Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Koji je ovo deo, čemu služi?

Recommended Posts

Prao sam motor danas malo, i izvuklo mi se, to jest nije se ni izvuklo nego se odvojilo, puklo iz lezista to crevo koje sam ja sad tako samo za "prvu pomoc" stavio na mesto, zalepio i zalio silikonom, radi to sada, probao sam da upalim sa tim crevom skroz izvadjenim, radi normalno, samo se cuje to crevo kako uvlaci vazduh...sada ne, kad sam sredio

 

cxca10350.jpgcxca10351.jpg

 

Sta je taj deo, cemu sluzi, i da li moze neki kurslus da nastane, ako se meni taj silikon zezne, planiram da obidjem neki otpad (jel to neki univerzalni deo, moze li od nekog drugog motora) ili da posetim majstora...?

Punto mk.2 1.8 16v

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je aktuator od VIS-a tj. varijabilne usisne grane. Njegova uloga je da u odredjenom momentu pod pobudom malog ventila pokrene klapnu koja se nalazi u grani i samim tim promeni putanju vazduha koja ulazi u motor. To je prvensveno sistem koji utice na performanse tako da njegovim izostankom ne moze da se napravi steta nego samo umananjenje performansi u pojedinim rezimima rada. Prilikom dodavanja jaceg gasa polugica ispod njega koja je povezana sa granom bi trebala malo da se pomeri. Ako ne trebalo bi boljom dijagnostikom izvrsiti aktuaciju u radu i proveriti stanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Martini :unworthy:

Sasvim normalno se ponasao u voznji, presao sam stotinak kilometara od kada sam odradio ovo sa silikonom, gledacu ja uskoro da to odradim kako treba, pogledacu na nekom otpadu da li ima taj deo, mozda i nov, samo taj gornji, plastika, pa lepo skinem sve i odradim kako treba...mada stvarno, vozio sam ga i brze ide standardno, kako treba, kao i pre, ali izgleda ruzno ovako i moram resiti to kako treba... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koliko se secam ta bombica je sastavni deo grane al nek me isprave ako gresim...ako je tako mrka kapa na zamenu.

A sto se tice tvoje popravke isto ako me secanje sluzi treba ovako da bude : proveri u trenutku kad se pali auto da li se pomerila polugica koja stoji ispod i onda da li se pomera ista dok neko stisne motor do 5 -6000 ..trebalo bi kad upalis da se pomeri na gore i u leru da se pomera malo na dole...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala pogledacu, opet sam ga vozio danas, deluje sasvim normalno u voznji, slusao sam i to crevo, ne cuje se nista cudno, izgleda da sam ja to sada namestio kako treba, ali ne moze to ostati tako, nije bas neko dugorocno resenje :rolleyes: moram nekako resavati...

A sto kaze Goran na toj bombici, moze li na njoj taj gornji deo nje da se skine, tj. otkaci, pa bi ja to lepo kuci odradio, zna li neko?

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li mozda neko zna kako se zove ovaj deo??

Znam da je za Fiat Stilo jer mi je rekao majstor da mi je to crklo i kada sam ga narucio ustanovio je da ipak nije to u pitanju, pa sada ne znam sta da radim sa njim, hteo bih da ga prodam a ne znam kako da ga oglasim. Inace iz nemacke mi je donesen deo i kostao me je 35 eura.

Pierburg 7.28148.01.0

DSC05104.jpg DSC05105.jpg

DSC05106.jpg DSC05107.jpg

DSC05108.jpg DSC05109.jpg

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boost Pressure Control Valve

PIERBURG - Ref: 7.28148.01.0

Edited by bglion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ventil regulacije turbine.

Hvala.

Bio je problem sa nekim zicama oko kompjutera koji se nalazi u motoru ispred suvozaceve strane i vodi do kutije sa osiguracima iza akumulatora, pa se tu neki kratak spoj napravio.

Uglavnom problem je resen i sada je sve ok.

Ako neko zna kome treba neka se javi na PM, dacu ga za 20 eura samo da izvucem bar nesto para za njega.

Edited by emojti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovanje treba mi ovaj deo da bih napravio  neku mašinu ,ali nigde ne piše sa kog auta je  taj deo !

Jedino što sam našao na netu to je da je bubanj sa zamajca sa automatskog menjača  ali ne znam sa kog je auta, pa me interesuje ako to neko zna  da mi kaže  da bih mogao da potražim taj deo!

 

cxca20460.jpg

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ne znaš od čega je i sa čega je , pa koj će ti klinac.

Jedino ako ne praviš čupalicu za piliće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ne znaš od čega je i sa čega je , pa koj će ti klinac.

Jedino ako ne praviš čupalicu za piliće.

Znam od čega je "bubanj sa zamajca sa automatskog menjača"ali ne znam sa čega je tj.od kog je auta pa sam ja to i pito !Takodje i znam kad ga nabavim šta ću napraviti od njega  jedino ne znam dakle sa kog je auta deo da bih mogao da budem konkretniji u traženju ,takodje me interesuje  i neki sličan deo po izgledu sa nekog auta  jer  mora takav oblik da bude -kao smanjeni bubanj za veliku mešalicu za beton ili nešto tako slično !Bio bih vam zahvalan za pomoć!

A da ti ne treba mozda za moksovanje, recimo boja u prahu?

ne znam šta je to moksovanje ,ali miksovanje bi bilo ispravnije !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto vidim da si vec iz Jagodine, svrati kod onog majstora sto radi samo automatske menjace pa ce ti najbolje reci i sta je i od cega je to. Mozda ima i baceno neko to "djule" narodski zvano pa i nadjes nesto jeftino. Inace, ako ti treba nesto specijalno, to ti je skupo kao sami djavo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primetio sam dva ili tri ovakva dela u dvorištu gde parkiram auto. 99% je ispalo nešto sa trapa, samo pojma nemam šta. Neka pomoć o čemu se radi bi mnogo koristila :)
Inače, ništa dodatno ne lupa niti grebe, samo me zanima o čemu se radi. Evo slika

 

20130903_172649.jpg  20130903_172656.jpg  20130903_172656.jpg

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije navlaka za brisač sigurno. Bilo ih je više i sigurno su izašle ispod kola. Ne znam kako šolja amortizera na Stilu izgleda, ali dleuje mi kao deo toga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni to liči na one gume koje stoje pozadi sijalica na prednjim farovima i štite konektore i unutrašnjost fara od vlage i prašine... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra ideja za sijalice, idem da proverim jel to :)

EDIT:

Nisu ni čepovi sijalica  :wallbash: Sad sam pogledao

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto slicno ima na puntu i stoji na gepeku kao odbojna guma ili tako sta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...