Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

vidim nema tema konkretno o njoj a zanima me (verovatno i druge)

misljenja tipa kako se pokazala, koliko ubijaju ti motori,

sta su boljke a sta prednosti, cene odrzavanja,

kako ide s delovima (ima li ih), potrosnja ...

ajmo ljudi udrite

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vozim takvu Kappu vec duze vreme pa ti mozda mogu pomoci. Auto je odlican. Imao sam nekoliko Thema pre Kappe i razlika je stvarno velika. Kappa je dosta kvalitetniji auto, cvrsci, a osim prednjeg kraja i dosta lepsi auto. Vozi se fenomenalno, da ne poverujes da vozis limuzinu od 1,5T.

Motori su odlicni i svi prelaze dosta kilometara. Znam par ljudi koji su bas sa 2.0 prelazili preko 400.000 bez ikakvog cackanja. Najbolji motor po meni je 2.4 20v zato sto ima istu potrosnju kao i 2.0 (9-9.5l na 100km) a ide osetno bolje. Jedino je registracija problem. Odrzavanje je isto kao i za bilo koji drugi auto te klase i delova ima dovoljno. Tu nema nikakvih problema.

Najveci problem je pronaci dobru Kappu, vecina po oglasima su krsevi. Trapovi su neproblematicni, sve je jeftino. Zadnji amortizeri mogu da prave problem zato sto je auto tezak a i dosta se tovari zbog ogromnog gepeka, ali ni oni nisu preskupi. Elektronika moze da pravi sitne i lako resive probleme kao sto je centralno (elektromotori ili mikro prekidaci u bravama znaju da stradaju kao i relej) i airbag lampica cesto sija.

Sve u svemu odlican auto i preporucujem ti da ga uzmes. Ako te jos nesto zanima tu sam.

Edited by krsman3d

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je receno. Dodacu samo da taj auto trazi dozu paznje u koriscenju i odrzavanju. Kao sto Krsman rece opruge pozadi, rucka suvozacevih vrata, brave vrata, gumice balans stangle, ponekad ventilator kabine. To su neki karakteristicni problemi. Ostalo spada u redovno odrzavanje i havarijske kvarove koje svaki auto ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

fala ljudi, u nedelju je gledam, saznao sam samo da joj je tvrdo kvacilo i kao sve ostalo ok, videcemo,

samo da se ne proda u p.m.

smorila me vise ova kupovina, sve sto sam nasao zanimljivo se prodalo

na kraju cu da kupim nekog francuza ili nemca (pu-pu) :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podeli sa nama jos neku informaciju.. Motor? Cena? Godiste? To sto joj je tvrdo kvacilo moze da bude ili korpa ili malo zapekla potisna osovina kvacila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj ovo:

http://www.polovniautomobili.com/oglas1126281/lancia_kappa_20_turbo/

http://www.polovniautomobili.com/oglas940550/lancia_kappa/

http://www.polovniautomobili.com/oglas455060/lancia_kappa_20_plin/

http://www.polovniautomobili.com/oglas947637/lancia_kappa_24_jtd/

Ovu 20vt poznajem licno, odlican auto. Ova 2.4 mi je interesantna, deluje ocuvano. Jedino treba videti sta je sa soferkom. Kappa iz Nisa se prodaje vec dugo, ali mi deluje najbolje od svih. Cena je preterana i sigurno moze dosta da se spusti. 2,4JTD isto izgleda super ali treba biti pazljiv - mozda sabacka posla (Martini izvini :whistle: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

kappa siva metalic, sve osim koze, 2000god, relativno jeftino,

sad sam je upravo rezervisao, sutra idem da je gledam pa sta mi bog da

najbitnije da su motor i menjac ok, ostalo cu lagano da sredjujem

ni ne ocekujem da je savrsena ali ne ocekujem ni da je lom neki, videcu sutra

nista ne napisaste za delove kako ide, gde kupovati, kakve su cene u odnosu na punto recimo...

ajd udrite dok sam jos tu, ujutru rano picim za bg i ne vracam se bez nekog sokocala

imam nekoliko punta u rezervi da pogledam i jedno 2 brava (ne ona za klanje)

Share this post


Link to post
Share on other sites

dragi prijatelji, DAAAAAAAAAAAAAAAA moj je od juce

ali sam jos uvek u beogradu resavam papire, auuuuuuu koja jebada,

sutra sam nazad pa cu nabaciti novu temu u predstavljanju,

sve u svemu savrsensto, ukratko, recimo imam servisnu i svaki moguci

racun od prvo dana, 8 alu felni, motor ko doxa, jedina mana su

ogrebotine sa parkinga ali sredjuje se to lako, ma......

molio ih da ova tema ostane da mozemo pisati uopsteno o ovom autu

za neke buduce kupce

i da, sve ovde po bg koje poznajem su anti fiatisti ali NIJEDAN nije imao zamerke

i misljenja su "rado bih ga posedovao" tako da...sve je jasno

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okrene me danas neki lik, i nudi mi kappu '98 godište, za mog punta! Koliko sam skontao ovaj je motor u pitanju, i kao ima plin... Ne znam ništa detaljno, i ne verujem da bih se zezao s tim, ali čisto me interesuje koliko bi takva zamena bila realna...? :question:

Tačno je da je to limuzina i sve...ali s obzirom da me zanima keš samo, mislim da nema šanse da bih uzeo za nju koliko i za punta. Možda u najboljem slučaju isto...ali to mi ne završava posao... :no

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomaže Bog braći u matici...imam malu nedoumicu pa ako mozete da mi odgovorite bi bih vam zahvala....pronaso sam lijepu Lancia Kappa 2.0 20v...Registrovan, bez ikakvih ulaganja, sve ispravno, redovno servisiran, kao nov.

Euro kuka, krovni nosač, parking senzori, ksenoni, el sicevi, memorija + grijači siceva, el. retrovizori, digitalna klima, el stakla x 4, daljinsko zaključavanje, sekvent plin Tomaseto, nov akumulator.To mi je rekao prodavac cijena je 3000eura...pa da li vrijedi.....veliko hvala....iskreni pozdra evo par slika

cv605.jpg cv606.jpg

cv607.jpg cv608.jpg cv609.jpg

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako Bog da upetak eventualno u subotu ja bi po auto...s obzirom da je nas brat zaista cuvao auto ne bi trebalo biti problema...javljam prve utiske...

:smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav drugari...kako ste'=?Ja dobo ziv i zdrav....zelim da se pohvalim kako sam kupio auto i kao je sve to ispalo...madaje sve za rubriki ZA NEPOVJEROVATI....Ovako krenuh ja posle posla da vidi kola...dogovorim se ja sa NASIM CLANOM ..Dadom ili wranglera,da se vidimo---nađemo se kod Merkatora sjednemo da kafu popijemo i tu sitnice dogovorimo.I zamolim ga da uzmem njegovo a on moje auto da probamo i da ga odvezem u GRADISKU jel sam odatle da ga pogleda moj majstor mada pre svega sm ga htjeo probati a auto putu...sve dogovorimo i kaze on meni da uspem malo plina jer je na rezervi...

i krenem da bude veci apsurd ispred benzinske i na njoj ne uspem plin nego cu an izlazu iz Banja Luke,....da se provozam,,,usputsve benzinske pune I NEKA KISA KRENULA PA REKO IDEM STARIM PUTEM PA CU U Klasnicama da uspem plin...i tako stanem ja u Klasnicama i uspem plin...auto ide za nec+vjerovati....i na ulazu u Laktase zavrsava se moja avantura,,,gle kod Merkatora idem ppolako do 50 km jer je ispred mene velika guzva sa desne strrane na nekih 20 m,uocavam traktor sa prikolicom ,i sta taktorista koji je stajao u poprecnoj ulici radi...gledajuc lijevo i desno traktorista koji je inace bio malo popio,primecuje da sam daleko i da ce kao moci da izvrsi skretanje na glavni put prosto iskace ispred mene i udara desni kraj auta...ja sem se samo snasao da skrenem ulijevo i to je tpo---moja vožnja se zavrsava,,,ja auto ni kupio samo ga htjeo probati i pogledati, eto ukratko da se javim.

takođe da puno pozdravim naseg brata wranglera

koji se nam moj poziv odmah nasao na licu mjesta....eto to je to ...poslacu vam slike da ih pogledate..Svi kazu da se moze popraviti sto ne bi bilo lose...osiguranje ce valjda pokriti sve mada trator nije osiguran al ima neki fond koji regulise i takve stvari....motor i hladnjak su nedirnuti sto vidite i na slikama...hauba,blatobram,vezni lim tako uglavnom limovi,,,eto veliki pozdrav...

cv900.jpg cv901.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta da kazem nego da se desava....i to...jos jednom hvala Dadi...i ovakvi sjtovi su dobra stvar...hvala...pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...