Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Stiže prijava sa fotografijom prekršaja / I mi tablice za kamere imamo... :)

Recommended Posts

Tih kamera za nadgledanje sad ima baš dosta. Čak na neke možeš i da uđeš(npr Autokomanda, Brankov most isl) i gledaš on-line šta se dešava. A spisak kamera za prekršaje imaš na netu isto, mada koliko vidim i nove iskaču svaki dan..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

 

Pre par dana prosao sam na zuto kod Usca. Iz pravca hajata ka Brankovom mostu, na raskrsnici kod TC USCA, dakle skretanje u desno. Bila je nevidjena guzva, video sam da ce se zeleno ugasiti i dao gas kako bih prosao. Naravno zakacilo me je zuto svetlo, i crveno u raskrsnici. 

 

Jel neko zna nekog kome je stigla kazna sa kamere na toj raskrsnici ? Jel kamera snima u svim pravcima ili ne ? 

 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemas brige, tu snima samo iz pravca mosta prema siv-u.

 

 

 

Ta kamera sa mosta ka SIV-u, bi trebala da "reze" samo kazne za prekoracenje brzine.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citam bas unazad, pa me interesuje, davno je bilo reci o kamerama u Novom Sadu, a posto sam cesto tamo, da priupitam, rade li? Mislim, salju li cestitke? I da, koji je domet tih kamera? Video sam da ima kamera na uglu Futoske i Slobodana Jovanovica, e pa ja sam, jednom prilikom u Slobodana Jovanovica presekao punu liniju i dve suprotne trake i skrenuo levo, tamo u Partizanske baze, cini mi se da se tako zove, sve u svemu, hvata li od ugla do tamo, ako neki Novosadjanin zna? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saobraćajna policija za ovu nedelju najavila akciju ''Blic maraton''

 

kamere%20bg.jpg

 
Uprava saobraćajne policije sprovešće akciju ''Blic maraton'' tokom koje će biti pojačana kontrola brzine kretanja vozila tokom 24 sata, saopšteno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova Srbije. Brzina će se meriti ručnim radarima, radarima u sistemima video-nadzora i uređajima za merenje brzine u presretačima, navodi se u saopštenju. Van naseljenih mesta brzina će se meriti na kritičnim deonicama puteva, a u naseljima u blizini obeleženih pešačkih prelaza i u zonama škola. Radarski uređaji će beležiti video-snimke i fotografije svih vozila koja se budu kretala brzinama većim od dozvoljenih.
Nakon toga će vozači biti zaustavljeni i sankcionisani za učinjeni prekršaj ili će se vlasnicima vozila dostavljati verodostojne isprave o prekršaju sa pozivom da plate propisanu kaznu ili da nadležnoj organizacionoj jedinici Ministarstva dostave podatke o osobi koja je počinila prekršaj. Uočeno je da u zimskim uslovima vožnje svako prekoračenje brzine kretanja, pa i ono najmanje, znatno povećava rizik od nastanka saobraćajnih nezgoda i da su u tim uslovima najugroženiji pešaci. Saobraćajna policija je tokom prošle godine sprovela dve celodnevne akcije ''Blic maraton'' u kojima je zbog prekoračenja dozvoljene brzine kretanja sankcionisano 5.300 vozača, podseća Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije.
 
preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo su radar detektori?

Ako je tako, mogu da se kupe u SRB, ali su nelegalni da se montiraju na auto i koriste. :whistle: :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba ga pametno koristiti.

Postoje detektori, a postoje i ometači. I jedni i drugi nisu dozvoljeni, ali...ometač mogu da primete. Kada ometač radi, on naravno prvo detektuje radar, obavesti o tome vozača, ali i šalje signal ka radaru, tj. ometa ga. Policajcu tada na radaru ili piše neka nenormalna vrednost, ili piše Error. On ponavlja merenje, i bilo bi dobro da drugi put može da očita brzinu, tj. da vozač nakon što uspori, isključi ometač.

Ako i drugi put opet policajac ima isti problem, on će najverovatnije zaustaviti auto i tražiti ometač, jer jasno je i njemu da nije moguče da je 100 auta izmerio kako treba tog dana, i eto samo kod jednog očitava grešku. Zbog specifične pozicije ometača i njihovog položaja (kako bi mogli da rade kako treba), obično ih ne bude teško pronaći. Kada ih policajac vidi, šalje auto na vanredni tehnički da se tamo dobije papir o tome kako auto ima ometač, i onda ide kazna po Zakonu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ovo nije pouzdano... drugar ima par kazni i dolaze mu kuci da ga privode, a po ovome je cist. :crazy:

 

Aj nek neko ko zna da ima kazne nek se testira... :laughing:

 

 

 

EDIT: ovo je samo za one koji su ves "osudjeni" i odredjeno im  je koliku novcanu kaznu treba da plate. a nisu platili...

Edited by aleksa_indjija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je registar kazni koje je SUD presudio, a ne koje je policija napisala. To što nekoga privode ne znači da mu je presuđeno ;) 

 

Meni stoji kazna koja je regulisana još ooooodavno, a sada ću da im se na*ebem mile majke za to, a otvoriću temu i ovde za to jer je ceo postupak veoma zanimljiv. Samo da nađem malo vremena. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaš ono kad su u bosni štrojili bikove, a zečevi bežali ... :D

Ja sam siguran da imam 2 presudjene po 20 hiljada, tu sam bio prisutan.

Možda su mogli da naprave čitavu istoriju i da piše šta je plaćeno, a šta nije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel one doplatne kazne za parking i ta parking sranja sto kace na soferku, spadaju u kazne koje ovaj registar evidentira ili ne!?

 

Bio sam u SUP-u da obavim nesto, i prvo sto pitaju  JMBG i pregledaju registar, dosta ljudi su vratili nazad, meni kaze nemam nista, a siguran sam da imam bar 10 tih parking kazni, sto po NS, sto po BG.

 

I jel to registar kazni vezanih samo za saobracaj ili za sve prekrsaje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da za parking isto racunaju kao obican saobracajni prekrsaj........mislim da je neko prodavao auto jel ne moze da ga registruje zbog 100,000din kazne od parking servisa

ipak i to ide u drzavnu kasu :whistle:

Edited by Zhorz
moze mi se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...