Jump to content
FAS Goran
MilanLaki

Laptop preporuka...

Recommended Posts

Ljetos kod BC-a kupljen jedan Acer laptop, dva Gladijatora (jedan bez sistema, drugi sa licenciranim win 7 Pro)  i jedan Legionar. 

Nikakvih problema do sada, a likovi su profesionalni. 

Preporuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj malo Fujicsu, ja nisam mogao da verujem šta sve ima kada je ćale dobio službeni laptop. i5, 8gb rama i sve to za ~400e koliko košta i moj HP koji ima i3 i 4gb rapa+ Fujitsu je 3kg lakši i mnogo čvršće deluje od HP-a.

Inače, ako ti je do garancije uzmi Toshibu i imaš no-matter-what garanciju godinu dana tako da možeš da kažeš i da si ga bacio kroz prozor jer te je neko ubio na Counteru i opet dobijaš novi  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam asus vec nekih 4 godine i nemam apsolutno nikakvih problema. Kupljen u to vreme na akciji za nekih 450-500€ i gura i dalje sve malo zahtevnije programe za modeliranje cak i PES 2013 (2014 jos nisam probao)

 

Kvarova nema osim sto sam bateriju zamenio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja preporuka su ona dva definitivno...mozda Asus ima malu prednost.

 

Igore, sve to za 400e mislim da nema.

Edited by Macvanin

Share this post


Link to post
Share on other sites

uzmi Toshibu i imaš no-matter-what garanciju godinu dana tako da možeš da kažeš i da si ga bacio kroz prozor jer te je neko ubio na Counteru i opet dobijaš novi  :laughing:

 

Bas me zanima kako to u stvarnosti funkcionise :laughing: da li stvarno priznaju "sta god" da se desi :fish:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakvi da priznaju! U svakom slucaju Toshibu ne mirisem bas nesto. Oni su mi kao VW-izvikani, a cesto nude manje od svh ostalih.

Izgleda da cu stvarno da pojurim tog Asusa sto mi je Macvanin predlozio. Ne bih zurio sa tim, ali sam nacuo da ce PDV na kompove da ode na 20%. Je l' imate neku insajdersku informaciju o tome?

Edited by gile smederevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principu sada je sve to jako jako slično što se tiče kvaliteta i dugotrajnosti. Jedino treba vagati ko daje više (bolje performanse) za manje para. 

 

Što se tiče PDV-a ne treba ti insajderska informacija, to je javna stvar već mesec-dva. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas porucen ovaj iz prvog linka. Definitivno najbolje za tu kintu. Hvala puno kolezi Macvaninu.  :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ee ja sam oba moja laptopa kupio u BC groupu i to preko njihovog sajta porucio na kucnu adresu,ljudi si zaista profesionalni,svaka preporuka za ovu firmu

cestitam sto si narucio bas kod njih,em su najjeftiniji,em uvek daju neki poklon

a od laptopova,sto rece dovla,sve je to isto skoro,u tom cenovnom rangu,ja imam Hp pavilion i jako sam zadovoljan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, trebalo je do sada da stigne, ali izgleda Dexpress kojim su poslali nije uspeo da izadje na kraj sa obimom posla ovih dana. Znaco tek 3. januara dobijam novu igracku.  :crybaby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videh,ali meni to ništa ne znači jer sam laptop poručio 30og dec,a danas,kada sam ga očekivao dobio sam informaciju da ću ga možda dobiti posle Božića. Pozvao sam ih 31og u 11h da pitam je l' poslat-kažu jeste,ali će ne znaju kad će mi stići.

Danas zovem da proverim opet i da mi daju broj pošiljke, da vidim i sam gde je. da limi broj,ali ga nema u sistemu Dailyexpressa. Pozovem opet da nije pogrešan broj, kad ono dodjosmo do-

Pa, ovaj,znate, uhf, problem je, tj nije vam poslat jer je neko stornirao kad je,ovaj ,došao kurir da..uzme pošiljku, pa ovaj znate, imamo samo jedan na lageru..

-pa, ok. Pošaljite mi taj jedan,mada ste mi 30og rekli da imate 15 kom na lageru.

-Ko vam je to rekao?muški ili ženski glas?

-ne znam. Zar je bitno?

-čujte, taj jedan je ostavljen za neki web kredit,pa ako on ne prodje,onda ga šaljemo vama.

-i pored toga što sam ga poručio još 30og treba da čekam da se tamo nekom ne odobri kredit,pa da ga dobijem?

-Pa,da. Eto, imate 50% šansi za to. Stvarno nam je žao, itd,itd.

-čekajte, pa ja vam nudim keš, odmah, a vi nećete, a dužni ste bili da makar javite realno stanje,a ne da ja jurim za robom koju ste mi obećali i pri tom POTVRDILI DA JE POSLATA!

-Pa, eto. Čekajte,pa videćemo.

-Razgovarajte sa šefom,pa mi javite da li hoćete da ga pošaljete ili ne. Ciao!

posle zove moja 'ljuća polovina' da im očita i dogovara se da ćemo da čekamo,pa ako ode tom tamo nekom,da nam daju 10% za bilo koji drugi. Iskreno, ja bih već sad otpisao,ali ajd-da ne ulazim u konflikt i sa Šmaugom koji me čeka kod kuće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da lisu ti broj nepostojece posiljke??? U pravu je tvoja `lepsa polovina :p ` ako neces ti,neka istera ona stvar do kraja, ne moze tako da se postupa sa kupcima!

Zovi i trazi razgovor sa sefom, reci kad si zvao, lako ce oni otkriti ko ti je to rekao da je posiljka poslata.

Edited by Macvanin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno je bila navala zbog povecanja pdv-a pa je tvoj otisao nekome preko prijateljske veze. Bas neprofesionalno, najvise zbog davanja netacnih informacija.

Upravo tako-neprofesionalno. I sto me je najvise naljutilo je to da su mi jednako pricali da je poslato i da je to samo pitanje brze poste kad ce dostaviti. Rekli su mi da je posiljka stornirana jer nije bilo robe da je izdaju kad je kurir dosao po robu. Pa, sto se neko ne nepravi pametan da okrene telefon i da mi kaze:''Izvinite, jebi ga, pogresili smo. Nemamo vise tih na lageru. Ovde nam je ludnica. ne znamo gde bijemo od posla i slicno.'' Ne, oni pustaju da ja sam jurim za robom i otkrivam njihove propuste. 

Inace, lepsa polovina je zvala i trazila sefa, ali naravno, tih sefova nikad nema kad ti trebaju. Videcemo epilog 6og kad su rekli da se cujemo. 

Zaboravi sam da napisem ime te neprofesionalne firme sa kojom imam posla -'' BC group'' http://www.bcgroup-online.com/index/

Videh,ali meni to ništa ne znači jer sam laptop poručio 30og dec,a danas,kada sam ga očekivao dobio sam informaciju da ću ga možda dobiti posle Božića. Pozvao sam ih 31og u 11h da pitam je l' poslat-kažu jeste,ali će ne znaju kad će mi stići.

Danas zovem da proverim opet i da mi daju broj pošiljke, da vidim i sam gde je. da limi broj,ali ga nema u sistemu Dailyexpressa. Pozovem opet da nije pogrešan broj, kad ono dodjosmo do-

Pa, ovaj,znate, uhf, problem je, tj nije vam poslat jer je neko stornirao kad je,ovaj ,došao kurir da..uzme pošiljku, pa ovaj znate, imamo samo jedan na lageru..

-pa, ok. Pošaljite mi taj jedan,mada ste mi 30og rekli da imate 15 kom na lageru.

-Ko vam je to rekao?muški ili ženski glas?

-ne znam. Zar je bitno?

-čujte, taj jedan je ostavljen za neki web kredit,pa ako on ne prodje,onda ga šaljemo vama.

-i pored toga što sam ga poručio još 30og treba da čekam da se tamo nekom ne odobri kredit,pa da ga dobijem?

-Pa,da. Eto, imate 50% šansi za to. Stvarno nam je žao, itd,itd.

-čekajte, pa ja vam nudim keš, odmah, a vi nećete, a dužni ste bili da makar javite realno stanje,a ne da ja jurim za robom koju ste mi obećali i pri tom POTVRDILI DA JE POSLATA!

-Pa, eto. Čekajte,pa videćemo.

-Razgovarajte sa šefom,pa mi javite da li hoćete da ga pošaljete ili ne. Ciao!

posle zove moja 'ljuća polovina' da im očita i dogovara se da ćemo da čekamo,pa ako ode tom tamo nekom,da nam daju 10% za bilo koji drugi. Iskreno, ja bih već sad otpisao,ali ajd-da ne ulazim u konflikt i sa Šmaugom koji me čeka kod kuće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gile brate, ja ne znam sto se ti smaras sa ovim ludacima ovde. Da sam na tvom mestu, ja bi uzeo komp u Svici i pevao, pogotovo sto za iste pare imas 10 puta bolju konfinguraciju. Tako cu ja barem da uradim sada kada budem uzimao desktop.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dignite zescu frku obavezno i nemoj se zadovoljiti popustom od 10%, tj to je minimum koji bi trebalo prihvatiti jer ces i tako biti na gubitku u odnosu na cenu do 31.12. Nisam bas najbolje ispratio ali pdv je valjda za racunare otisao sa 8% na 20%. Dodatno, vidim da potrosaci prijavljuju da je realno povecanje cena racunara vece od povecanja pdv-a.

Poenta je da pokusate da se izborite da zbog njihove neprofesionalnosti ne budete na gubitku. Posto si gledao cene racunara kod njih pre NG bilo bi najbolje ukoliko bi uporedio sa sadasnjim cenama i utvrdio koliki je realan skok cena.

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dusane, a sta ako mu se pokvari? Nazad za Svicu zbog garancije...mislim da se ne isplati. Isto tako moze i u Madjarskoj da kupi, dosta je jeftinije nego ovde.

Druga je stvar ako cesto ide tamo, pa mu garancije nije problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...