Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Stiže prijava sa fotografijom prekršaja / I mi tablice za kamere imamo... :)

Recommended Posts

@totti

 

Ma, kako da ne... :D 

 

Suština je da si ti zaključio da je ok koristiti svoja prava (''vaditi se'', spasiti dozvolu) ako je u pitanju prekoračenje u naseljenom mestu od 21km/h do 50 km/h (tj. član u koji je tada spadao prekršaj koji si svojevremeno napravio kad su te uhvatili na 76 km/h). Dakle, potpuno ti je ok da se koriste prava i da bilo ko spašava sebi dozvolu ako vozi po gradu do 100 km/h. Ali si isto tako zaključio da nikako nije ok da neko ko vozi 101 km/h, 102 km/h...pa sve do 120 km/h ( sve isti prekršaj), jer taj je divljak i šta tu on ima da se vadi, nego lepo da plati, da ostane bez dozvole i tačka. 

 

Poenta je ipak, da ako pravilo oko ćutanja tj. pozivanje na pravo da ne moraš sam sebe da optužiš, nekim slučajem, može da se primeni i kod nas u praksi, to spašava i one snimljene sa 51 km/h, 61km/h, 71 km/h... I to je sve što je bila svrha klipa iz starog Top Gear-a koji sam postavio pre neki dan. Ništa više od toga. Ti si ustvari odmah potrčao da obrneš teze sa pričom o 120, kao da to isto neće važiti i za 51 km/h. 

 

A, ko si ustvari ti, ili ja, ili bilo ko da procenjuje dokle je ok koristiti svoja prava, a posle koje brzine više nije ok koristiti svoja prava?

Ok je napisati na Forumu šta se može po proceduri, šta se ne može, šta bi moglo da važi i sl., a, ljudi nek' sami odluče, svako za sebe. Ti si odlučio da ako te ikada snime sa preko 100 u gradu se nećeš pozivati na bilo šta, nego lepo 4-12 meseci bez dozvole, uz ostale vrste kazni. Dakle, ti si odlučio ovako. :D 

''Jeste, kriv sam, jeo sam govna (baš tim rečima, bez moljenja). Jeo sam govna, radio sam to i to jer sam bio slep pored očiju. Kaznite me da okajem svoje grehe, da ponovo budem čovek, da stanem na svoje noge...''

 

Tog sa 120, kao i sve ostale (brže ili sporije od toga), Policija uvek može da kazni bez ikakvih problema, tako što postavi patrolu, zaustavi ga, tako mu utvrdi i prekršaj i identitet, i onda nema pozivanja na bilo šta. :thumbsup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, kako da da...

Opet pričaš neke svoje priče koje nemaju veze s' vezom. Ja pričam o prihvatanju krivice (za koje će sudija da odluči da li ide teža ili blaža varijanta), a ti potežeš priču o nalaženju modaliteta za potpuno izbegavanje krivice - branjenje ćutanjem, izbegavanjem da se kaže ko je vozio, tužba Strazburu za povredu ljudskih prava...

To što si se ti prepoznao u ovim divljanjima po M. Milankovića je druga stvar. Al' dobro, tvoja stvar... sve dok ne ugrožavaš druge. Nisi ti džabe jedini branio onog lika što se hvalio kako vozi raspali kombi 160 po putu.

Dosta od mene.

 

 

Edited by neshaoct
rečnik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, ti si pisao post jedino imajući moju sliku u glavi. Kao i mnogo puta do sada. :D 

Nemam ja šta da se prepoznam...imam 0 bodova, 0 postupaka u toku, nikada bez dozvole ni 1 dan. Dakle, država kaže da ja vozim kako treba. :thumbsup: Šta ćeš...eto, zaposli se u Policiji, pa čuči i čekaj me negde... :D:D 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako stiže na kućnu adresu-mislim iz koje pošte u Beogradu-dobio sam obaveštenje o prispeću pošiljke sa potvrđenim uručenjem iz Beograda pošta 11115-pa nemam pojma što je-da nije neka kazna za prekoraćenje prosečne brzine na autoputu.Na naplatnim kućicama kad sam plaćao putarinu nije ništa pisalo na računima-slipovima:wacko::cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je prekrsaj u pitanju i ne preuzme se obaveštenje o odlasku kod sudije, to isto obaveštenje će posle 8 dana biti istaknuto u pripadajucem prekršajnom sudu i stojace 14dana. Posle isteka tih 14dana se smatra da je obavešten taj koji se poziva...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/6/2018 at 1:18 PM, voodoons said:

Ako je prekrsaj u pitanju i ne preuzme se obaveštenje o odlasku kod sudije, to isto obaveštenje će posle 8 dana biti istaknuto u pripadajucem prekršajnom sudu i stojace 14dana. Posle isteka tih 14dana se smatra da je obavešten taj koji se poziva...

Jedno pojašnjenje, vezano za isticanje na oglasnu tablu i fikciju da se okrivljeni smatra obaveštenim o pozivu ili bilo kojem drugom pismenu.

 

Rok kojim se dostavljanje smatra izvršenim nije 14 već 8 dana. Da bi se pismeno istaklo na oglasnoj tabli suda, neophodan uslov shodno čl. 160. st. 1. i 2. Zakona o prekršajima jeste da je licu kome je pismeno upućeno ostavljeno obaveštenje da treba da ga preuzme u sudu u roku od 15 dana od dana pokušanog dostavljanja. Međutim, u praksi se umesto propisanog obaveštenja ostavlja poštanski izveštaj o prispeću pošiljke, koji ne predstavlja obaveštenje u smislu Zakona o prekršajima i na osnovu tako ostavljenog izveštaja Pošte, nije moguće koristiti fikciju o urednom dostavljanju preko oglasne table suda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gradić od 120 stanovnika instalirao kameru za merenje brzine. Uhvatili 58.568 prekršilaca

 

186448-kamere.jpg

 

Niko ne voli kamere za merenje brzine, ali između ležećih policajaca i elektronskih sistema za nadzor brzine, vaš automobil sigurno preferira ovo potonje rešenje. Mnogi vozači smatraju da su kamere za merenje brzine samo efektivan način za punjenje budžeta, ali jedan gradonačelnik u Italiji, Alessandro Alessandri, imao je drugačije planove.

U Pievo di Tecou, mestu od 120 stanovnika, kamera je postavljena na lokaciji gde su se građani žalili na prebrze vozače. Za samo dve nedelje nadzor brzine je uhvatio čak 58.568 prekršilaca koji su vozili brže od dozvoljenih 50 km/h. Jedan vozač je uhvaćen pri brzini od čak 135 km/h, a veliki broj vozača je nadmašio brzinu od 100 km/h. Prema izveštaju iz gradonačelnikove kancelarije, gotovo polovina vozila na ovoj relaciji se kreće brzinom iznad ograničenja. Alessandri za sada nema nameru da kažnjava vozače, pa instaliranu kameru planira da koristi isključivo kao metodu za odvraćanje vozača od prebrze vožnje.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, 

Dobio sam cestitku da sam vozio 55Km/h u zoni skole sto me svrstava u kategoriju 10.000 din ili 5 ako platim u roku od 8 dana. Takodje nadjoh na netu da to podrazumeva i -4 boda i 1-12 meseci oduzimanje dozvole. Znak za zonu skole kod sale "Lazic" u Mirijevskom bulevaru u smeru ka Visnjickoj ne postoji, postoji samo znak prestanka posle toga. Znam to jer svaki dan vozim tu i obracam paznju na znake. Pretpostavljam da od moje zalbe nema nista jer niko sada ne moze da dokaze da je pre 2 ipo meseca bio ili nije bio znak na tom mestu. Policija uz kaznu ne prilaze takav dokaz, ja pocetkom septembra naravno da nisam slikao sve ulice kojima se vozim... Na sudu je moja rec protiv policije, sudija na strani policije, znaci okaci macku o rep. Prezalicu pare, nego mi se ne ostaje bez dozvole pogotovo sto se trudim da vozim po propisima.

Moje pitanje: Ako uplatim ovih dana 5.000 din, ne moram da dolazim u SUP u Savskoj svakako, ali da li cu da dobijem 4 kaznenih poena i da mi oduzimaju dozvolu na 1-12 meseci? Ako mi to sledi svakako, kako ja da znam kada ce to da se desi? Da li dobijam neki poziv ili resenja postom? 

Ako neko ima iskustva sa tim, molim za odgovor. 

Hvala!

Posebno unapred zahvalan kolegi: 

 @Fiat Iustitia

Edited by Dale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parkirali su auto preko puta Lazica, ispred onih mehanicarskih garaza, odmah posle autobuskog stajalista... 

_20181126_172916.JPG

To je pre gimnazije, odmah posle raskrsnice sa Vitezova Karadjordjeve zvezde

Edited by Dale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Presretac, parkiran. Sa slike se vidi da je na trotoaru, a i pise dole "vasa brzina 0" sto i potvrdjuje da stoji tj parkran je. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nameste se negde gde je koska npr nije sklonjen znak posle radova i sl, podese parametre i aparat sam slika. Najcesce iza krivina i slikaju sa ledja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cesto ih vidjam maalo posle stanice kod sajma u pravcu ade, obicno 2-3 stoje oko radara i snimaju situaciju. Isto vidjeni par puta kod amana preko puta laste.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/27/2018 at 9:08 AM, voodoons said:

Pa ako znate da je skola u blizini, bez obzira na znak, ne morate bas 55 voziti ;)

Bulevar sa 4 trake, u tom delu nije skola... Ja sam medju retkima koji vozi oko 50, a ne 70 ili vise... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

tek ce da stize, pogotovo ako uvedu sve one silne kamere za merenje brzine...

Edited by cika_kole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je. Ko zivi tu neka prodje i vidi da ne postoji znak zona skole od raskrsnice sa Vitezova Karadjordjeve zvezde u smeru ka Visnjickoj. Znak nije postojao ni kada je slikao gugl niti postoji sada. Oni se jesu pozicionirali tu i podesili 30, a u prekrsaju si ako ides preko 50. Ja sada, posle 2 ipo meseca, ne mogu nikako da dokazem da bas tada tog dana kada sam "uhvacen u prekrsaju" jeste ili nije postojao znak! 

Ako bilo ko ima ideju kako dokazati da tada nije postojao znak, neka kaze! Sve bi se svodilo na moja rec protim reci sluzbenog lica. 

Inace, u Savskoj su mi rekli da ako prihvatim odgovornost i platim pola iznosa, necu da imam kaznene poene i nece da mi privremeno oduzimaju dozvolu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...