Jump to content
FAS Goran
mrkyone

Gde se nalazi VIN broj (broj šasije) i/ili broj motora?

Recommended Posts

Mozda sam ja corav ili glup ali nikako ne mogu da nadjem onaj VIN broj ni na Lybri ni na Bravu, moze li neko da mi kaze gde da ih trazim ili gde se tacno nalaze....

Pogledao sam svuda po vratima, ispod soferke i otvarao haubu ali nigde nisam uspeo da nadjem...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fala na brzom odgovoru al ja sam ipak laik, sta ti je kos?

Share this post


Link to post
Share on other sites

e to ti je ona dzomba tj pollulopta od metala gde se srafe amortizeri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e to ti je ona dzomba tj pollulopta od metala gde se srafe amortizeri.

U jeee, pa zar nema neki laksi nacin majku mu, nego da se podvlacim pod kola?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima laski nacin , ne podvlaci se pod kola nikako :unworthy:;)

Podigni haubu i pogledaj ovde gde strelica pokazuje :thumbsup:

thumbnail.jpg

Edited by bglion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me gdje se kod fiata punta mk.1 1999.g.p. nalaze broj sasije i motora, posto sutra idem da pogledam jednog pa bi da mu provjerim regularnost i zanima me kako mogu prepoznati da je broj prekucan. Unaprijed hvala na odgovorima

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

broj šasije je kod nogu suvozača, ispod plastičnog poklopca "ugrađenog" u tapacirung. Broj motora je, mislim, negde kod vodene pumpe, ali ja skoro nemoguća mislija pročitati ga <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zainteresovan sam da kupim bravu 1.6 16v ili 1.8 16v i vec sam neke snimio pa me samo interesuje gde im stoje brojevi motora jer to je jedino sto ne znam a voleo bi da budem spreman i to da pogledam sve ostalo mi je jasno oko tih motora. Valjala bi neka slika tog mesta naravno ako neko ima a i nije obavezno.

Hvala unapred!!!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li bi neko mogao da mi kaze kako da saznam koji je original broj sasije posto je auto prekucavan i kupljen na carini.poslali su me na ukucavanje broja.da li ima jos negde broj a da nije onaj na kod solje amortizera(nema plocicu),upitanju je Lancia Dedra 1.6

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

vin broj kontrolni je u gepeku desna strana ravna kod rezervnog tocka ako naravno nije skinut preko njega se moze doci do broja sasije

na veznom limu takodje ima plocica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde se tacno nalazi kod ili broj motora na bloku posto nema u Auto-data. U pitanju je motor sa broj 831b7.000

Auto je Lancia Prisma 1.6 8v 80kw evo podataka -> CARFOLIO

Kod tog motora broj se nalazi sa prednje strane iznad filtera ulja a ispod "iberlaufa". 

P.S. U kakvom je stanju motor i da li je na prodaju auto? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

vin broj kontrolni je u gepeku desna strana ravna kod rezervnog tocka ako naravno nije skinut preko njega se moze doci do broja sasije

na veznom limu takodje ima plocica

hvala puno na odgovoru

Share this post


Link to post
Share on other sites

vin broj kontrolni je u gepeku desna strana ravna kod rezervnog tocka ako naravno nije skinut preko njega se moze doci do broja sasije

na veznom limu takodje ima plocica

ako neko moze da mi pomogne,nasao sam neki broj 72220387 kod rezervnog tocka kod lancije dedre,da li pomocu njega mogu da saznam original broj sasije i kako,posto je auto prekucavan i plocica na veznom limu nije original,hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko ima sliku ili zna tačno da objasni gde se nalazi broj motora, Grande Punto 1.3 MJet?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se ne varam isto je svuda kod Fiata. 

Ispod glave motora na bloku sa desne strane (do menjaca, akumulatora...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle duzeg neuspešnog traženja broja motora uspeo sam da pronadjem broj motora uz pomoc 

 

cxcb2407.jpg

http://whereislocationofmotorcode-en.vinnumber.info/database.html?catid=17 

 

...gde imate slike pozicija broja motora i šasija na mnogim vozilima. Ne  znam da li broj motora na Grandeu može da se vidi bez kanala, tojest odozgo.Ja sam moj broj očitao iz kanala. Ako nekom zatreba mislim da će mu ovo pomoći da lakše pronadje broj motora.

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...