Jump to content
FAS Goran
shibrikolibri

Fiat Uno Turbo i.e. under construction...

Recommended Posts

@ Bane23 -kad sam uzeo auto ti plasticni pragovi su tako bili pricvrsceni,i meni se to ne dopada i bice uradjeno sa lepkom za sofer-sajbne,a srafove cu ofarbati da ne bodu oci toliko. felne ce za prvo vreme biti mat crne,barem je to bila prvobitna ideja,postoji mogucnost da ih odradim(hromiram),sve zavisi od ke$a...Bocne nalepnice sam resio,kod drugara koji se bavi stampom. :thumbsup: Sto se tice stop lampi,spreman je crni sprej (samo za gornju polovinu) i mislio sam da ostavim rikverc svetlo... :rolleyes: Enterijer nije u losem stanju samo mi fale rucke na vratima pa sam kontao da zamenim komplet,valjda ce se naci neki...

@ kole -nekako mi se najvise dopada kad je stock look ili ti "kako je fabrika napravila" s tim sto ce na mom auticu biti promenjena maska (ide od tipa mk1),beli zmigavci,zatamljeni stopovi i mozda se poigram sa osvetljenjem table (videcemo sta kaze elektricar)... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidis,nista je tu ne bi od Tipa!

Bas me zanima kako ce biti sa mat crnim felnama,ali meni je oket i ona boja kao sa slike!

Sto se tice table,ako mislis da stavis celu nije to lako.!?

Jedva cekam da se sve odradi!

P.S.Stakla da mu zatamnis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Bane 23- jedino sto mi se na tom autu ne svidja je maska,nemam pojma sa tim tankim rebrima,pa jos kad je crvena,nekako mu ne stoji... Naravno imam i original i cuvam je ali kad sam video kako izgleda sa maskom od tipa odluci sam da to isto napravim. :whistle:

uno_sa_tipo_maskom.jpg

Felne planiram da ofarbam u mat crno jel mi je to trenutno jedino resenje da ih sredim,a da ne zveknem puno para ali kontam da cu ih kasnije vratiti u originalno stanje... I da mislio sam da tablu odnosno km sat malo izmenim,sto se tice osvetljenja,radio sam to ranije na mom kadetu i nije bilo komplikovano,mislim da ni kod fiata nije nista drugacije... :question:

U glavnom jos malo pa gotovo,ostaje mi servis kod kojeg znam da cu morati da ravnam glavu,ostalo je sitna boranija...

pozdrav za tebe druze i vidimo se uskoro.

No TURBO,NO FUN... :rambo:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahhahaha,dobro ti je ovo:"No turbo No fan"

Na ovom Unu su branici od dvojke,a maska od tipa i stvarno mu dobro stoji! :thumbsup:

Cekam da sredis tablu,pa da ti ukradem zanat! :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

update:

auto odvezen kod mehanicara,stigla specifikacija za servis... :)

-prednje plocice

-zadnje plocice

-obrada prednjih diskova

-obrada zadnjih diskova

-obrada i razradjivanje prednjih i zadnjih celjusti

-ispiranje i zamena ulja kocionog sistema

-razradjivanje sajli rucne

-kontrola prednjeg i zadnjeg trapa

-zamena zadnjih opruga amortizera

-demontaza zadnjeg trapa i podmazivanje

-zamena prednjih opruga amortizera

-zamena lager guma prednjih amortizera

-zamena zupcastog kajisa

-zamena spanera zupcastog kajisa

-zamena klinastog kajisa

-podesavanje paljenja

-zamena svecica

-zamena filtera goriva,ulja,vazduha

-zamena creva povratnog ulja iz turbine

-ciscenje inter culera

-zamena motornog ulja

-zamena antifriza

-kontrola rashladnog sistema,temostata ventilatora i termo davaca...

:thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Bane23-hvala druze,jos ovo da odradim i elektricar da uradi instalcije kako treba i gotov auto. :)

@ dulegti- javim ti se kad budem dolazio do milana. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neco,slike da posatvis,mogao bi i u toku radova,bice zanimljivo...,a kada sve bude u kompletu onda da napravis par dobrih fotki! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ bane 23- idem sutra da vidim sta se desava,trebalo bi da je gotova mehanika sutra u toku dana,pa cu ga slikati i od dole dok je na dizalici,da se vidi sta je sve radjeno. Kad bude se zavrseno onda naravno par profi slika,to obavezno. Jel mogu one plasticne rubove da lepim lepkom za sofer sajbne? Ne dopada mi se nikako kako sad stoji sa tim zardjalim srafovima... Sta ti mislis? jel nece otpasti u voznji? :)

@ dellas- hvala drugar,valjda ce uskoro biti zavrsen pa da pocnem i da uzivam u tom auticu,ovako ga samo gledam po garazama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes dobro resenje,a i imas raznih lepkova u boljim radnjama ,farbarama(za automobile),samo pazi da ne prelazi ivice ,gledao sam kod drugara koji je ekstra sve uradio,a zamazao lepkom da ne moze gore! :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas dobio paket od predhodnog vlasnika Una... Kaze stojalo mu u garazi,bio mu auto previse nizak pa je odlucio da skine opruge i amortizere i da stavi obicne?? e sad me nesto zanima,obzirom da su na auto u medjuvremenu namontirane nove opruge bas za turbaka,da li vredi ovo stavljati ili ne??

15062011476.jpg

15062011477.jpg

na oprugama je boja mali ispucala,ostalo sve ok... dakle fabricke za turbaka ili ove? naravno i amorti... :down:

Edited by nemanja_ns

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ti odgovaraju fabricki za turbaka onda vozi te, ako hoces nize i tvrdje onda ove koje si dobio ;)

btw dobar projekat, svidja mi se sto se sve radi temeljno, nadam se da ce se isplatiti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje je koliko ove opruge spuštaju.

Ja jesam za diskretno spuštanje 2-3cm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostavi njegove fabricke ,jer opet nisu iste kao na obicnom Unu,tvoj model jer turbo i ima vecinu delova modifikovanih u odnosu na obicnog! Po meni ne bi da se diraju njegove opruge!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak ostaju ove nove,napravio sam dil sa Damirom_Zr i u zamenu dobio milion delova koji su mu bili potrebni... Sta sve covek ima u dvoristu niste ni svesni... :rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites

lep uno svidja mi se. nego jedno pitanje da si znao koliko ima posla oko auta da libi to opet uradio

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ damir_zr-iskreno u jednom momentu sam mislio da batalim sve... e sad mi je drago sto nisam,ima jos dosta da se radi ali mi nista ne pada tesko,tako da DA uradio bih ponovo. :thumbup: evo par slika dok cekam nove gume,registraciju i jos 1000 sitnica...

IMG_2207.jpg IMG_2211.jpg IMG_2208.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja moram dodati, da kada bih imao ovakav jedan motorcic pod haubom, definitivno bi se otvorio za jedan kvalitetan izduv za turbaka ;) Tj napravio bih od samog izlaska iz turba do kraja fi 55 izduv i jedan protocan lonac i nisam siguran kakav westegate ima turbo, ali ako je onakav kakav ja mislim da je, onda moze da se primeni jedna caka oko izrade... I sigurno bi motor dobio par dodatnih konjica i smanjila bi mu se turbo rupa bar za 500 obrtaja sto je takodje vrlo korisno :thumbsup:

Mada mozda autic vec ima takav izduv, samo ja nisam zpazio u temi ;) Naravno, ovo je samo predlog :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast Neco! Motor mu izgleda fest nema dalje,jos bukvalno sitnice. Samo gume da mu zamenis i bice fest,e da ,zatamni mu stakla! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...