Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Stiže prijava sa fotografijom prekršaja / I mi tablice za kamere imamo... :)

Recommended Posts

Naravno, zbog tih usijanih brzih glava je i sve ovo, narocito petkom i subotom uvece kada svi negde zure na neko veoma vazno ispijanje kafe po kaficima...

a za kamere, evo dovitljivi ljudi se vec setili da prave biznis : http://www.photoblocker.com/ - o ovome se vec jedno vreme vode diskusije na netu ;)

Strasno ! :rambo:

Photoblocker je bio deimicno uspesan kod blic radar kamera koje su sa strane puta, znam imao sam ga u americi. Dzaba je za ove nove digitalne kamere koje su pod pravim uglom. Jeste nesto kao tona providnog laka na tablici ali funkcionise samo ako je kamera postavljena pod kosim uglom a ove nove nisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
a drugo, upravo iz tog razloga su uveli "kučni pritvor" i treće, da li stvarno misliš da će neko pristati na "kućni pritvor" od mesec-dva-tri? Pa valjda ti ljudi rade negde?! ;)

rade :whistle: ali kući na kompu :thumbsup: & ne zaboravi da je negde oko 30-40% formalno nezaposleno - odnosno da rade po potrebi poslove :rolleyes: i takvi će upravo ići na te opcije :crybaby:

samo nigde ne nađoh u zakonu kako se koristi (pod koji uslovima) ili može svako da ima : mogućnost "kućnog" pritvora ili društveno korisnog rada ( zelenilo, čistoća ...itd) :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hajde da uradimo nešto pametno: ko dobro poznaje raskrsnice na kojima su kamere (post sa prethodne stranice) mogao bi da pogleda u google earth i dopiše GPS koordinate kod svake kamere. Posle toga možemo ukucati te tačke u svoje GPS uređaje da nas alarmiraju pri prolasku. Možda možemo formirati i jedan jedini .poi fajl (Garmin) koji sadrži sve kamere pa da se i ne mora unositi. Ovakvi fajlovi već postoje za navigacije (speed camera maps), ljudi ih prave, osvežavaju i koriste...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam napisala gde sam pronasla tacno neke od kamera na temi "lokacije pandurskih kamera" i obelezila na plan plusu. E sad da li ce to nekome znaciti - nemam pojma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel su ubacene lokacije kamera za navigaciju? Ako neko ima link neka okaci (samo kamere na osnovu kojih kaznjavaju, ne za pracenje saobracaja)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auu, nisam ni znao da ima kamera kod Vršačke ulice u Novom Sadu...

Ako ta meri brzinu, onda bi uskoro trebalo da očekujem postara... wallbash.gif

I cudno mi je da nema kamera na uglu Bulevar Oslobodjenja-Jevrejska...

Share this post


Link to post
Share on other sites

a šta je sa onim da političari moraju da prijave imovinu... aman, u ovoj zemljji ništa nije kako treba :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

I cudno mi je da nema kamera na uglu Bulevar Oslobodjenja-Jevrejska...

I meni je, tj. postoji kamera na uglu zgrade preko puta pijace odavno, ali to je verovatno za kontrolu saobraćaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste sigurni da samo onih 14 "red light" kamera belezi prekrsaje...? Sta je sa ostalih 46... nesto mi sumnjivo da sluze samo za nadgledanje saobracajnica :blink:

I sta je sa semaforima koji nemaju trepcuce zeleno ili zuto? Takav je recimo na raskrsnici Ustanicke i V. Ilica a tu ima ona obicna kamera... I sta kao pisace 2000 kazni dnevno samo na tom semaforu :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

DA li neko zna nekoga kome je stigla ova famozna cestitka na kucnu adresu ? Jel ovo krenulo...

Primetio sam da su se ljudi lagano opustili vec, tj Bul. Nikole Tesle gde su ljudi mileli prvih dana lagano voze vec bezobraznih 50-60 km/h...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako budu pisali kaznu za svaku sitnicu najeb.... smo.

Ugao Studentske i Tosinog bunara.Nema sanse da normalno skrenes levo u tosin bunar pa ka ukljucenju za auto put.

1.Prvo prodjes na zeleno ,ali iz suprotnog pravca,nizbrdo samo naviru,nema sanse da skrenes.Vec si usao u raskrsnicu,jer je bilo zeleno i vec si napravio jedan prekrsaj.Nisi dobro procenio da ne mozes na vreme izaci iz raskrsnice.

2.Posto si svestan da si "zaglavio" i da se pali crveno,ostajes na pesackom prelazu jer ne mozes u rikverc-stao je iza tebe drugi auto.Jos jedan prekrsaj.

3.Pali se zeleno koje ti ne vidis,jer si ispred semafora,ali vidis da iz suprotnog pravca polako krecu vozila.Izgleda da se istvremeno pali zeleno."Udaras" po gasu da bi prosao ali pesaci su vec stupili na bocni pesacki.Ako stanes,ima da te pokupi autobus ili neki auto odozgo jer si mu u putanji.Prolazis pesacki ,dok te pesaci gledaju kroz prozor-3 prekrsaj.

Suma sumarum-3 prekrsaja jedno 15 bodova i 30ooo rsd i malko zatvora.A kamera gleda i belezi.....

Ja kroz tu raskrsnicu vise ne idem.

Edited by sasha015

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako vidiš da su ispred tebe već 2 ili 3 automobila ušla u raskrsnicu, možeš da ostaneš na zaustavnoj liniji (što je samo par metara iza), sačekaš sledeće zeleno i sigurno prođeš bez prekršaja.

PS (nema veze s temom): Neka me neko ispravi, ali meni je sa časova vožnje ostalo da ne postoji izraz "ući u raskrsnicu", jer je to samo deo kolovoza koji se ukršta s drugim kolovozom. Znam da su nas instruktori stalno ispravljali u tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekoše na TV-u da trebaju 3 dana da čestitka stigne na adresu. Dakle, ako nakon rizičnog ponašanja i pojave sumnje da su vas možda uslikali prođe 3, 4 dana i ništa ne stiže...onda najverovatnije neće ni stići...ali, ovo tek treba da vidimo u praksi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuo sam od jednog inspektora iz 29 da kamere za merenje brzine nisu bazdarene na 50 vec na 65 a neke i na 70 km/h ali provericu jos da ne bude zabune . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kamere isterale vozače iz žute trake

64719-policajac%20saobracaj.jpg

Samo prvog dana od početka rada kamere su snimile više od 600 prekršaja za vožnju žutom trakom, a broj prekršilaca je sve manji jer kazne pristižu na kućnu adresu. Gradski prevoz danas je mnogo brži nego ranije jer u žutim trakama ima manje automobila. Tome je najviše doprinelo kažnjavanje nesavesnih vozača pomoću kamera. Prema prvim rezultatima, najviše vozila ima u žutim trakama na Brankovom mostu.

"Od 1. do 7. juna kamere za prekršaje neovlašćenog korišćenja žute trake evidentirale su ukupno 2.950 prekršaja, a najviše na Brankovom mostu u oba smera", kažu za "Blic" u saobraćajnoj policiji.

Međutim, više je nego očigledno da broj vozila u žutim trakama iz dana u dan opada, što bitno ubrzava vozila javnog prevoza. Tako je na primer prvog dana snimanja (1. juna) na Brankovom mostu uslikano 513 vozila u ovom prekršaju, a tri dana kasnije svega jedan automobil. Slično je i u Bulevaru despota Stefana, gde su primera radi 6. juna ovaj propis prekršila samo tri učesnika u saobraćaju, a prvog dana čak 50 njih.

Kažnjavanje nije primarni cilj, kažu u policiji, već je to povećanje bezbednosti i protočnosti u saobraćaju.

Međutim, zbog ponašanja velikog broja vozača, kod nas je opšteprihvaćeno mišljenje da samo kazne mogu da ih opamete, što pokazuju i pomenuti rezultati. Promenu primećuju i vozači autobusa koji svakog dana voze putnike na linijama koje prolaze kroz ulice pokrivene žutim trakama. Ne postoji precizna procena koliko je ubrzano kretanje vozila gradskog prevoza, ali je na nekim linijama zabeleženo kraće vreme putovanja i do deset minuta.

"Očigledno je da su mnogi vozači promenili ponašanje. Ranije se nije znalo gde ko vozi. Bilo je situacija da mi vozimo sa unutrašnje strane, a da se automobili kreću žutim trakama. Danas se pravila mnogo više poštuju. Primećujem da mi sada treba desetak minuta manje da stignem do okretnice u Borči kada putujem sa Novog Beograda", kaže za "Blic" jedan od vozača na liniji 95.

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Xexexe nije cilj kaznjavanje i naplata kazni xexexe, hebe se bre njima za guzvu i protocnot saobracaja :thumbsup:

Rekoše na TV-u da trebaju 3 dana da čestitka stigne na adresu. Dakle, ako nakon rizičnog ponašanja i pojave sumnje da su vas možda uslikali prođe 3, 4 dana i ništa ne stiže...onda najverovatnije neće ni stići...ali, ovo tek treba da vidimo u praksi.

Pa nemoguce da nikom sa foruma nije stigla cestitka :question: A svi su kao ludi i brzi i.... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigla za 10 dana.

Ipak rade :thumbdown:

Nije moja slika na srecu :welcome: ili da kazem jos nije moja kako ovi slikaju svuda ;)

Prekrsaj od 2 juna stiglo 13.

Sve lepo uslikano -prolazak kroz crveno svetlo(mada je prva slika kad je auto bio metar od zaustavne linije zuto na semaforu :question: )

Tri fotografije lepe rezolucije masan papir a i kazna .

Kamera koja snima smer kretanja sa bezanije ka studenjaku.

Edited by bglion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...