih vidi ''motkom'' ih otera od kola.Cudno je da do sada niko nije javno postavio pitanje po cijem ovlascenju vozac i prateci radnik parking servisa sami odlucuju ko je u prekrsaju ako ne.

Naučili vremenom pored žandara. Sada slikaju pa ti džabe da li je pandur bio prisutan ili ne.

Prekršaj je prekršaj, činio ga ti 1. sekundu ili 15 min isto ti dođe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parking servis nema ovlascenja da ocenjuje koje i kako parkiran,samo uz prisustvo saobracajne policije.A sa kom. policijom samo ako si na zelenoj povrsini ili sl.Kad odnesu kola onda dezurni policajac pravi zapisnik(gledao sta rade na slaviji),tako da izgleda kao da je bio prisutan pri odnosenju.E sad sto je ovo zemlja dembeljija pa je to tesko dokazati.....

Inace to rade redovno kod mene u kraju ali ko ih vidi ''motkom'' ih otera od kola.Cudno je da do sada niko nije javno postavio pitanje po cijem ovlascenju vozac i prateci radnik parking servisa sami odlucuju ko je u prekrsaju ako ne.

Naučili vremenom pored žandara. Sada slikaju pa ti džabe da li je pandur bio prisutan ili ne.

Prekršaj je prekršaj, činio ga ti 1. sekundu ili 15 min isto ti dođe.

poenta je da vozac i dipl f.r (za one koji ne znaju ,diplomirani fizicki radnik)to rade bez policije,

Edited by Transporter131

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve to stoji, ali ako si u prekršaju ,a oni imaju dokaze-slike samim tim jače adute u rukavu. Kad odeš kod sudije ona te pita da li je to vaše vozilo, vi ste upravljali ? Mislim da je baš briga da li je Gipsani ili neki drugi žandar bio prisutan (a slike rađene žandarskim aparatom) i na prijavi, nalogu za odnošenje žandarski potpis.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Policajci u Belgiji kriju radare u kesama za smeće
 
kese.jpg
 
Predstavljamo vam novog neprijatelja onih briselskih vozača koji imaju problem sa poštovanjem ograničenja brzine. Reč je o kesama za đubre, u kojima policija krije radare kojima hvata prestupnike.
Vest da je policija u glavnom gradu Belgije počela da kamuflira radare koristeći kese za đubre, brzo je odjeknula ovom zemljom, dok su iz policije saopštili da je jedan od razloga zašto su se odlučili na ovakav korak, bolja zaštita uređaja od vremenskih prilika. Kako uređaji koštaju oko 65.000 evra, mnogi su se zapitali da li za njihovu zaštitu treba koristiti kese za smeće, ali kada je na kraju meseca objavljeno da je porastao broj vozača ''uhvaćenih'' u brzoj vožnji, taktika policije bila je jasnija.
Nekome će ovo biti zanimljivo rešenje, drugima (uključujući i vozače kojima je napisana kazna) baš i ne. Šta vi mislite o tome?
 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to reč samo u Belgiji tu je i Španija, Italija, Rusija ništa novo, držati se ograničenja i jbg nema druge

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da cu popiti jednu......kaznu.

Ispod zooloskog vrta ima lepa fina raskrsnica sa lepom finom kamericom. Trazeci parking i sl malo sam se izgubio pa sam iduci po sinama skrenuo desno da pritom nisam ni pogledao u semafor. Nemam pojma ni koje je svetlo bilo ali sudeci po ostalim malobrojnim ucesnicima - crveno :angry:

Jbg. Desava se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

skoro sam prolazio tuda, mislim da neces ... ako mislimo na istu raskrsnicu, gde se pravo ide za Beko i gde se okrece tramvaj ... sreca tvoja da te neko nije pokupio 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa obicno tu desno ispod onog aviona ima mesta za parkiranje, ako krenes na gore pa levo, tesko i da ces da prodjes a ne da se parkiras ... ali eto nema kamere tako da ne mora da se brines, nego jel ima neka slika iz zoo vrta :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opušteno, to je kamera za nadgledanje gužvi u saobraćaju i ne šalje čestitke 100% - tu prođem više puta dnevno na narandžasto i ta skretanja, a nikad ništa nije stiglo.....  :thumbup:

imaš je na onom spisku kamera koje služe za nadgledanje  :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

međutim, čisto da znaš - glodari zanaju da se zabodu niže tamo kod okretnice tramvaja - doduše najčešće noću čekaju iz Gaučosa i onog novog narkomanskog andergraund kluba kod Beka...

ali ima ih i danju na istom mestu  :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...