Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Koji je ovo deo, čemu služi?

Recommended Posts

OK. Hvala MS PK. Samo ne vidim gde mi to ide, sve stoji kako treba a od interkulera nije sigurno jel je crevo celo. :) Pogledacu jos jednom, mozda nisam dobro video. Ako imas predstavu gde moze da se nastavlja crevo predlozi pa da bolje pogledam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se ne vidi dok se ne skine crevo. Video sam to kod menje kad sam menjao crevo interkulera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je spojeno crevo direkno na plasticne cevi. Evo nasao sam na internetu sliku kako to izgleda. Meni je spala selna sa donjeg creva. Jel mi treba taj deo ili ne treba?

_awc.blogi-84874-1.jpg

 

Sad bas gledam na internetu rastavljene fiat stilo automobile i ne vidim gde to moze da ide. KOja misterija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo bih da pozdravim sve clanove ovog odlicnog foruma, odavno vas pratim, mada sam tek od malopre clan. Od skoro sam vlasnik Stila 1.9 JTD 115ks, i pre par dana kad sam drugaru pozajmio auto, kaze da mu je ovo otpalo u toku voznje. Proverio sam kod majstora, kaze da su svi dijelovi tu. Gledajuci po netu i guglajuci ovu oznaku, pise da je u pitanju nosac motora. Dakle, moguce su dve solucije: Ili majstor ne umije da nadje gde tacno ovaj dio ide, ili je vec zamijenjem pa je stari ostavljen negde ispod haube, i tokom voznje je otpao. Ukoliko neko zna gde tacno ide, neka mi objasni ili uslika jos bolje, kako bih proverio da li su svi dijelovi na mestu.

Oznaka:  46780490

Unaprijed hvala!

 

46780490.jpg

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni liči na deo od nosača motora, ali ne bih brinuo...da ti stvarno nedostaje taj deo do sada bi primetio mnoooooogo veće vibracije u kabini. Pošto ne pominješ da osećaš da više trese, da imaš veće vibracije, to onda znači da je sve ok. Čak, mislim i da nije otpao sa tvog auta, nego je ko zna kome ispalo i kad.

 

Stilo JTD ima 4 nosača motora. Dva donja, vidiš ih odmah na mostu, zovu ih reketi ili paštete. Imaš i dva bočna, jedan je ispod akumulatora, i jedan najveći i najskuplji sa druge strane motora (sa suvozačeve strane).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas kako, obzirom na to da se ovo desilo 4.dana otkako sam vlasnik Stila, nisam potpuno siguran u to kako on uopste treba da se ponasa, to je jedini Fiat koji sam u zivotu vozio, mozda je najbolji u Srbiji a mozda najgori na svijetu, ja to i dalje ne znam :D uglavnom, vazno mi je da znam da ima 4 nosaca, ujutru kad ga oteram kod majstora, provericemo da li ima 4 komada, ako ima, to je to, ako fali neki, znacu gde otprilike treba da bude i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

SDC10167.jpg

 

Pozdrav drugari, recite mi molim vas čemu služi ova "pipa" sa slike, kod mene je od nje išlo tanko crevo, plastično, koje je ulazilo u crevo od iberlaufa ali sam ga ranije prilikom skidanja slomio, zapušio rupu nekim ruskim crvenim silikonom a za crevo iberlaufa stavio neko koje nema otvor na sebi da "primi" tu plastičnu cevčicu. Kapiram da ga Fiat nije tu stavio džabe sigurno :)

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na mojoj lancia y 1.2 16v to isto izgleda kao na toj slici, tako da moguce da ti sa svih 1.2 16v odgovara....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, tako izgleda na svim sem kod mene, bar da znam, jer kod mene od te "pipe" ide plastično crevo koje ulazi u iberlauf crevo koje je spojeno sa iberlauf otvorom na motoru i crevom koje spaja plastični poklopac (cev za dovod vazduha) i naleže na leptir.

 

468339463_w640_h640_cid2067769_pid327719149-ec7c0988.jpg

 

S tim sto je ovo najtanje crevo kod mene bilo plastično (ili je možda otvrdnulo od vremena) i ulazilo u usis na onom mestu gde je "pipa" sa predhodne slike...

 

Evo ovako...

 

ulaz.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, to je isti auto samo samo karavan varijanta, teška situacija sa delovima tog tipa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešto sam gledao, interesuje me za šta ovo služi? Skuplja ulja isparenja? Deo br 7, fiat marea 1.9jtd/81kw
59a9560a1f6c2_2017-09-0114_43_17-FIATePER__TheFIATSparePartsCatalog.thumb.png.2295af4a1a0f65ad20164f976285d9c7.png

Koliko vidim crevo samo ulazi u njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta je ovo,nasao sam ispod zadnjeg sedista?Punto Mk2
U pitanju su 3 dela

2023-04-23_14_08_06.jpg

2023-04-23_14_07_59.jpg

2023-04-23_14_07_46.jpg

2022-09-24 13.04.43.jpg

2022-09-24 13.04.27.jpg

2022-09-24 13.04.10.jpg

Edited by mitros

Share this post


Link to post
Share on other sites

Delovi sa 1. fotografije su gumeni poturači koji se nalaze ispod zadnje poluce. Postavljeni su na bocne nosace zadnje police

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/1/2023 at 1:18 AM, mitros said:

Deo sa druge slike su "žabice" za itison gepeka, na primer sa unutrašnje strane utovarne ivice ih ima 4, znam da ih ima na itisonu ispod zvučnika gepeka ...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...