Jump to content
FAS Goran
opasnigusar

Fiat Bravo - zadnje kočnice previše jako koče

Recommended Posts

Dakle pored ostalih problema od kad sam kupio auto pre par mes. javlja mi se i povremeni problem sa kocenjem. Pogotovo posle stajanja ili kise -pranja auta, zadnje kocnice mi ili blokiraju u prvi par gazenja kocnice ili stravicno skripe. Prednje diskove i plocice sam u ap-sportu stavio nove ali nisu nekog kvaliteta pa i one u toku voznje cvile...uzas!!!

Abs mi ne radi nikako da odem da ustanovim kvar , da li je samo senzor ili....

Ali veoma cesto mi se cini da auto koci mnogo vise zadnjim nego prednjim kocnicama i da je zaustavni trag ogroman tada...

hvala,,,,,,,

Share this post


Link to post
Share on other sites

To da zadnji točkovi blokiraju dok se malo ne zagreju se dešava, ali da škripe (i prednji i zadnji) to je već za reklamaciju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjao sam samo prednje diskove i plocice pre 1000km a zadnje su navodno promenjenje pre 7-8000 km. Kada je zagrejan i vise od par min u voznji , malte ne sve je u redu. Cak i kad sam otisao do majstora koji je seo i testirao krvnicki kocnice ,one su se extra pokazale iako abs nije u funkciji.Nije mi jednostavno jasno da li moze nekad da koci odlicno a nekad da koci vise zadnjim kocnicama gde imam fizicki osecaj da prednje dosta manje ili uopste ne koce?! :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za prednje kočnice ti ne mogu pomoći, ali za zadnje znam šta je. To je problem koji fiati imaju već više od 30 godina kada pozadi imaju doboš, a taj problem se zove peti kočioni cilindar. Taj cilindar služi da rasporedi snagu i kada se pokvari, reaguje kao da je zadnji deo auta maksimalno opterećen i onda jako koči zadnjim točkovima dok se ne ugreje. Zimi ćeš imati jako opasan problem jer ne može da se ugreje, tj. klizaćeš se kao lud. Probaj da nađeš na nekom otpadu polovan ili kupi nov (~170€) i rešio si problem. Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to nikakav problem zimi, kočnice se brzo greju. Meni isto blokiraju zadnji točkovi kad je hladan, ali bukvalno posle 1km sve bude u redu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, kao sto su ti napisali npesic i Dovla, u pitanju je 5ti cilindar> Mozes da pokusas, majstor, da ga otvori da eventualno nije blokirao ili slicno ili onaj mehanizam koji regulise kocenje u zavisnosti opterecenja, tereta u kolima. Mada, najverovatnije je crko! Nov je dosta skup, a polovan sa otpada je nepoznanica i ko zna koliko ce da radi? Ono sto bi ti ja predlozio u vezi ovoga je da umesto njega postavis T racvu i resen problem :whistle: ! Verujem da se mnogi nece sloziti sa ovim, ali mislim da je sasvim prihvatljivo i sa stanovista bezbednodti i finansijski :thumbup:

Sto se tiee prednjih tockova, mislim da je kvalitet plocica los i da bi trebalo da ih zamenis da ne "pojedu" diskove!

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto bi ti ja predlozio u vezi ovoga je da umesto njega postavis T racvu i resen problem :whistle: ! Verujem da se mnogi nece sloziti sa ovim, ali mislim da je sasvim prihvatljivo i sa stanovista bezbednodti i finansijski

To ne bih savetovao nikome da stavi jer kad se stavi T račva, isto radi kao kada je blokiran peti cilindar!

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Mislim da nisi u pravu. Jer cemu onda svrha stavlajti T racvu ako dobijes isti efekat kao i sa blokiranim 5im cilindrom, ili kako moze da bude isto ako zamenis isti T racvom kod koje imas konstantan i nesmetan protok kocione tecnosti. Ovim dobijas jednaku i konstantnu silu kocenja na oba tocka bez obzira dal' se vozis sam u autu ili imas jos 5 osoba sto upravo regulise 5-i cilindar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Pa da nisam probao na svom autu, ne bih to pričao. Isto mi koči jače zadnjim delom, samo što se nikad ne ugreje jer nema šta da se ugreje. Zato sam i vratio neispravan peti, pa posle par kilometara zagrejem priču i vozim kako treba. Jedino je zima zajebana, ne može baš da se ide brzo po snegu :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, pozdravljam!

Ja sam vozio 2 godine auto sa T racvom umesto 5og cilindra i nikada mi nije pravio nikakve probleme niti sam bilo sta grajao ili hladio. Auto sam tako prodao i covek ga i dan danas vozi bez problema, a takodje znam jos ljudi koji su uradili isto pa sam zato i savetovao coveka da uradi to!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja pričam iz ličnog iskustva, a i ti takođe. Nek' radi čovek kako hoće, dobio je savete smile.gif)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako, neka ode kod majstora i on ce mu reci, dati savet i na kraju resiti problem!

Ja sam preneo moja iskustva i neke cinjenice radi svih onih koji imaju ili ce imati isti ili slican problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, citam Vas forum vec mjesec dana i mnogo toga mi je zapalo detalja za oko i pomoglo. imam sledeci problem a to su zadnje kocnice koje se dosta cudno ponasaju, prema dosadasnjem citanju vecina su rekli da su to simptomi petog kocionog... Evo sta se kod mene konkretno desava...

1.Automobil kad upalim i kad se krecem polagano na slab pritisak kocnice on mi blokira zadnji desni tocak uz neki cidan svuk (kao da struze metal od metal)

2.Ako povucem rucnu kocnicu, onda mi koci samo zadnji lijevi (meni bas i nije logicno s obzirom da na noznoj bolje koci desni)

3.Ako automobil pocne da se krece brzinom vecom od 50km/h onda se to skripanje ne cuje u desnom tocku i koci prilicno dobro, ali ako su brzine manje onda zna da pravi probleme pogotovo kad je mokar put. Znaci, on blokira samo kad se krecem cim upalim automobil i ne prelazim brzinu vecu od 30-40 km/h a ako predjem tu brzinu kasnije kad idem sporije opet normalno koci.

4.Ako idem u rikverc i pritisnem kocnicu, takodje mi se desava da naglo blokira tockove iako sam lagano pipnuo kocnicu kao da sa u nesto udario. Tad primjetim da mi se blokira zadnji lijevi (sto mi opet nije logicno jer na pritisak kocnice kad idem naprijed to desava za desni tocak)

Zakljucak (koji ne mora da je tacan, samo moje nagadjanje)

Pedpostavljam da je u pitanju taj peti kocioni jer on dobro ne regulise pritisak na kocnice, takodje predpostavljam da su i pakne stradale, jer sam pokusao da skinem dobose i nisam uspio, oni su toliko zapekli da ih je nemoguce skinuti barem primjenom neke lakse sile, tako da sam odustao od skidanja, ali sam vidio da prilikom lakseg udara u dobos da ispada neka prasina, predpostavljam da je to od pakne koja se istrosila.

Da jos napomenem da mi fali plasticni cep na desnoj zadnjoj zastitni dobosa na kome se nalazi neka rupa promjera oko 3cm gdje treba biti plasticni cep kojeg nema, tu ulasi prljavstine pa predpostavljam da je i to razlog svega ovoga...

Cekam vas odgovo, prijedlog, misljenje... prije nego ga odvezem kod nekog majstora koji nece znati nista bolje od mene :D i nabiti mi proskove koji ce biti kao pola fiata, ili cak i veci.

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni to vise lici da je mehanizam za stelovanje pakni unutar dobosa u rasulu pa da se pakna nakosi i zapne za dobos kad kazes da ne mozes da skines dobos i da zaglavljuje tocak.

Kod mene takodje fali taj cep na levom dobosu i malo mi zeza rucnu posto je uslo prljavstine i nece do kraja da otpusti tocak posle vracanja rucn kocnice.

Mozda se i kod tebe to desava samo u vecoj meri pa zato ne mozes da skines dobos.

Probaj kroz tu rupu na dobosu da vratis polugu od rucne nazad,mozda ona ostane nategnuta.

Ne znam da objasnim ali nadji nekog da povlaci i spusta rucnu a ti gledaj sta se desava u dobosu i skontaces sta treba prstima da uradis da se pakne otpuste do kraja. :)

A sto se tice prasine koja ispada to je normalno i kada su pakne nove posle nekog vremena jer to znaci da se trose,to jest rade posao. :rolleyes:

Pozdrav iz distrikta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, citam Vas forum vec mjesec dana i mnogo toga mi je zapalo detalja za oko i pomoglo. imam sledeci problem a to su zadnje kocnice koje se dosta cudno ponasaju, prema dosadasnjem citanju vecina su rekli da su to simptomi petog kocionog... Evo sta se kod mene konkretno desava...

1.Automobil kad upalim i kad se krecem polagano na slab pritisak kocnice on mi blokira zadnji desni tocak uz neki cidan svuk (kao da struze metal od metal)

2.Ako povucem rucnu kocnicu, onda mi koci samo zadnji lijevi (meni bas i nije logicno s obzirom da na noznoj bolje koci desni)

3.Ako automobil pocne da se krece brzinom vecom od 50km/h onda se to skripanje ne cuje u desnom tocku i koci prilicno dobro, ali ako su brzine manje onda zna da pravi probleme pogotovo kad je mokar put. Znaci, on blokira samo kad se krecem cim upalim automobil i ne prelazim brzinu vecu od 30-40 km/h a ako predjem tu brzinu kasnije kad idem sporije opet normalno koci.

4.Ako idem u rikverc i pritisnem kocnicu, takodje mi se desava da naglo blokira tockove iako sam lagano pipnuo kocnicu kao da sa u nesto udario. Tad primjetim da mi se blokira zadnji lijevi (sto mi opet nije logicno jer na pritisak kocnice kad idem naprijed to desava za desni tocak)

Zakljucak (koji ne mora da je tacan, samo moje nagadjanje)

Pedpostavljam da je u pitanju taj peti kocioni jer on dobro ne regulise pritisak na kocnice, takodje predpostavljam da su i pakne stradale, jer sam pokusao da skinem dobose i nisam uspio, oni su toliko zapekli da ih je nemoguce skinuti barem primjenom neke lakse sile, tako da sam odustao od skidanja, ali sam vidio da prilikom lakseg udara u dobos da ispada neka prasina, predpostavljam da je to od pakne koja se istrosila.

Da jos napomenem da mi fali plasticni cep na desnoj zadnjoj zastitni dobosa na kome se nalazi neka rupa promjera oko 3cm gdje treba biti plasticni cep kojeg nema, tu ulasi prljavstine pa predpostavljam da je i to razlog svega ovoga...

Cekam vas odgovo, prijedlog, misljenje... prije nego ga odvezem kod nekog majstora koji nece znati nista bolje od mene :D i nabiti mi proskove koji ce biti kao pola fiata, ili cak i veci.

isto, ali ISTO se i meni to desava - i kad krenem ujutru pa maaaalo povucem rucnu pa se cuje kao da stuze nesto sa unutrasnjeg oboda dobosa dok je stajao preko noci, i kada hladnog ga poteram polako u ridzu pa posle metar-dva zabode naglo i onda se cuje neki neveravatno tup i jak udarac, sto kazes ti kao da udaras u nesto. ta "agonija" traje samo par minuta, dok se ne zagreje taj mehanizam celi...

takodje, ovde sam negde procitao da je taj nov famozni 5. cilindar cak 170 evrica i da se tesko nalazi na otpadima!

pri tom da napomenem, da sam pre godinu i po dana menjao oba zadnja kociona cilindra + zadnje paknove (ne verujem da su se istrosili do sad, presao sam desetak hiljada kilometara).

oteracu ga, ukoliko vec sutra kod majstora ovde, pa cu videti sta je u pitanju, ne bih da mi seta po putu kada poledi.

sigurnost pre svega :)

Edited by blasterskv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim Bravo 1.9 JTD sa kočnicama napred disk pozadi doboš i bez ikakvih posebnih dodataka, nemam ABS niti bilo koju drugu elektronsku skalameriju. Kad je motor hladan u bilo koje doba dana prilikom prvih nekoliko kočenja zadnji točkovi blokiraju u mestu bez obzira što pažljivo pritiskam pedalu kočnice. To traje nekih vremenski u vožnji nekih 5 minuta ili oko 5 kočenja pri čemu kočenje postaje sve pravilnije i konačno auto koči potpuno normalno. Na tehničkom pregledu na kojem sam bio pošto je auto vožen, uređaji pokazuju odlične kočnice. Diskovi, pločice, doboši i pakne su nove, nisam prešao ni 5000km. Kontrolisao sam iz kanala 5 kočioni cilindar i deluje kao nov. Da li neko ima savet za opravku?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri vlažnost ulja za kočnice. Svaki ozbiljniji majstor će to uraditi za 2min.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na savetu ali ulje sam takodje zamenio pri zameni diskova i doboša, sumnjam na taj peti kočioni cilindar ali ne znam kako se neispravnost na petom kočionom manifestuje, struge strane, ne znam da li motor postepenim zagrevanjem na neki način utiče na kočnice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni vec godinama unazad jace koce zakoce kocnice pozadi,ali samo kad je zima,vec posle par blagih stiskanja kocnica se vraca u normalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako se dešava i meni na bravu, međutim tih nekoliko kočenja je veoma opasno posebno što direktno idem po većim usponima i padovima. Izgleda da mi ne gine kupovina petog kočionog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima. Znam da je prošlo puno vremena od kada smo načeli problem prejakog kočenja zadnjih točkova kod BRAVO 1.9 jtd, ali evo jedne informacije koja je važna za sve vozače koje muči isti problem a pregledom raznih foruma vidim da ih ima puno i da problema ima na svim markama automobila.

Naime, pošto sam u AP sportu saznao da je cena novog petog kočionog cilindra preko 22.000 dinara, odlučio sam se da probam da skinem taj famozni peti cilindar i rešim se bede. Prethodno sam bio kod 2 mehaničara koji su sve pregledali i konstatovali da problem može biti najverovatnije samo peti kočioni. Zakazao sam prijem i otišao sam u Boban sajle. Profesionalni, ljubazni i sve da ne poveruješ. Skidanje cilindra, ugradnja 2 adaptera i ispuštanje vazduha me je koštalo oko 1700 dinara.

Pošto je bilo oko 25 stepeni auto je kočio neverovatno dobro. Uz sve to sam na delu puta na kome gotovo nema saobraćaja proverio kočnice i pošteno ih namučio. Sve je bilo u redu.

AVAJ; SUTRADAN UJUTRU JE AUTO JEDNAKO KOČIO KAO I PRE SKIDANJA PETOG KOČIONOG CILINDRA ČAK I GORE.

Znači momentalno zakucavanje zadnjih točkova i naravno postepen prestanak posle par kočenja.

Dakle, saopštavam vam da u mom slučaju nije razlog peti kočioni cilindar i nažalost na osnovu ličnog iskustva savetujem da se problemu kočnica ne prilazi olako. Voleo bih da mi neko preporuči zaista iskusnog majstora koji zna problem a ne da kao u mom slučaju eksperimentiše, uzme pare i ne reši kvar. Drugarski pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je u plocicama... Peti kocioni kad krepa ili zaglavi da ne pusta ulje ili zaglavi da pusta ulje ali smanjuje pritisak tako da se dobija slabija sila kocenja...

Definitivno je problem u kvalitetu kocionih obloga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rešio sam problem konačno. Otišao sam kod običnog majstora (ne od onih koji su specijalizovani za fiatova vozila), preštelovao mi je ručnu kočnicu i sad auto normalno koči. Naravno prethodno sam kod jednog " vrhunskog majstora" ponovo vratio peti kočioni jer ga nisam mogao ubediti da kvar nije do petog. Bilo kako bilo kod mene je sajla ručne kočnice paravila problem i pretpostavljam da je blokirala mehanizam u dobošima. Pozdrav svima i srećno sa majstorima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas sam menjao plocice stare su bile potrosene bas ono dosta debljina oko 3-4mm dok ove nove imaju sad oko 1cm i vise mzd e sad majstor izluftirao sva 4 tocka ali pedala je jako meka i propada ne propada do kraja ali nije kao pre ? sta moze biti on mi reko da ce vremenom da dodje na svoje mesto ali ono meni previse nekako meko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo ti je rekao. Mora da prođe nekoliko dana dok se pločice ne oblikuju prema diskovima. Tek tad ćeš dobiti tvrdoću na pedali.

Strpljenje i videćeš za par dana.

Naravno malo opreznija vožnja dok to ne nalegne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...