Jump to content
FAS Goran
popdjemo

Lancia Lybra 1.8 / JTD - preporuka za veliki servis

Recommended Posts

U autodati pise da se veliki servis za lybru 1.8 radi na 120000 km. Ja bih to radio na 100000 km. Delovi koje nabavljamo ovde daleko da su originalni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci interval je od 50.000 do 120.000 kilometara.  :D

 

U onoj 'talijanskoj knjizici pise 120.000 kilometara...    ja sam presao oko 55.000 km tako da ce uskoro i to doci na red.

 

Jel moze to da se odradi za 250 evra? :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa delovima kupljenim kod nas ja ne bih smeo da cekam ni metar preko 50hkm. Smeo bih da garantujem da vec posle 40hkm ce poceti da se cuje neki spaner..

Ti ako nadjes nekoga ko ce ti ugraditi svoj set i garantovati neku vecu kilometrazu, radi tamo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci interval je od 50.000 do 120.000 kilometara.  :D

 

U onoj 'talijanskoj knjizici pise 120.000 kilometara...    ja sam presao oko 55.000 km tako da ce uskoro i to doci na red.

 

Jel moze to da se odradi za 250 evra? :question:

 

 

Materijal oko kaiseva moze da te kosta toliko, bez ulja i filtera. Za pravo zupcenje bilo bi dobro da nadjes nekog sa alatom cisto radi kontrole i na sve dodas duhtung poklopca ventila. To je onda pravi posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema frke za alat, majstor mi je profi...  i mislio sam na cenu bez malog servisa.

 

Taj dihtung, jel to tzv. dekla!?    Kad sam menjao svecice majstor mi rekao da bi mogao da zameni neku deklu, valjda je video tragove ulja na svecicama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reparacija verijatora je laka i nije puno para,a ne traje dugo ,posle opet pocne da se cuje,ako auto nema problema vozi tako :) i ako mozes kupi original bar zupcasti :) ja sam na mojoj alfi sve iz originala grunuo,ali sve do sitnog detalja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko je na forumu pisao da reparirani varijator izdrzi oko 10.000 km, pa ga treba reparirati prilikom svakog malog servisa. Nije velik trosak.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uskoro se radi veliki servis pa da sumiramo...

 

http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=products.view&product_id=43677

 

1. Jel moze neko da mi objasni u vezi kanalnog kaisa, sta tacno treba da uzmem od ponudjenog?

 

2. Lambda sonda, pumpa za gorivo, nije valjda da to MORA da se menja!?

 

3. Vodena pumpa, ne vidim da je navedena, jel treba?

 

 

Uz veliki servis cu odraditi i reparaciju varijatora i dihtung deklu i to je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zupcasti kais, pumpa za vodu i spaneri to ti je Set zupcastog kaisa. Isto tako imas i Set pk kaisa, roleri, kais, i kais za servo ako ga imas. Lamda sonde i pumpu za gorivo ne menjas, to ne spada u veliki servis. Ljudi praktikuju da zamene tad i ulje, filtere i antifriz.

Pitaj kolegu Bane23 za originalne delove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ima dva, jedan je verovatno fixni a drugi je zatezac ( predpostavljam, taj 1,8 nisam vidjao :) ) mora da ti pise sta ti koj set sadrzi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji Lybra bez klime.Ja sam video,na mestu gde je dugme AUTO ima crno dugme koje ne funkcionise.Inace Aleksa kako te sluzi auto do sad,jesi zadovoljan voznjom potrosnjom,nacin kako vuce da liimas TNG. 

 

Pozdrav 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...