Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

ovo skoro i da nije budzenje, ima kompletnu Kappu pored kupea i samo prepakuje..nema otpada, trazenja dijelova.

Ok, shvatam..taj turbo benzinac je chudo al to pretpostavljam - nemam iskustvo. Vise sam mislio na izdrzljivost, odrzavanje...

i loche li bas bas mnogo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Održavanje nije skupo, motor kao motor je solidan..Po mom iskustvu, turbo mi manje troši u normalnim režimima vožnje jer je rasterećeniji i ima drugačiji odnos brzine (Comfort drive i Power Drive menjači)
Comfort drive je štedljiviji, ima izraženiju krajnju brzinu ali je sporiji od Power Drive-a, a na tom autu bi trebalo da piše ispod haube da li ima power drive menjač..Ukoliko ne piše onda je comfort.

Sve u svemu, može to da se uradi i da se spakuje nije to budž neki samo je moje lično mišljenje iznešeno u izboru motora.

Loče oko 15 po gradu, otvoreno 9

Share this post


Link to post
Share on other sites
57 minutes ago, Zan Batist said:

Ok @Majstor_Paja, hvala.. to bi majstor-prodavac radio, ne bi ja glavoboljio oko organizacije..

Inache, mjenjao bi sa motorom komplet instalaciju, kompjuter, mjenjac...

Jesi li imao Lanciu sa tim motorom?

2.0 16v-205 ks turbo(4 cilindra)

baba roga 14 litara plina na 100 km pri proseku 150-190 km/h

 

IMG_0162.JPG

IMG_0042.JPG

IMG_0152.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

@siki, auto ti je fantazija! Bas ekskluzivan model za malo para.. ova "moja" ima poltronaFrau kozna sjedista, cognac-coloured brown...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljepa boja siceva kao i omiljeno piće.:D

Kod mene je alkantra boje bele kafe-i samo moj vozački je malo poderan a zadnja klupa ko nova.

Malo me brine to prednje krilo loše urađeno-celokupno farbanje i lakiranje neće biti jeftino.Prednji trap ko u limuzini ali zadnji amortizeri nigde ih nema jer ne odgovaraju sa limuzine osim ako ne menjaš sve u kompletu-amort,opruge,šolje-

inače neuništiv cupe,robustan,jak a brz ka sam đavo-samo ako je turbak 4/16 ili 5/20 ili v6 od 3.0.

Donji postroj se sav jeftino menja-kugle.silen blokovi na viljuškama-ali ako kupuješ nove skuplje su-obe oko 250 evra sa sve kuglama.,stabilizator balans štange.Zadnji most ko u alfe 164 .Meni se čini da mi fali samo 6 brzina da se motor malo kao rastereti,ali zvuk istog na 5000-6000 obrtaja je nenadmašan a snaga koju osećaš je neverovatna:devil:

slika motora nije moja ali će biti za koji dan ista pošto sam dao kod majstora da mi ofarba deklo u crnu mat boju-jer se originalna na par mesta oljuštila.:D

 

IMG_0047.JPG

Lampredi2,0t16V.jpg

Edited by siki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...