Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Stiže prijava sa fotografijom prekršaja / I mi tablice za kamere imamo... :)

Recommended Posts

beograd%20zuta%20traka.jpg

Načelnik Uprave saobraćajne policije Ministarstva unutrašnjih poslova Srbije Dragiša Simić najavio je da će najverovatnije od 1. juna vozačima koje kamere snime u saobraćajnom prekršaju stizati prijava sa fotografijom prekršaja, i na osnovu toga biće kažnjavani. Simić je, na konferenciji za novinare rekao da će do 1. juna biti rešeni postojeći tehnički problemi, kao što je poboljšanje ulične rasvete, kako bi vozila bila što bolje snimljena.

Sudu će, dodao je on, pored fotografija prekršaja, na kojima se jasno vidi lokacija, vreme i registracija automobila, biti dostavljen i video zapis, a obrazac koji vozač dobije na kućnu adresu biće ujedno i krivična prijava, jer je sud to prihvatio.

Na konferenciji za novinare prikazani su zastrašujući video snimci teških prekršaja koje su kamera zabeležile, poput prolaska kroz crveno i izazivanja sudara, obaranja pešaka, bahate vožnje vozača automobila, pa čak i gradskih autobusa. Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić rekao je da će saobraćajna policija nastaviti sa pooštrenim kontrolama, ali da će istovremeno raditi na tome da se analitički sagledaju podaci iz statistike, jer oni najviše govore gde je najveća opasnost od nesreća i šta treba preduzeti. On je naveo podatak da su 50 odsto poginulih u saobraćajnim nesrećama vozači, 26 odsto pešaci i 23.6 odsto putnici, a da je među poginulma najveći broj, 118, starijih od 65 godina i oni su najviše stradali kao pešaci.

Najveći broj poginulih vozača, dodao je on, starosti je od 26 do 35 godina, a najčešći uzrok nesreća je neprilagođena brzina.

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali ova Niva je u beloj traci (tacnije,delu trake gde je bela linija). Valjda ide desno,'bem li ga. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja verujem da se to odnosi na one teže prekršaje za koje i inače ide krivična...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da'l ga je zaustavio(ovog sa nivom),sprema se nesto da uradi! :baby: samo treba veca cucla,a ovo ti stigne posle :banned::close:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Info iz prve ruke za zutu traku i kamere - zasad (a dokle, ne znam) gledaju snimke, odaberu dnevno random 30-tak tablica vozila koja su isla zutom trakom i napisu prijave. Imaju softver koji ce to raditi, ali jos nije poceo da funkcionise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedno pitanje:

da li to znaci da ce slati fotografije za prekrsaje nacinjene pre 2 meseca ili od 1.6.2011 pa na dalje sta bude bilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od 01.06.2011. pa nadalje. Nema poente da šalju retroaktivno, a i još uvek nisu sve kamere obeležene znakom tako da nemaju osnov za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako krenu da naplaćuju od te bele gde ide Niva -onda stvarno nema smisla, jer mi koji koristimo obilaznicu oko Kališa samo tuda i idemo :wallbash::wallbash::wallbash: a to je navodno dozvoljeno :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od 01.06.2011. pa nadalje. Nema poente da šalju retroaktivno, a i još uvek nisu sve kamere obeležene znakom tako da nemaju osnov za to.

E pa dobro je :D . Znaci do sad prakticno nista nije bilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

aman sta ste se zalepili za tu nivu :) tu gde se sad nalazi sasvim je ispravno jer je tu isprekidana traka za odvajanje sa mosta na desno :)odmah posle skretanja nastavlja se zuta a isprekidana bela pocinje tacno posle kamere koja snima ka Novom Beogradu.

phantom, ne brini se nista :)

Edited by Irokanji

Share this post


Link to post
Share on other sites

A inače, to je najgluplja žuta traka na svetu... tu gde se prekida, po mom mišljenju, bi trebalo da se prekine trajno do drugog semafora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

trebalo bi da je ukinu celu sad dok je gazela ovakva kakva je :thumbdown: ili bar da se pusta "u rad" kad su najvece guzve a po meni onda treba kaznjavati i vozace autobusa kad voze mimo svoje postojece zute trake, bez obzira da li ide u garazu ili sta god da vec radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma predpostavio sam da jeste dozvoljeno jer je bela - ali sad kad su drugovi organi uvek u pravu - onda bolje sumnjati u sve i svakoga :thumbup:

slažem se da bi sad trebalo pustiti žutu svima - kao što bi trebalo one semafore duž Karađorđeve povezati na taster pa samo kad pritisne pešak onda da se pale, a ne ovako stoji preko 1000 kola dnevno,

a tuda prođu 2,5 BaBe dnevno :wallbash: govorim o semaforima kod Kapetanije (Velike stepenice) & Svetozara Radića (posle raskrsnice Travničke & Karađorđeve) kad se ide sa Starog mosta :thumbdown::wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

da jeste, stvarno se ne secam kad je tamo presao neki pesak preko pesackog , sreca pa napravise uslovno desno ispod velikih stepenica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nismo se razumeli ti misliš na semafor kod velikih stepenica ispod brankovog -gde ima uslovno desno :thumbup: ja na onaj posle tog kod Kapetanije gde ima uslov pravo ali ne pali se uvek i neki ljudi oklevaju...

to parče ulice od Kapetanije do pandurske ispostave pored Mazda Profil servisa zove se Velike stapenice, jer one gore izbijaju na Parisku, Austrijsku & Francusku ambasadu :whistle:( gugl je čudo...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad ćemo mi lale iz banata što ne umemo po beogradskoj gužvi da teramo dolaziti do pančevačkog i parkirati dole negde uz dunav, pa dalje lagano peške ....... (to inače naše zrenjaninke najčešće i rade, parkiraju kod pančevačkog i lepo zovu taksi :D )

Ja kroz tu vašu crvenu mrežu na raskrsnici da prođem a da se ne upecam .... N'umem

Share this post


Link to post
Share on other sites
...Ja kroz tu vašu crvenu mrežu na raskrsnici da prođem a da se ne upecam .... N'umem

Eh, mogao si navežbati do sada... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo neka sto vise ljudi parkira kod mostova i neka zovu taxi, da grad bude sto rastereceniji, nesto otprilike kao za Uskrs kada nigde nikog nema i kada se stize svuda za 10min max ! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad ćemo mi lale iz banata što ne umemo po beogradskoj gužvi da teramo dolaziti do pančevačkog i parkirati dole negde uz dunav, pa dalje lagano peške ....... (to inače naše zrenjaninke najčešće i rade, parkiraju kod pančevačkog i lepo zovu taksi :D )

Ja kroz tu vašu crvenu mrežu na raskrsnici da prođem a da se ne upecam .... N'umem

Za ovu pricu znam iz drugog smjera: covjek redovno dolazi u Beograd Ibarskom magistralom, parkira na Petlovom brdu i po Beogradu gradskim prevozom i taksijem. I tako vec godinama

Edited by tomerc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slusam jutros na radiju da je kolaps totalni na NBG kod hotela Jugoslavija, jer svi postuju ogranicenje 40 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...