Jump to content
FAS Goran
Guest 2005

Fiat Brava / Marea - el. podizači idu sporije / ne rade

Recommended Posts

Pozdrav, imam problem sa el podizacima na suvozacevoj strain kod fiat brave, gde se staklo podize gotovo presporo..Da li neko zna kako resiti problem?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odes kod majstora u tvom gradu koji se bavi takvim popravkama ili skines spoljni donji keder prozora pa probas bez njega kako funkcionise.

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, i pročitaj sada nakon spajanja sve ranije napisane odgovore (postove) u temi na kojoj smo. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...u kojoj inače nećeš naći rešenje za tvoj problem, pošto očigledno ne postoji :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Popravljeno za 2000din. Pukla sajla. Covek je popravio za 30min. hvala u svakom slucaju :)

Gde si popravio podizač? Bilo bi korisno da sa nama podeliš to :)

 

I mene ovo zanima ?

 

zika sajle kod bele kuce.

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marea 1.9TD100:
nakon što sam raskapao bravicu na vozačevim vratima na suvozačevim vratima mi podizač radi isprekidano, tj stisnem gumb bilo na vozačevim ili suvozačevim vratima za spuštanje ili dizanje prozora i staklo ide ili gore ili dolje ali nakon 5-10cm stane, pa opet moram stisnut gumb pa sekundu radi pa stane i tako stalno.

sa vozačevim je staklom ok, a i prije raskapanje je ok, sumnjam na konektor ali opet ne znam...čudno da i na vozačevim i suvozačevim gumbima ne radi dobro.

što da prvo probam i kako, hvala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja vec duze vreme muku mucim sa suvozacevim prozorom koji se lose spustao a jos losije podizao. Skidao sam sve sto je moglo da se skine i podmazivao i cistio kontakte na prekidacima i dzekovima i nije bilo nikakvih boljitaka. Ali se jednog nisam setio, na  vratima gde ulazi snop zica ima dzek koji se zavrce i odvrce kao cep od flase.Na obe strane sam skinuo te dzekove i naprskao kontakt sprej i vratio sve kako je bilo i gle cuda prozor proradio kao da je nov  juce izasao iz fabrike :D ( mozda i bolje radi  nego kad je izasao iz fabrike :p ) ko ima ovu muku a nije probao ovim dzekovima  neka proba mozda pomogne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gore je neko spomenuo da se prozori ne dizu kako treba, tj pritisnem i digne se samo malo pa moram opet, i opet se digne samo malo i tkao treba da pritisnem 20 puta da bi ga podigao, citao sam jos da treba da se "resetuju", jel zna neko kako to da uradim? I zadnji mi se prozor ne spusta ujednaceno tj jedna strana kaska, nekako se iskrivi proyor pri dizanju u jednu stranu a pri spustanju u drugu, kao da je pukla neka sajla ako je ima. Zna li neko sta je problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta da radim suvozacev podizac mi mnogo sporo radi moram rukom da pomazem, kad koristim na tu stranu prekidac ide malo brze a kad koristim sa moje strane kontrolu jos sporije kao da ima neki otpor, a prozor kao da ga koci nesto hteo sam kad sam menjao zvucnike da podmazem i prozor ali kako nepristupacno mnogo ne znam kako su uspeli uopste da ga ugrade :3 kako da podmazem mehanizam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nemanja1

 

Baci pogled na ranije napisano u temi na kojoj smo...jer bi onda video da nema koristi od podmazivanja, ali ima od:

 

On 4/14/2015 at 0:43 AM, Stex3105 said:

Skidao sam sve sto je moglo da se skine i podmazivao i cistio kontakte na prekidacima i dzekovima i nije bilo nikakvih boljitaka. Ali se jednog nisam setio, na  vratima gde ulazi snop zica ima dzek koji se zavrce i odvrce kao cep od flase.Na obe strane sam skinuo te dzekove i naprskao kontakt sprej i vratio sve kako je bilo i gle cuda prozor proradio kao da je nov  juce izasao iz fabrike

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe zanimljivo probacu i javljam utisak, mada mi to delovalo nelogicno i ja sam pomislio na to ali kazem da bi onda na taj taster

koji je na tim vratima radio lepo ali ne zna se probacu 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle zamene sata novi kvar. Podizač stakla mojih vrata se sada može nazvati spuštač jer radi samo u jednom smeru. Žalio sam se majstoru sat vremena je potrošio na pregled ali nema ideja šta je i nema vremena danas vec da dođem za nedelju dana. 

Do tada nema pušenja u kolima a to neće moći. 

Jel neko već imao taj problem

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji auto? Meni je na puntu spao vozacev granicnik pa sam imao isti problem(nije pukao sva sreca),suvozacev motorcic je izgoreo plus se sajla razmotala pa sam stavio polovan za 10 evra.

Sljaka jos...ovu zimu nisam ih ni dirao..mnogo je hladno bilo pa ako smrzne oko prozora a krenes da ga spustas tada mozes dar-mar da napravis...:blink:

Edited by cuore_sportivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marea karavan jtd 2002. Mislio sam da piše pod mojim korisničkim imenom. 

Inače motor dobija signal da podiže ispitna lampica trepne iništa više. 

Pre toga je stajao 4 dana spušten do kraja. Majstor ulazio kroz prozor.. Islim ne ceo nego do pojasa. Možda se pritiskom na staklo na dole nešto polomilo ili preteralo u graničniku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce...mora tapacirung da se skine pa da se vidi...ovako je lov u mutnom.

Nije bar to skupo iako je motor u problemu.

Od Zeljka iz Omoljice sam ja uzeo motorcic za 10 evra..poslao mi AKS-om. A i montaza nije problem mada trebaju dva coveka..sve gotovo za 5 min i onda vracanje tapacira. :)

Edited by cuore_sportivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skini tapacirung, izvadi motorić i dovedi +12V na motorić. Ako vrti u oba smera onda je motorić ok. 

Ako je motorić ook, pogledaj vođice sajli i stakla, graničnik. Proveri da li je sve dobro podmazano. Sad kad je hladno vreme hoće da koče podizači, tj ako je automatski da se digne dok ne oseti određeni otpor i onda se zakoči pa se mora iz više puta dizati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jurim tapacirung. Jer je sinoc pukao. Čekam peđu iz inđije da mi javi jel ima takvu boju. Onda cu sveodjednom i motor da pregledam i graničnik vrata da menjam jer mi krcka. 

Hvalana savetima sad bar znam šta da gledam na podizačima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem rešen silikonskim sprejom. Luda stvar. Podmazao dam sve što sam mogao. Prozori lete a kvake se nečuju. Nema lupanja vratima više

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovo. U rodić megamarketu uzeo oko 500 din. Povelik je može 2 auta da podmaže sve brave kvake i gumene delove sa dlačicama kao pliš koji se vide kad se spusti staklo. Taj pliš upija mnogo

IMG_20170211_231448.jpg

Takve džidabidže nikad nisam voleo da bacam po kolima. Međutim na onih minus 16 pre par nedelja nije hteo da upali. Grejači relej filter creva pumpa u rezervoar neki senzori i davači temperatura sve skinuto i očišceno provereno... I nece. Kaže majstor jedino još ostaje dizne i pumps visokog pritiska. Ali on to šalje u novo mileševo i košta ko pola auta. Kaže dečko za ruke mi ništa sad nedođeš bilo mu žao što me čeka trošak. Al ajde prvo sopaj pun rezervoar i aditiv za čišćenje dizni. On košta 2 evra. I ja lepo uradim tako odem u posetu familiji autoputem 300 km i sutra upalim iz prve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovanje ljudi, ja imam ozbiljan problem sa instalacijama generalno, ali konkretno pokusavam da resim problem sa podizacima... prethodni vlasnik je ko zna sta radio, jer je tapacir vozacevih vrata skidan pa vracan pa polomljen i zalepljen super lepkom. E problem je sto podizac vozacevog prozora radi samo ako su sva vrata zatvorena,ako su neke otvorena ne radi. A podizac desnih vrata(na vozacevim vratima) ne radi uopste, vec kada ga pritisnem upali se svetlo u kabini... ludo znam... rasklopio sam vrata i zice su u redu nigdd nema spoja. Gde bi mogao biti spoj, mozda kod svetla u kabini ili suvozacevim vratima?

Zaboravih, u pitanju ju brava 1.6 16v 1999. godiste. I da dodam, merio sam na podizacima, levi pokazuje 12v i kada pritisnem prekidac ne gubi struju, a desni podizac kada pritisnem taster kao da prekine kolo i uopste nema protok struje... da li neko zna gde bi mogao biti problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8.1.2015. at 11:37 AM, allenp said:

Marea 1.9TD100:
nakon što sam raskapao bravicu na vozačevim vratima na suvozačevim vratima mi podizač radi isprekidano, tj stisnem gumb bilo na vozačevim ili suvozačevim vratima za spuštanje ili dizanje prozora i staklo ide ili gore ili dolje ali nakon 5-10cm stane, pa opet moram stisnut gumb pa sekundu radi pa stane i tako stalno.

sa vozačevim je staklom ok, a i prije raskapanje je ok, sumnjam na konektor ali opet ne znam...čudno da i na vozačevim i suvozačevim gumbima ne radi dobro.

što da prvo probam i kako, hvala?

Ima li ko rešenje? I meni pre neki dan pocela stakla da seckaju na 5cm...na oba prozora. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem na fiat bravo 1.6 2000. Levi podizac ne radi ali desni radi bez problema. Kad pritisnem prekidac za spustanje cuje se kako relej iza ladice cakne dva put i to je to. Pa me interesuje jel to do releja ili mozda do osiguraca ili nesto sasvim trece?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...