Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
dejan_smc

Marea 1.6 - gasi se kad smotam volan do kraja

Recommended Posts

Pozdrav

Auto radi u leru smotam volan do kraja,auto se ugasi a ponekad samo spadnu obrtaji do 200-300 i brzo se vrate u normalu.

To mi se ponekad dešava kad idem u rikverc sa parkinga ,namotam a on se ugasi.U boci od serva volana ima dovoljno ulja i volan se lako vrti.

Ako je neko imao ovakav problem ili zna u čemu je problem neka napiše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam da li je na marei elektro servo ali zvuci kao los akumulator i/ili alternator na izdisaju. proveri punjenje alternatora i napon akumulatora pa ces znati da li je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveriću,mada mi potrošači kad ih uključim ne smanjuju ili povećavaju obrtaje.

Podigao sam prednji kraj i motao levo pa desno na samom kraju se oseto kao da volan preskoči i čuje se zujanje serva,ali ne prejako.Tako podignut samo je smanjivao obrtaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se čini da mogu da postoje dva problema. Jedan je kontrola lera a drugi je hidraulična pumpa serva.

Probaj da kreneš bez dodavanja gasa, znači samo na leru. To bi trebalo da se obavi više manje normalno tj. da se ne ugasi motor. Ako se tako po pravilu bude gasio motor, onda proveri kontakte na motoru za regulaciju lera(popularno steper motor) i probaj da ga očistiš. Obrati pažnju, ako ga budeš čistio, da kada ga budeš vraćao osovina ne bude izvučena više nego što je bila kada si ga skinuo.

Hidraulična pumpa ima ventil za rasterećenje, kada se volan namota do kraja u jednu stranu, kojem se desi da se zaglavi. Mislim da može samo ventil da se skine i odglavi ali tu će ti već trebati servis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala za odgovor,izgleda da je do tog ventila,jer sam neki dan očistio kompletan usis i leptir i od tad mi se manje čuje zujanje.Pustiću ga par dana možda je bilo do prljavog usisa i step motora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi ti prijatelju da ne pravi prekid struje negde kada se namota,skini za svaki slucaj oplatu volana,proveri i to,jer se gasi samo kada motas u levo! :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gasi se kad namotam i levo i desno,ali kao što napisah ne uvek,kad se ne ugasi samo smanji obrtaje na nekih 200-300 obrtaja na pola sekunda i vrati u normalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dejan_smc

 

Prijatelju molim te ko boga napisi da li si resio problem i sta je bilo u pitanju. Ja imam isti problem. Doduse vw polo 1.4mpi i landirenzo plin ali isti istovetan problem kao tvoj s tim sto meni gasi kada mi je na plinu, klima ukljucena i okrecem volan u leru. Nece uvek da se ugasi, nekad se obrtaji vrate a nekad ne. Drugim recima kada je motor opterecen potrosacima on hoce da se ugasi u leru. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se zimus desavalo kad je  velik minus da kad dodjem pri pola kruga do kraja punog pocne da blokira kao da nece dalje...To samo kad je velik minus. Dal je moguce da je lose ulje od serva ili? Sad se setih kad sam video ovu temu :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...