Jump to content
FAS Goran
n.pesic

Fiat Brava 1.8 / JTD / Marea 1.9 JTD - neće preko 160-170-180

Recommended Posts

Veliki pozdrav svim članovima!

Posle par godina praćenja foruma, reših i ja da se registrujem i zamolim za pomoć :)

Imam Bravu 1.8 '97. godište i imam sledeći problem: u petoj brzini auto nema šanse da pređe 170 tj. neće da pređe 5200 obrtaja, čak ni na nizbrdici.

Do sada je menjano sledeće zbog tog problema: set kvačila, kaiševi, protokomer, pumpa goriva, skinut katalizator, urađena dijagnostika (sve ok), promenjen kompletan auspuh sa svim loncima i nemam pojma šta sam još radio za ove tri godine :)

Da li neko ima ideju šta može da bude? Auto je prešao pravih 183.000 i taj problem ima od kad je uvežen (79.000).

Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to sam i ja pomislio, ali majstor kaže da nema, ali ni on nije siguran. Auto se najnormalnije ponaša, samo tu zakuca i to je to. Sve ostale brzine tera do crvenog bez problema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bitno je da on dobro ubrzava, a sta ce ti preko 170, gde kod nas da vozis?? Meni licno je mnogo vaznije ubrzanje, a preko 150 mi ne treba... Mozda ti sat malo manje pokazuje i to je to, ona moze 180-190...

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je samo cudno tih 5200 rmp... meni 170 ide na nekih 4200-300 obrtaja , a na 5000 cajger pokazuje nepunih 200 km/h

14112010337.jpg

mozda cajger glavi, tj ne moze da prevali 170, a da pritom auto ide "normalnom" brzinom...jer misim da preko 5200 ne moze da predje u 5-om stepenu da je ne znam sta :thumbsup:

ja 5000 nikad nisam presao u petoj, a na leru ide do 7...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa merio sam GPS-om, 171 ide. Mislim da mi auto ima problem, ali ne znam ni ja koji. Sad vidim 1.6 na <5000 ide 190!

Voleo bih da se javi neki vlasnik 1.8 da mi on kaže iskustva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

^nemo' se vredjamo :) nije bas 190 :harhar: klikni na sliku, da se poveca :)

(verujem da ti sad nije do zajebancije, ali moramo se malo saliti :) )

javice se vec neko sa 1.8 :thumbup:

pozz :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto Xeroj kaze, 180 km/h dostize na oko 4500 o/min.... jedino ako ti na autu nije promenjen menjac sa vecom redukcijom ili imas tockice od trotineta :rofl:

Salu na stranu, brzina zavisi od broja obrtaja tockova, koji su opet u linearnoj zavisnosti sa brojem motora. A izmedju je lamela, koja moze da proklizava. To sto tvoj motor maksimalnu snagu ima na 5200 o/min moze da bude posledica loseg tajminga, odnosno da ti je lose uzupcen zupcati kais. Koje gume imas na kolima, kakva ti je lamela?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaiševi su menjani pre 7 hiljada, a pre toga sam imao isti problem, tako da nije do kaiševa 100%.

Set kvačila menjan pre 60k, isti problem je bio i pre i posle.

Gume imam 185/60/14 BF Goodrich profiler 2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1)U petoj brzini se ne dostize maksimalna brzina auta, nego u cetvrtoj (jedino ako ides nizbrdo, onda moze i 300km/h).

2)Jel iko razmisljao o tome da 1.6 i 1.8 imaju drugacije menjace pa to u startu ne moze da se poredi?

3)Prijatelju gde teras ti to 170km/h?

A neko strucniji od mene ce se vec javiti sa resenjem problema. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

1)U petoj brzini se ne dostize maksimalna brzina auta, nego u cetvrtoj (jedino ako ides nizbrdo, onda moze i 300km/h).

:w00t:

Share this post


Link to post
Share on other sites

1)U petoj brzini se ne dostize maksimalna brzina auta, nego u cetvrtoj (jedino ako ides nizbrdo, onda moze i 300km/h).

Pa nije to zastava 101 pa da je četvrta za performanse a peta za štednju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni deluje kao da je drugi prenos stavljen... Možda je pre uvoza tj u inostranstvu odrađena zamena prenosa a nije stavljen adekvatan... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što reče Niksha,gde ti voziš 170? Kakvi su nam putevi i 120 je previše...Nažalost.... :cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim po Srpskih Vladara :))))))

Šalu na stranu, želim da mi auto radi kako treba, a ako ima neko dobre volje i da se bavi popravkom, neka se javi da doteram auto :)

Takođe bih voleo da od nekog vlasnika 1.8 "čujem" kakav je prenos - koliko obrtaja u 4. ima koju brzinu, a koliko u 5.

Da li je visina guma koje imam (60) dovoljna? Sad više nisam ni siguran da li je to fabrička dimenzija :S:S:S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koliko znam to je fabrička guma... 185/60/14 i za 1.6 i 1.8...Možda grešim....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaiševi su menjani pre 7 hiljada, a pre toga sam imao isti problem, tako da nije do kaiševa 100%.

Set kvačila menjan pre 60k, isti problem je bio i pre i posle.

Da li je majstor koji je menjao kaise korisitio odgovarajuci alat za zupcenje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad vidim 1.6 na <5000 ide 190!

Naravno da ne ide toliko. Nikada.

171 po GPS-u koje si izmerio po brzinomeru su koliko...bar 185 mora da pokaže ako ne i malo više.

Imaš 113 KS (kad je auto bio nov)...i to je to. Uostalom, fabrika kaže da ja maksimalna brzina za Bravo 1.8 183 Km/h

Tvoj auto je malo veći i za nekih 50-tak Kg. teži od Brava, neka je za nju max. brzina malo ispod 180, a ti si išao 171...za auto star 10+ godina sasvim dobar rezultat. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako...Od tih 113ks mora da je bar 10-15 riknulo... :lol:

Edited by Anubis

Share this post


Link to post
Share on other sites

184 Km/h ide brava 1,6 a ova sa 1,8 bi trebala da ide oko 193 Km/h. Moja konkretno (1,6) i ide oko 180 po GPS uredjaju ali to i jeste negde malo preko 5000 obrtaja. Gume su mi fabrickih 175/65 14 zimske i 195/55 15 letnje (sto je malo mnogo).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne zbog izgleda nego zbog toga sto mi kilometar sat vise laze sa letnjima, trebalo bi staviti 195/50 da bude tacniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, i tako veću mogućnost da pokriviš felne,s obzirom kakvi su nam putevi.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo šta je zvanično(treća kolona, 1747):

performace-bravo.jpg

Ja imam Bravo 1.8GT, što mu dođe na isto. Pre par godina sam jurcao, po satu, 203 do 205 KM/h u petoj. Nisam gledao koliko je obrtaja bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...