Jump to content
FAS Goran
Damjanović

Lincoln navigator "lemou" from Beograd bre! / Lincoln Navigator

Recommended Posts

Izvinjavam se cenjenom čitalištu, sličke su telefonske, ali nisam mogao da odolim a da ne škljocnem ovu džipističku nakazu...Danas kad parkirah auto kod Eurosalona zinuh od čuda kad videh ovu džinovsku glistu

 

IMAG_0222.jpg IMAG_0218.jpg IMAG_0219.jpg

IMAG_0220.jpg IMAG_0221.jpg

 

Po mojoj proceni vozilo je duže od 12 metara, obzirom da je Lybra u prvom planu i čini se 30% većom u odnosu na predmet (čudovište) koji je u pozadini. Ali, 15 ljudi staje u njega! Naravno sa sve frižiderima, televizorima, telefonima....zvučnicima

 

 

Edited by neshaoct
update naslova teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta da kazem osim FUJ na Navigatora

kako na kratkog tako i na ovu limuzinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako li su resili uvijanje sasije i sprecili guzvanje karoserije? Estetiku i ukus na stranu, izuzetan tehnoloski podvig.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima u becu jedan nas iz srbije ima nekih 10 vozila,izmedju ostalog i jednog Hamera.A ja sam jednom se vozio u limuzini(kao suozac) i mogu reci da je umetnost skrenuti sa njim.

Ja imam polozeno za BUS ali ovo je teze voziti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako li su resili uvijanje sasije i sprecili guzvanje karoserije? Estetiku i ukus na stranu, izuzetan tehnoloski podvig.

To je i mene kopkalo... pretpostavljam da su torzione sile i centralni momenat izmedju oslonaca ( osovine točkova) rešeni tako što je prostor od donje ivice poda do visine bočne lajsne u "R" nosaču, a na podu dvostruki spregovi... Recimo da bi kod ovog vozila koje ima impozantnu visinu to bilo još i moguće... (pitam se kako kod klasične Linkoln limuzine to izvode). Al, što reče her-Jagodinac, kako li skrene iz jedne jednosmerne u drugu jednosmernu, a da se ne savije oko bandere....:whistle:Medjutim, ja kad vidim ovako neku budalastu prikazu uvek zamišljam gomilu veselih Afroamerikanaca iz Bronksa, iz neke četvrti, koje vozi "glavni" u kraju, ukrašen zlatniim lancima i zubima... Mislim da bi i kod nas dobro prošao na Dorćolu, Mladenovcu...kod Indosrba (ovo je moj termin) itd. al teško se vozi!! Kažu da ovakve naprave, kod nas, izuzetno dobro funkcionišu za svadbarske potrebe, svi stanu: mlada, mladoženja, roditelji, babe i dede, kumovi, stari svat, starojko, vojvoda, deveruše, nakončad...i ostali najuži učesnici u ovim dogadjajima.....

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je bila Karićeva limunzina (ne znam da li je još uvek), njome su vozili profesore sa BK Univerziteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Damjanović Ali, 15 ljudi staje u njega! Naravno sa sve frižiderima, televizorima, telefonima....zvučnicima

Sa sve bocu za plin. :w00t: :w00t:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obzirom na cenu javnog prevoza usluga bi trebala da je na ovom nivou ! :thumbup: Samo , kako bi prosli obuku ovi "mufljuzi" ! :whistle:

p.s. Nemoj da bi se neko uvredio na salu ! :rambo:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ružno ili ne - donosi pare !

Ja sam hteo pre oko desetak godina da kupim jedan 'vakav (doduše bio je malo manji) i da njime prevozim mlade i mladoženje i kumove i stare svatove i ostale.

Extra biznis. U ono vreme to je bilo oko 100 DM po svadbi. Prosečno mesečno oko 5 svadbi i eto tebi dve prosečne plate bruto prihoda za oko 10 sati rada. :whistle:

I baš sam se bio naložio, i uspeo da "zatvorim finansijsku konstrukciju". Al' nije mi se dalo, bio prodat meni "ispred nosa". Posle sam promenio firmu, otišao na bolju platu i tako.

A ni pravno - zakonski nisam mogao da rešim ovakav "biznis". Bilo bi sve na crno tj. keš na ruke, i ne znam da li bih možda imao probleme sa inspektorima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakva je ovo sila i grdosija,ogroman je,novi Linkoln Navigator,secam se jos daleke 97me,kad je Dragoljub Markovic uvezao Navigatora iz Amerike,kakvo je to tad bilo cudo,a i danas je mocno izgleda

 

Lincoln-Navigator-2018-fotoshowBig-6f9da21e-1065022.jpgLincoln-Navigator-2018-fotoshowBig-13b483fc-1065020.jpg

Lincoln-Navigator-2018-fotoshowBig-b4437f95-1065023.jpgLincoln-Navigator-2018-fotoshowBig-b77810ad-1065019.jpgLincoln-Navigator-2018-fotoshowBig-eb327d73-1065026.jpg

Lincoln-Navigator-2018-fotoshowBig-f5e8a0a4-1065412.jpgLincoln-Navigator-2023-fotoshowBig-c4d31751-1065417.jpgLincoln-Navigator-2026-fotoshowBig-c1e2a44e-1065420.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hennessey Lincoln Navigator

 

hennessey-lincoln-navigator 1.jpg

 

Sem za Cadillac Escalade, Hennessey je sada pripremio i paket izmena za još jedan američki luksuzni SUV - Lincoln Navigator. Njihov Lincoln Navigator sada raspolaže sa 600KS (veći interkuler, doterani softver, novi izduvni sistem od nerđajućeg čelika...), a Hennessey navodi da je kompanija želela da već impresivnu snagu i performanse podigne na još viši nivo.

 

hennessey-lincoln-navigator 11.jpg

 

Takođe, u paketu su i modifikovano oslanjanje, Brembo kočnice i Hennessey točkovi. Na kraju, ovakav Navigator od 0 do 60 milja na sat (96 km/h) stiže za 4.8 sekundi, a četvrt milje (402 metra) prelazi za 12.9 sekundi. Hennessey je prevideo seriju od 200 ovakvih paketa za Linacoln Navigator, i to po ceni od 19.950 dolara.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

motortrend.jpg MotorTrend video: Lincoln Navigator

 

450 konja iz 3.5 V6 Twin Turbo motora, automatik sa 10 brzina i pogon na svim točkovima:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

redlinereviews.jpg RedlineReviews video: Test 2020. Lincoln Navigator

 

Kad se kaže ''veliki američki luksuzni SUV'', prvo ime koje većini ljudi padne na pamet je Cadillac Escalade. Iako taj auto nesumnjivo spada u tu kategoriju, par godina pre njega (još krajem prošlog veka), pojavio se Lincoln Navigator, i on je ustvari taj koji postavlja standarde u Americi, a onda par godina iza njega izađe novi Escalade...tako je i dan danas:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

motorweeknoviyoutube.jpg MotorWeek video: Test 2020. Lincoln Navigator

 

Koliko god Lincolnu ne ide prodaja limuzina, dotle im kod SUV modela ide kako treba. ''Black Label'' ovog Navigatora je paket opreme koji faktički skoro svaku mogući opciju ima kao standard, plus još beneficija za vlasnika:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

2022. Lincoln Navigator

 

lincoln navigator 2022 01.jpg

 

Obnovljeni Lincoln Navigator modelske godine 2022. dobija izmnjeeni prednji deo (veća, maska, doterana svetla), nova 3D LED zadnja svetla, moderniju unutrašnjost, kao i nove karakteristike, poput hand-free vožnje (uz pomoć Lincolnove verzije Fordovog BlueCruise sistema, nazvanog ActiveGlide) i over-the-air unapređenja.

 

lincoln navigator 2022 02.jpg

 

U unutrašnjosti se ističu veći, i to 13.2-inčni ekran, novi 5.8-inčni digitalni ekran između sedišta u drugom redu (za podešavanje klime, sedišta i audio sistema), kao i prednja sedišta sa masažom i sedišta u drugom redu sa grejanjem/hlađenjem i opcijom funkcije masaže. Tu je i adaptivno oslanjanje, dok se za pogon brine 3.5 twin-turbo EcoBoost V6 motor sa 440KS. Prodaja 2022. Lincolna Navigatora startuje početkom 2022. godine, ali cena još nije saopštena...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

redlinereviewyoutubelogonew.jpg RedlineReviews: 2022. Lincoln Navigator

 

Veliku luksuzni SUV-ovi Amerike - tu klasu je izmislio Navigator, slavu preuzeo Cadillac Escalade, a sada Lincoln sa novim Navigatorom želi slavu nazad:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...