Jump to content
FAS Goran
MilanLaki

Laptop preporuka...

Recommended Posts

Min Intel procesor i3, neintegrisana grafika (ATi / nVidia) a sve ostalo u što većim količinama (hard i memorija).

Ovi imaju često dobre ponude i može na rate.  http://www.bcgroup-online.com/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neintegrisanu grafiku samo ako neko želi da igra nove igrice za šta ja generalno ne koristim laptop jer se takav laptop obično značajno više greje, nije udobno igrati igrice na njemu i košta puno više. Takva grafika troši više struje pa laptop značajno gubi na portabilnosti.

Za sve ostale potrebe integruša završava posao.

Znači prvo treba odrediti tačnu namenu laptop-a pa onda birati modele.

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti je potreban SAMO za autodijagnostiku onda ne treba bacati pare na nov laptop. Naročito jer još uvek dosta dijagnostika radi sa WinXP operativnim sistemom, a novi laptopovi ne daju podršku (drajvere) za taj operativni sistem. Takođe, danas je veoma teško kupiti nov laptop koji nema sjajni ekran i uopšte celo kućište što se nakon malo korišćenja u radionici pokaže kao veoma loše jer se umaže masnim rukama i izgleda odvratno... 

 

Moj savet je da pogledaš neki polovan HP, IBM, DELL koji su namenjeni tim stvarima. Konkretno, moj predlog je neki HP iz 62xx serije (6220, 6230...) ili neprevaziđeni DELL D630 koji ima dual core procesor, a istovremeno i COM port za dijagnostike koje nemaju USB... 


Hmmm... Vidim da za tu namenu mnogi koriste one male laptopove (ne znam kako se stručno zovu  :blushing: )

 

Zovu se netbook-ovi, ali je kod njih problem mali ekran pa ljudi često pizde zbog toga jer ne mogu lepo da pogledaju grafike ili ako ima više parametara ili grešaka za čitanje pa smara... to uglavnom koriste oni koji onako površno rade dijagnostiku (čitanje/brisanje grešaka, reset servisnog intervala...)  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neintegrisanu grafiku samo ako neko želi da igra nove igrice za šta ja generalno ne koristim laptop jer se takav laptop obično značajno više greje, nije udobno igrati igrice na njemu i košta puno više. Takva grafika troši više struje pa laptop značajno gubi na portabilnosti.

Za sve ostale potrebe integruša završava posao.

Znači prvo treba odrediti tačnu namenu laptop-a pa onda birati modele.

 

Nikad ne znaš zašta može da ti zatreba a od višak snage ne škodi. Ovi sa nVidia grafikom su bolja opcija jer glavna je isključena i sve odrađuje integrisana kada apetiti porastu u igru uskače prvi igrač.

Uvek sam za neintegrisanu. Mala razlika u ceni a veće mogućnosti pruža.

Ako je samo za garažu i ništa drugo, onda Dovla što kaže. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas kao sto Dovla kaze, gledam da nije sa sjajnim kucistem i ekranom upravo zbog otisaka prstiju. Potrazicu i te starije, sad bar znam sta da gledam. Imam i druga koji se bavi tim kompjuterima ali je trenutno na moru.

A oni mali od 10.1 inca nemaju ni cd/dvd, jedino da se nakaci eksterni preko usb, a kostaju kao i klasicni laptop.

Edited by majstormica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao sam, kaze lik da trenutno nije u BG i nece biti nekoliko dana, ali da moze da posalje postom. Mislio sam prvo da pogledam uzivo, ovako mi nekako nesigurno, da ne dobijem panj ili nesto slicno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu da ti pošaljem kontakt ljudi koji profi rade prodaju polovnih laptopova i potpuno su korektno sa cenama. Na Novom Beogradu im je... kancelarija, magacin štagod... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

064 187 58 21

Saša

 

Pozoveš i tražiš Dell D630, ali insistiraj da baš bude dobra baterija. 

 

Obično im je cena oko 120€, sa baterijom do pola sata, a za bolju bateriju (često bude i nova) traže oko 10€ doplatu. Imaju tih D630 obično na gomili 30-40-50kom pa odeš i biraš koji ti je najlepši, možeš da prepakuješ HDD, memoriju i tako to... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam drugara iz Topole, zivi i radi u Beogradu, bavi se i prodajom polovnih uredjaja (tableta, televizora, navigacija, laptopova itd), uredjaji su mu maksimalno ocuvani, i uglavnom radi na licno preuzimanje. Brat je pre 5 meseci uzeo od njega Asusov lap top, bio je oko 180€.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dovla

110e je cena sa losom baterijom, (trenutno nema dobru) tako da cu uzeti to kod njega, a bateriju cu uzeti kad je bude nabavio, ukoliko se u medjuvremenu ne snadjem. Hvala Dovla.

:cheers:

 

@Marko-Topola

Mislim da je ovaj trenutno u Pozegi ako se ne varam.

Edited by majstormica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...