Jump to content
FAS Goran
MilanLaki

Laptop preporuka...

Recommended Posts

I ja bih rado Dule, ali mi je frka ako moram da ga saljem na neke popravke u garantnom roku. Trebalo bi da organizujem nekg da odnese tamo,pa vrati, itd. Tamo sam u oktobru 2010 kupio HP mini koji do danas nije stucnuo, a kamoli nesto da je drugo otkazalo. Jedino je baterija capnula, ali to je ok, jer mi je stalno bio utaknut u struju, pa se zato i skembala. Mada, sad si me stavrno zagrejao s tom idejom da tamo nesto kupim ,i pored moguce frke oko garancije, jer sam ubedjen da se kod nas trguje kineskom robom C kvaliteta sto se tice kompjuterske opreme. 

hehe, pretece me Macvanin.


Pazite ovaj za 400eur http://www.fust.ch/fr/nav/shop/online-shop/category/notebooks/product/acer-46.html?cHash=deda875ad7a0d128f1a291cfd66b22ca  Koliko je taj kod nas? Svidja mi se ovaj multitouch ekran. Mada, zeznuto je kad krkas palacinke i oces da klikces po ekranu!!!! :laughing:

Edited by gile smederevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od svega, mislim da je lakše da nađeš nekoga da ti kupi taj isti na drugom mestu preko firme. On ti kupi ti njemu keš bez PDV-a i svi srećni. Ovako, nećeš postići ništa, samo ćeš se nervirati. Trebalo je 30-og da tražiš predračun i da im uplatiš direktno na račun ako si hteo već da izbegavaš povećanje PDV-a, a i nije mi jasno od toliko krštenih firmi (winiwin, gigatron, laptop centar itd) da ti kupiš kod "nekog tamo"...   ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dignite zescu frku obavezno i nemoj se zadovoljiti popustom od 10%, tj to je minimum koji bi trebalo prihvatiti jer ces i tako biti na gubitku u odnosu na cenu do 31.12. Nisam bas najbolje ispratio ali pdv je valjda za racunare otisao sa 8% na 20%. Dodatno, vidim da potrosaci prijavljuju da je realno povecanje cena racunara vece od povecanja pdv-a. Poenta je da pokusate da se izborite da zbog njihove neprofesionalnosti ne budete na gubitku. Posto si gledao cene racunara kod njih pre NG bilo bi najbolje ukoliko bi uporedio sa sadasnjim cenama i utvrdio koliki je realan skok cena.

ovaj sto sam ja hteo je sad 45544, 00 a bio je 41000-znaci 12%, ako samo dobro sracunao. Tacno sa 8% na 20%. A za povecanje vece od 12%-pa, sad trgovci pokusavaju da proguraju jos neki % preko jer nece to da se primeti. Znas ono-kradu nas na olovku. 

Od svega, mislim da je lakše da nađeš nekoga da ti kupi taj isti na drugom mestu preko firme. On ti kupi ti njemu keš bez PDV-a i svi srećni. Ovako, nećeš postići ništa, samo ćeš se nervirati. Trebalo je 30-og da tražiš predračun i da im uplatiš direktno na račun ako si hteo već da izbegavaš povećanje PDV-a, a i nije mi jasno od toliko krštenih firmi (winiwin, gigatron, laptop centar itd) da ti kupiš kod "nekog tamo"...   ;)

Dobar predlog Dovla.  :thumbup:  A ovo za predracun, i jeste i nije dobro-sta da sam uplatio, a oni stvarno nemaju taj, pa moram nesto drugo jer izmisle da ne mogu da mi vrate pare itd, i tako dublje u bezdane srpske trgovine.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas kako, jeste malo cim sto se tice garancije, ali nije toliki problem. Drugarov otac, koji je sve od nove tehnike uzeo gore preko prijatelja je uzeo i lap top. Desilo mu se nesto, ne znam tacno sta sa lap topom, poslao ga nazad prijatelju putem busa, ovaj ga reklamirao i dobio novi lap top. Tako da nije neki problem, jer kada vidis da ovde skoro da i nemas garanciju (ima tema sa Vipom), manji bi ti cim bio da posaljes gore na reklamaciju, nego da cekas da ga ovde poprave (posto vise nemas rok za popravku)......

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je bespotrebno cimanje i sebe i vozača autobusa i tamo nekog da se cima oko tebe.. ako neko već želi da kupuje u inostranstvu onda treba da kupuje marke koje imaju globalnu garanciju da može kod nas da servisira bez obzira gde je uređaj kupljen, a takvih je sve više sada. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gile pazi sad ovo :D Malopre sam se cuo sa bratom koji zivi tu u Smederevu, i on je porucio onaj Asus na moju preporuku isti dan kad i ti 30.12. i stigao mu je 31.12. 

Znaci, nemoj da odustanes!

Edited by Macvanin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gile pazi sad ovo :D Malopre sam se cuo sa bratom koji zivi tu u Smederevu, i on je porucio onaj Asus na moju preporuku isti dan kad i ti 30.12. i stigao mu je 31.12.

Znaci, nemoj da odustanes![/quote

Ma zezaš?! e,tek sad ima da ih pritisnem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od svega, mislim da je lakše da nađeš nekoga da ti kupi taj isti na drugom mestu preko firme. On ti kupi ti njemu keš bez PDV-a i svi srećni. Ovako, nećeš postići ništa, samo ćeš se nervirati. Trebalo je 30-og da tražiš predračun i da im uplatiš direktno na račun ako si hteo već da izbegavaš povećanje PDV-a, a i nije mi jasno od toliko krštenih firmi (winiwin, gigatron, laptop centar itd) da ti kupiš kod "nekog tamo"... ;)

Jedini krivci u ovom slucaju su iz BC Group ali to nije generalno losa firma. Mrzi me da palim komp i proveravam na APR-u ali kao dugogodisnji korisnik usluga takvih firmi sam prilicno siguran da mnogo duze postoje od winwin-a i laptop centra npr. Win win je ulozio jako puno u maloprodajnu mrezu pa zato deluju da su kako ti kazes "krstena" firma.

Gigatron je nesto drugo. Jako dugo postoje i odlicno rade. Kod njih sam najvise kupovao i uvek bio prezadovoljan uslugom. Mada, i oni su previse porasli kupovinom/spajanjem sa Comtrade-om tako da ni to nije vise ona pouzdana "radnjica" sa Banovog brda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U WinWin-u, laptop centru i Gigatronu se nikada ne bi dogodilo da ti prodaju nešto što nemaju. Ne znam kako funkcioniše BC Group, ali mi je malo neverovatno da IT firma nema online status svog magacina ;) Usluga kao usluga, meni je svejedno. Da li će onaj tamo da me gleda popreko ili neće meni ne znači previše jer ja kupujem robu, a ne njega niti njegovu uslugu pa da mi kvalitet zavisii od njegovog osmeha. Bitnija mi je profesionalnost, kada tražim predračun da ga dobijem za 10min i kada uplatim da roba stigne u razumnom roku, a ne da moram da zovem i da moljakam za broj pošiljke ili ne znam ni ja šta ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

e bas mi je krivo,ja sam eto moja dva laptopa kupio bas u BC groupu,preko interneta narucio i bio sam zadovoljan uslugom,iako cak i ne znam gde im je radnja u bg,al najverovatnije je doslo do zabune jer je bila velika potraznja zbog jebenog PDVa,i da nisu ljudi u BC groupu ispali fer prema tebi

Gigatron je ozbiljna IT firma,al su im proizvodi skuplji,nego u BC groupu,nejvise zbog reklamiranja

ja sam moj laptop platio 4000 manje u BC ,negoli sto je isti bio u Gigatronu il u winwinu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dešava se i "ozbiljnijim" firmama. Ja sam prije par godina iz Gigatrona čekao 3 nedelje media plejer ali došlo je do spleta čudnih okolnosti gdje su većinski krivci bili ovi iz kurirske službe. Bez obzira na to i dalje kupujem u Gigatronu.

Ne opravdavam ni BC Group jer se nisu ponijeli profesionalno prema kupcu ali ne mora da znači da su loša firma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, zbog svega navedenog 99% idem sutra za Szeged da uzmem komp na koji cu moci da dobijem 27% PDVa nazad. Upravo razmisljam cak i da mi na kraju taj famozni Asus iz BC group bude ''dodeljen'' po staroj ceni, zasto bih uopste doneo zaradu firmi koja nije zasluzila moje pare? Sa Dovlom se slazem da ne treba da mi titraju , ali pre sveg trazim profesionalnost.:tacne informacije,  postovanje rokova (isporuka, servis, garancija...) i angazovanje da se greska ispravi, pa cak i na stetu prodavca. U firmi gde radim radim i prodaju i dostavu par puta sam o svom trosku organizovao slanje robe koju sam zaboravio da isporucim. Sve sam sam morao da finansiram iz svog dzepa jer kupca ne zanima ko je zasr'o. Tako i treba da bude u principu. Generalno, kod nas vlada pravilo da je kupac samo ovca za shishanje koja svoja prava moze da okaci macku o rep, a za takvu situaciju smo kao kupci navjvise krivi. Na jednog koji bi se pobunio, dolazi 100 koji ce cutati. 

Edited by gile smederevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gile-da li si siguran da ti se isplati otici u Szeged?Za tih 27% bi morao jos jednom da se vratis u istu prodavnicu u kojoj si uzeo laptop....Osim ako nisi od onih koji cesto posecuju tu destinaciju nisam sigurna da ti je to bas isplativa rabota

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da. Ima 150 dana da se taj PDV pokupi nazad. Imam i drugare koji cesto idu, tako da ce to biti najmanji problem. Do Szegeda i nazad do NS ima tacno 300km, tj 2000din TNGa, pa se isplati ici kad su rasprodaje svega onoga sto kod nas trgovci podizu za 100%, pa spuste za 30% i naprave rasprodaju. Znas i sama jer garant cesto ides posto si iz SU. 


Sta mislite o ovom http://www.mediamarkt.hu/mcs/product/ACER-Aspire-E1-570G-Core-i3-notebook-%28E1-570G-33214G50MNKK%29,103952,460148,1054981.html?langId=-19&et_lid=74&et_cid=53&et_sub=1131203_jobb_oldali_termekek

46153 din-27%= 36341 din u prevodu

Edited by gile smederevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procesor je ok, ram 4gb isto sasvim dovoljno, e sad grafika je onako, nista posebno, ako neces igrati igrice na njemu sasvim dobar izbor.

Inace kod nas je oko 50 000 ovakav lap-top samo sto ima drugu grafiku, tj GT740 sa 2GB memorije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ovaj je potencijalan, ali ne mogu da provalim koja mu je graficka http://www.mediamarkt.hu/mcs/product/ASUS-X550CA-XO153D-Core-i3-15-6%22-notebook,103952,460181,1071335.html?langId=-19

Imam i pitanje: koliko je intel I3 3217U 1,8Ghz bolji od AMD quad core a4 5000m 1,6Ghz

tj, koliko je ovaj gore Asus sa linka bolji od sledeceg: HP pavilion 17-E05 sa 4GB RAM, HDD 750 i grafika AMD radeon HD 8330

hvala svima na brzom odgovoru, jer sutra vec moram da se odlucim. 

Imam i favorita, pa mi treba misljenje:

Asus X551CA-SX

15,6''

i3 3271U 1,8Ghz

RAM 8 GB

HDD 750GB

grafika-nema podataka, ali nadam se da ima nesto neintegrisano

cena oko 39500 din sa uracunatim ''popustom''

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj i3 je čini mi se u rangu sa AMD-om A6. Mada sam ja uvek za Intel jer njihova virtuelna jezgra mnogo bolje rade nego AMD-ova stvarna. 

Ostalo mi se prilično dopada. 8gb rama taman za par tabova i programa istovremeno i da radi k'o sat, procesor solidan, sve dobro. Jedino ja baš u zadnje vreme ne volim 15,6'' jer niti su mali niti veliki, tj veliki za bus da nosiš, a mali kad kod kuće sedneš da radiš, mada je ovo više filozofija nego realno ocenjivanje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grafika na lap topu ima smisla samo ako si gamer (i za video obradu npr). Za sve ostalo integralna grafika je pun pogodak. Laptop se sa integralnom mnogo manje greje i baterija se manje trosi. I ja bih isao na varijantu sa 8gb ram memorije. 4gb ram-a za danasnje standarde je donja granica.

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rešio da kupim ovaj Asus X551 gore spomenut. Ima integ grafiku,ali sto kaze City-i ne treba mi jer ne pržim igrice. Ostalo je u rangu taman da ne mislim par godina o novom topku. Hvala svima na savetima i komentarima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzabe sam se nervirao zbog ovih iz BC groupa kad su mi oni omogucili da kupim bolju masinu za iste pare!Prvo mi je doslo da ih  :2guns:, a sad evo javno im se zahvaljujem i svima cu da kazem da ako hoce 100% da budu zadovoljni nekupljenim proizvodom, da ga ne kupe u BC groupu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako su najavili poskupljenja i smanjenja plata, neće niko dugo razmišljati o novom laptopu :)

A grafika je za lap top i najmanje bitna stavka po meni. Dobar procesor i dosta ram-a su osnova, a ostalo ako bude super, a ako ne nema veze jer se ionako igrice ne igraju mnogo na lap topu :) E sad za one koji rade u AutoCad-u i ostalim ozbiljnijim programima je druga priča.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram kupovinu laptopa do nekih 40000 din, pa bi mi dobro dosao neki savet, na sta obratiti paznju itd.

Sta mislite o ovom modelu?

www.tehnomanija.rs/laptopovi/hewlett-packard-laptop-255-g2-f7x84ea.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...