Jump to content
FAS Goran
shibrikolibri

Fiat Uno Turbo i.e. under construction...

Recommended Posts

hvala drugar,na fikusu je moj stari lonac,to komsa (penzos) sredjuje masinu za ficijadu... sledece sto mi predstoji od radova,obrada glave ( oseti se miris benz u kabini) pa cemo odmah uraditi kvacilo,a ako ostane vremena (kesa) i pregledati turbinu...

Photo0200.jpg Photo0201.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neco,nije samo glava uzrocnik mirisa benzina.Turbinu proveri,remontuj je ako imas kesa,ali ako nema potrebe nemoj ulagati,vozi tako,pa ako bas strada,radi je.

P.S.Tvoj ceo komsiluk moze da otvori fabriku za sredjivanje automobila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bane 23

znam da moze da bude neko crevo koje je stradalo pa da zbog toga osetim benzin,ali predpostavljam da su tefloni. u glavnom videcemo na cemu smo kad skinemo glavu. sto se tice turbine za sada je :thumbup: ali ipak je auto star 23 godine,a znam da predhodni vlasnici nisu bas marili za to... jbg...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ipak radimo komplet generalnu,glava na obradi u ponedeljak idu blok i radilica. kad sve izracunam i obzirom da ne mislim da prodajem ovaj auto bolje uraditi sve kako bog zapoveda nego da za godinu dana opet moramo da otvaramo motor...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo,bravo :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motor uradjen komplet,danas naknadno zamenjena i bregasta-stara bila losa... Sutra bi trebalo da motor bude u autu s tim sto cemo skinuti turbinu... vozicu ga tako dok se sve lepo ne razradi (1000km) ,a za to vreme ce i turbina biti reparirana kako treba... e sad zanima me na sta treba da obratim paznju kad je budem skidao i kakve me prepravke cekaju obzirom da planiram da je vratim... pozdrav :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

da bi vozio bez turbine moras da promenes izduvnu granu od juga, moras i cev od auspuha da promenes jer tvoja nece da odgovara, moras da zapusis dovod i odvod za ulje i vodu. i nakraju taj auto nece hteti da radi kako treba jer na tom njegovom glupom kompijuteru nece prepoznati da nema turba pa ce da ti malo vise nalivati benzina. ja sam kupio jednog una sa skinutom turbinom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas dizne bile na proveri,sve ok. uzeti i originalni dihtunzi usisa i izduva. motor i dalje na stolu :wallbash: :wallbash: :wallbash: menjac odmascen posto je bio katastrofa prljav,opren,lezaj podmazan,zamenjen semering u glavnom to je to sto se danas radilo... sto se tice turbine nemam pojma sta ce biti :no mozda ce i ceo projekat stati na neko krace vreme dok se to pitanje ne resi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polako,bice sve to oket? Sta je to toliko zapelo da ne moze da se uradi turbina?

Javi mi se na pp,da vidimo da resimo to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...