Jump to content
FAS Goran
Guest 2005

Fiat Brava / Marea - el. podizači idu sporije / ne rade

Recommended Posts

sta mu samo dodju kederi jos :)?ja sam rasturao vrata skidao plastiku i onu belu zastitu al ne znam sta su kederi btw?a silikon u spreju je jedan jedini,nema vise vrsta da se ne zeznem slucajno? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

care,svaka ti cast,sve si to uradio,a ne znas sta su kederi,ali dobro.Kederi su ti ili ti keder je guma oko stakla,crna guma ide oko stakla u z lim vrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm ajde probacu sa sprejem po kederima pa cu da vidim dal pomaze...hvala svima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja imam problem sa mojom mareom, pre neki dan sam je kupio i prodavac mi je rekao za problem sa levim podizacem. Spusta se normalno i automatski do kraja ali kad treba da se podigne ide centimetar po centimetar. Znaci da za svaki centimetar trebam ponovo da pritisnem dugme. Desni sam probao i normalno je radio ali auto je bio upaljen i probao sam ga na desnim vratima, medjutim kad sam probao kuci dok je auto bio parkiran i ugasen ista stvar na oba podizaca, cm po cm. Ja mislim da je to do slabe struje ili tankih kablova, mada mi je i akumulator pred kraj. Primetio sam i da kad mi je upaljen auto i ukljicen radio, upalim svetla a osvetljenje na displeju radija se smanji, ugasim svetla ono se poveca. Sta to moze da bude i da li mozda zbog lose struje koja se i tako manifestuje podizaci lose rade?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takođe imam problem sa svim prozorima sem sa vozačevim,

zadnji na ručicu ni ne rade tj. jedva da se može uz veliku silu spustiti 2cm.

Kako se skida tapacirung sa zadnjih vrata, da li je komplikovano, i takođe prednji vozačev da dođem do nehanizma za prozor ?

Edited by Brkic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema potrebe da se jurite sa prekidacem za podizanje stakla-cela snaga elektrike ide preko releja,akomandovanje je preko prekidaca (tastera).

Dakle, kako sam ja donekle resio sporo zatvaranje suvozackog prozora: razmutio sam u vodi tecnost za sudove i spricom polako ulio u kanale po kojima se krece staklo,postigao sam zadovoljavajuci rezultat sa ovim experimentom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

upalim svetla a osvetljenje na displeju radija se smanji, ugasim svetla ono se poveca.

Tako treba, pri dnevnoj svetlosti potrebno je jace osvetljenje displeja, uveče nije potrebno da toliko šljašti da bi se sve lepo videlo.Kada su naši auti pravljeni svetla su korišćena samo pri smanjenoj vidljivosti i noću.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja da ozivim temu sa problemom.

U pitanju je Bravo sx 1.6...u jednom trenutku je je poceo obrnuto da reaguje na taster. Ako zadam komandu na gore prozor ide na dole. Dok na gore uopste nece. Digao sam ga rukom ali posto sam tokom voznje (naravno ) zaboravio na problem spustio sam prozor i zakopao ga. Sad nema dizanja. Elektromotor cujem da okrece, ali to je sve.

Ima li neko neki predlog ili bar nekoga ko to moze da pogleda? pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Popravljeno za 2000din. Pukla sajla. Covek je popravio za 30min. hvala u svakom slucaju :)

Gde si popravio podizač? Bilo bi korisno da sa nama podeliš to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na puntu imam taj problem sa vozacevim prozorom da se sporo spusta i jos sporije dize, a suvozacev radi extra. Nije to nesto nenormalno polako ali sam sve u strahu da se mnogo napreze motor i da ne crkne. Sad sam cistio kedere oko stakla i skinuo sam onaj donji poprecni keder sa onim tekstilom koji kao brise staklo. Ovi sa strane su bili prljavi dosta, a ovaj poprecni neverovatno, da sam ga trljao i prao pod cesmom. Izaslo je tu peska da je to za pricu. Probam staklo bez donjeg kedera i radi kao ludo jos brze od suvozacevog. Rekoh super otkloni problem za 5min. Vratim i donji keder i probam kad ono malo bolje nego sto je bilo pre ciscenja, tako da kod mene problem izgleda pravi razmak od spoljneg lima vrata i stakla, tj. da je mali razmak pa mnogo pritiska keder se onim textilom koji naravno mnogo pritiska staklo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Popravljeno za 2000din. Pukla sajla. Covek je popravio za 30min. hvala u svakom slucaju :)

Gde si popravio podizač? Bilo bi korisno da sa nama podeliš to :)

I mene ovo zanima ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

poz, imam problem sa podizacima na multipli ...  nece da otvaraju ni zatvaraju prozoe, vozacki mi ostao otvoren pred neko nevreme, srecom bio sam blizu pa mi ga elektricar nekako zatvorio :) mislio je da je motor pa sam dosao kod njega na proveru ... ispostavilo se da je motor dobar, prekidaci isto ( btw sva tri prekidaca su razlicitih dzekova :thumbsup: ) na kraju  otkrio je da je problem u onom dzeku,  izmedju stuba I vrata ... cim ga malo opusti sve radi ..kad zategne nece... kad su vrata otvorena radi ...kad se zatvore nece ...totalno ludilo .  kaze da kupim na otpadu kablove I dzekove izmedju vrata I stuba al nije 100%  siguran dal bi I to resilo problem ima li neko ideju sta bi moglo da bude  ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zna kako je na multipli ali meni se na bravo desavalo da kad zatvorim vrata prestane da radi zvucnik a problem je bio u kontaktu u dzeku na samim vratima jedan od tih kontakta ti je i za prozor pa probaj to

Share this post


Link to post
Share on other sites

proverio sam , kad pomeram dzek  ne rade ni podizaci ni zvucnik ... znaci da cu morati da skidam tapacirung pa da vidim kakvi su kablovi I kontakti ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

poz, imam problem sa podizacima na multipli ...  nece da otvaraju ni zatvaraju prozoe, vozacki mi ostao otvoren pred neko nevreme, srecom bio sam blizu pa mi ga elektricar nekako zatvorio :) mislio je da je motor pa sam dosao kod njega na proveru ... ispostavilo se da je motor dobar, prekidaci isto ( btw sva tri prekidaca su razlicitih dzekova :thumbsup: ) na kraju  otkrio je da je problem u onom dzeku,  izmedju stuba I vrata ... cim ga malo opusti sve radi ..kad zategne nece... kad su vrata otvorena radi ...kad se zatvore nece ...totalno ludilo .  kaze da kupim na otpadu kablove I dzekove izmedju vrata I stuba al nije 100%  siguran dal bi I to resilo problem ima li neko ideju sta bi moglo da bude  ...

 

 

ima li neko neku ideju :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj ovako odvi dzek i guraj ka unutra jednu po jednu zicu dok ne prorade.kad vidis koja zica zeza uzmi tanak sraf ciger i dobro je gurni untra.ja sam imao isti problem ali sa zvucnicima kad se zatvore vrata ne radi a kad se otvore sve radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e, pa sad nece da radi ni suvozacki prozor I zvucnik u vozackim vratima a prozor u vozackim I dalje zeza  :question:  kad stisnem ili malo prodrmam dzek proradi ...znaci ili onaj dzek u vratima ili onaj sto ide iz stuba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onaj sto dolazi na vrata na njemu su zice onaj na vratima je fiksni.Imate gore postove u kojima sam objasnio jednom clanu cini mi se da je imao isti problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nov sam ovde i pozdravljam sve članove. Imam sledeći problem sa Bravom: od kada sam kupio kola ne radi mi desni podizač stakla, danas sam kupio novi podizač i kada sam ga ubacio ni on mi ne radi. Pozvao sam električara i on je ustanovio da struje ima i da su i stari i novi podizač potpuno ispravni.

Da li neko možda zna šta bi moglo biti u pitanju? Unapred hvala na odgovorima!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde ima struje i sta ima "+"  " -"...?

Proveri prekidac na vratima i osigurace naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zna li iko koji su tacno kablovi u onom snopu na stubu od podizaca meni poceo da radi suvozacev samo kad su vrata otvorena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...