Jump to content
FAS Goran
Jurke

Fiat Punto mk2 1.2 16v vs 1.4 16v

Recommended Posts

Ne nađoh u pretrazi ni jednu temu nalik ovoj, pa me zanima razlika između ova 2 motora prevashodno, a takođe i da li ima razlika na vešanju itd.

Da li je neko vozio oba pa da prenese utiske? Ili da mi kaže razliku u odnosu na 1.3 mjet jer ga ćale ima tako da sam njega vozio pa znam kako ide?

Kako je sa delovima? Imaju li specifičnih kvarova, boljki itd.???

Naime, iskren da budem ja sam Alfista u duši, ali za jednu Alfu sa bar 1.8 i 130+ konja nemam još dovoljne prihode pa gledam prelaznu varijantu, ne zamerite :rolleyes: A Puntić sa ovim jačim motorima mi izgleda jaaaako privlačno :rambo: iz nekoliko razloga!

:welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.4 16v je isao u mk2b, a oni su i redji i skuplji.

1.4 ima kolko ono bese, 86, ili 91 ks, a 1.2 80. Nije neka razlika.

Bolje trazi dobrog HGT-a. :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvenstveno u razlici modela auta tj godistima i ceni...1.2 je provereni motor iz dvojke i dosta drugih FIATA a 1.4 iz punta trojke ne tako cesta stvar.

Ako te vec interesuje punto sa puno konja sto ne uzmes gt-a ili hgt-a . Gt je najjaci koji je silazio sa trake..ima jedan na prodaju sa obiljnim motorom unutra (pm ako oces info :) ) ... A od dvojke hgt imas benzin i dizel...zavisi koliko love imas . A ako ti je izbor samo izmedju 1.2 i 1.4 bolje 1.2 .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam zasto pricate da je bolji 1.2-16v??? Svako ce reci da je bolji 1.4-16v i to je motor novije genrecije,ima 95konja,i korsiti se u novim fiat vozilima,krenuo je sa puntom trojkom(2b)!Mnogo dobar motor,u puntu se pokazao ekstra,po meni najbolji motor od benzinaca u puntu 2,da ne racunam,1.8hgt,to je bas ekstrema! :thumbsup::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.4 je razbuseni 1.2 sa drukcijom radilicom i drasticno skupljim klipovima ...jeste euro 4 ..neki katalizatori pa xy lambda sondi i sve to u srbiji vise kosta krajnjeg korisnika ;) 1.2 je motor kao 1.9 jtd trpali su ga u sve i svasta ima ih ko pleve i delova itd ...ja to gledam s te strane . A i novije je skuplje tako da...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma to ti je više psihološki a pošto je psihologija zahebana stvar kupi 1.4 16V i biće ti mirnija glava - neće biti ono kao npr. ....eh da sam malo više doplatio imao bih sada onaj 1.4 a ne ovaj 1.2.

Inače, racionalno gledano, šta je po tebi bolje - kevine sarme ili punjene paprike?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inače, racionalno gledano, šta je po tebi bolje - kevine sarme ili punjene paprike?

ako cemo realno, paprike. Al samo ako papriku mogu da batalim, a samo meso da pojedem. A ako ne mogu, onda sarma. :D E da, i ako uz paprike ide pivo.

ko sto vidis, puno dodatnih uslova :D

1.8 16v :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da je 1.4 u dvojci jako redak, a 1.2 16v ima baš dosta. Za HGT nemam love ni u snu da ga održavam i vozim, a između pomenuta dva biram ipak provereniji, sa manje elektronike i sličnih zahebancija, dakle što prostiji (ali ne toliko prost kao 8v).

Ne znam jel npr. AP sport merilo za skupoću delova, da li se vi snabdevate tamo pa da prostudiram malo razlike ova 2 motora???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz.Zanima me vase misljenje o puntu 2007 1.4 95ks?Za 1.2 znam da jr odličan.Sada oko 1.4 me zanima taj motor i menjac kakvi su?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti kao u 500l i Novi Tipo ako te zanima motor.
Ima na forumu tema za 500l i Tipo, ako te mrzi da čekaš odgovor pročešljaj forum

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@danijel55

 

Pogledaj sada, nakon spajanja, sve ranije napisano u temi na kojoj smo.

Generalno, nemaš šta da brineš o Puntu sa tim motorom, pa je na tebi ''samo'' da pronađeš neki u dobrom stanju. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...