Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ajjj znaci to je zaprvo to...Kaze vlasnik radi i na benzin i na metan tako da moze lako da se proveri.>Reci cu mu ja da sipa on pre nego sto se vidimo ako nema..Moja sierra npr uopste nije radila na benz kadsam je uzeo..Onda me kostala 250e da je upalim na benzin ali zato sad ide kao mecava..Nju trebam da dam u zamenu za Kappu..Na oglasima je..

 

U sustini svaki auto iziskuje ulaganja.Ja sam u ovaj spreman da ulozim jos jedno 200-300e preko svega da je dovedem u dobrom stanju..Farbanje ,odnosno lakiranje imam za dzabe,samo materijal da uzmem..Tako da mi je to najmanji problem kod nje (jedan od razloga sto sam pristao da je gledam uopste jer treba da se lakiraju hauba,krov i gepek) .Vazno mi je trap dobar,da motor lepo radi i vuce..A lako cu proveriti dal duva i to..Kako da "proverim" zadnji trap (na licu mesta)

Prijatelju, baš si spreman da se otvoriš :D

Kojih crnih 200-300€. Auto je mator, odvaljen od života prema slikama, naročito jer ima glupi CNG. Znači, prvo veliki servis. Sam znaš koliko košta. Pa onda amortizeri, zadnje opruge, kočnice.... Jedno drugo, ode cifra na 1000 bez problema. E sada, ako si lik kao moj ćale (štap-kanap-žica-ekser varijanta) možeš da prođeš sa 200€. To znači središ da auto bude u voznom stanju, opasan po život ali ide, i popravlja se baš kada nemaš drugog izbora.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bas ne bih rekao da je odvaljen od zivota s'obzirom da generalno Kappi oce da se oljusti lak sa tih kriticnih povrsina..Videcemo sutra kad budem otisao da ga gledam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi ja uzeo kappu...Dao Sierru i 700e ..Auto ne trese i ne druska na rupama,odlicno ide i na benzin i na metan,motor maalo duvka ali nije strasno...Oko estetike ima boga da se ulaze..Trap odlican,kocnice odlicne ,nemam zamerki uopste..Unutra kao avion ,cigara NIKAD zapaljena enterijer je bukvalno kao nov..Stajao je dugo na nekom suncu ili nikad nije garaziran a poznato je da oce Lanciji i kod jos dosta automobila da se oljusti lak i krene da matira farba..Ovaj ce morati CEO da se lakira :D Ali zato bar imam coveka..Auto je 99 godiste ,izbacicu slike svih nedostataka i svega sto sam zatekao..Ali neverovatno mi je da sam uspeo iz Beograda do Aleksinca da dodjem za 750 dinara (200km)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čestitam na kupovini i želim ti da te lepo služi auto :)
Predstavi ga u temi pa da lepo sve vidimo u normalnoj rezoluciji.

A ako sve bude u redu sa održavanjem, očekuj džabe vožnju na metan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cim budem dosao kuci odmah ima da spucam jedno 20 slika :D Sve detaljno sta ne valja i sta valja..
Sinoc smo ga uzeli i vozili se kao blesavi po Beogradu i to CELU NOC! Jutros otiso na Novom Beogradu da dopunim bocu iz straha da ne ostanem bez metana kad ja poceo da sipam a ono stade samo 700 dinara..Ja sam se krstio ko pred sudnji dan tome koliki je to auto a koliko malo trosi..Ima sequent BRC metan..E sad trebace mi jedan dobar serviser tog uredjaja da mi proveri sve to jer kad malo dam vise gasa gusi se pri polasku i secka...

Imam jedno pitanje za vas koji vozite Lanciu
-Kad stavim nogu na kvacilo i maalo pritisnem ,osecam vibracije (kao da nesto cavrlja) jel to normalno ili treba da se menja nesto?

-Kad promenim brzinu jel normalno da cukne (vozio sam automatik pa mi sve bilo ko kroz sirenje i nista se nije osecalo)

 

Oterao bih ga u Sabac kod naseg forumasa na preporuku ,da ga celog pregleda nego ga nema covek da se javi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuje se malo sviranje dok ubrzavam u nekim brzinama (mozda mu fali ulja u menjacu) ..Koliko kosta da se zameni druk lezaj? Vozio sam je malo na benzin ,strahota kakav auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strahota je što je upropašten CNG sistemom. Baš me zanima gde ćeš da puniš metan kada kreneš negde na put. I koliko imaš CNG pumpi u aleksincu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da je pukla korpa on bi tresao kad krece ovako sumnja pada na druk lezaj.... vozi dok ne stane kad stane zameni set kvacila I jopet teraj dok ne stane...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strahota je što je upropašten CNG sistemom. Baš me zanima gde ćeš da puniš metan kada kreneš negde na put. I koliko imaš CNG pumpi u aleksincu?

Imam CNG pumpu na 30 km od mene (u Nis-u) ..Staje 25 kila metana i trosi 750 dinara na 200km pa ti vidi :) Nocas sam se vozio kao blesav po Beogradu nisam mogo da potrosim i kad sam otiso da dopunim bocu ,stalo samo 600 dinara (i vlasnik pre se vozio)..Sad me nesto zeza taj sistem posto kad upalim neki potrosac tipa podizac stakla ili dugo svetlo,auto cimne i zagusi se i sumnjam na nesto oko struje ili je tu najveci krivac mozda alternator..Uglavnom kad je prebacim ba benzin ko da sam seo u raketu

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam neke ponude da dam fiat bravu 1.4 97god (odličan) za lanciu kappu 2.0 16v turbo,95god,plin sekvent,reg još 11 meseci

interesuje me prvenstveno oprema ovog modela i potrošnja?vidim piše da ima ASR!!!

pozz

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelju ja je imam,auto stvarno ima bogatu opremu,ne mozes da se postidis,ja vozim ovu 2.0 220ks turbo,jbg ne mogu da kazem da nisam imao problema kad sam imao,malo mojom krivicom,malo krivicom losih majstora na 62000 km ulozeno pa nekih 2500 eura za 4 god,od kad je kod mene.


A sad je u top stanju,malo nekih sitnica,ali bukvalno sve novo je u ovoj mojoj kapi evo da kucnem 11000 km od generalne!!!!


Za dalje puteve je pravo auto udobno brzo ja sam sa mojom isao Novi Sad-Pefkochori 836km potrosila je 90 eura 2011 Pa sam isao NS-ULCINJ 720km oko 80 eura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ASR sigurno nema. Bar ne u tom godistu i motoru. Potrosnja gasa na otvorenom moze da bude 10 litara ako je sve kako treba. U gradu moze i 13-14. Od opreme sigurno ima sve sto je potrebno. Ostaje da nam stavis neku sliku auta ako imas pa da vidimo malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel doplacujes nesto? Obicno cena govori kakav je auto...

 

Tvoja Brava sa 1.4 motorom nije bas najtrazenija, zbog motora, a Kappa 2.0T je babaroga koju bih vrlo rado posedovao. Nazalost, finansije me sprecavaju da cak i da gledam skuplje Kappe, a one jeftinije su mi sumnjive, opet zbog 2.0T motora koji isto ima poznate boljke...

 

Menjaj, pa ako budes nezadovoljan Kappom, javljaj mi :secret:

 

@Martini: Jesi mozda radio Riki-jevu Themu 2.0T? Nesto smo se dopisivali oko kupovine...

Edited by ZokiBubu

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.cars-data.com/en/lancia-kappa-2.0-16v-turbo-ls-specs/19839

ovde piše da ima tracion control!!!mada to i nebitno.

ima je plava iz kš cena 1500e 95god,registrovana, plin sekvent(polovni automobili)


http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/62633-lancia-kappa-20-16vt-di%C5%BEe-temperaturu/

 

a vidim da je zimus imao problema sa njom


evo kappe   http://www.polovniautomobili.com/oglas4405921/lancia_kappa_20_16v_turbo/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam je odlicna je samo sto je izgleda prodata... :( Videcu da zamenim taj senzor papucice gasa koji me drka vec od kako sam uzeo auto..Ako kojim slucajem resi probleme koje imam (posto mi sve od elektronike radi perfektno) ,uzecu stranca za delove da prepakujem neke stvari koje mi trebaju oko trapa ,soferka i jos neke sitnice...U sustini trenutno imam samo taj jedan problem oko cimanja i trzanja i gubljenja snage prilikom ubrzavanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije me bilo dugo ali gde da se obratim za misljenje ako ne na ovom sajtu:)

naleteo sam na ovu kappu i deluje mi ok, mada samo deluje. Interesuje me ako neko ima nekih saznanja vise o ovoj konkretnoj kappi a moze i o ovom motoru sa 20 ventila (imao sam isti u themi samo sa 16v) .pozdrav

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/6165540/lancia-kappa-20-20v-turbo

 

Clip_6.jpg

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi mogao da imas isti u Themi jer ta dva motora nemaju veze jedan sa drugim. Izgleda lepo na slikama ali je cena jaka. Ni plin nije upisan u saobracajnu tako da ne mozes legalno ni tehnicki pregled da prodjes. Ako te zaustave a vozis bez atesta kazna nije mala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas je dobra a cena nije jaka uopste, za te pare nemas punta malenog a ovo cudo 220 konja. uzimaj ovo jos i ofarbana nema da ulazes, samo neke felne i teraj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz drugari. 

Interesuju me razlike u motorima u kappi 145 ks i 155 ks. 

Interesuje me koji su se bolje pokazali,koji su bolji za ekspoataciju,izdrzljivost, za servis. 

Planiram kupovinu jedne takve limuzine pa mi treba malo vise info.

Hvala Zom.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa kojim god motorom uzeo neces pogresiti,to su skoro slicni motori,sa tim sto ovaj VIS motor od 155ks ima neke sitne izmene,po fabrickim podacima ide brze nesto malo i ima 400 obrtaja vise nego motor od 145ks,koji se ubacivao u kape do 96 god,posle 96 svaki motor bi trebalo da bude VIS.

Sto se tice servisa koliko ja znam svi delovi su isti,a izdrzljivost zavisi od prethodnog odrzavanja,jer oba motora mogu da predju dosta ako su redovno odrzavani

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...