Jump to content
FAS Goran
acatheking

Fiat Punto mk.2 1.2 & mk.1 1.1 - čuje se menjač, menjati ili opraviti?

Recommended Posts

A odakle se cuje zujanje koje prestane pomeranjem rucice?

Iz predela rucice ili iz menjaca ili...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec duze vreme mi se cuej neko struganje u menjacu zamenio sam set kvacila pre 2meseca posto mi je otisla lamela ,ali se i dalje cuje.Majstor mi kaze da mi se vise isplati da uzmem polovan menjac nego da ga otvaram.Neko mi rece da su trkaci u pitanju,stuganje se cuje samo kada je auto u brzini,sto je manja brzina jace je stuganje.

Sta mi je ciniti?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nemas nekog ko zna da popravlja menjace, mada je problem i za delove posle....onda drugi menjac. Koliko ti je presao auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve 113hkm, pa on bi tek na prvi veliki servis trebao da ide.. Problem je da se nadju delovi za menjac jer to retko ko rastura, a i oni koji znaju nece da ga popravljaju jer ne mogu da naplate kako valja a ima puno posla, ovako ti za skidanje uzima 50e i njemu je dosta...Raspitaj se malo da libi ti neko prihvatio da radi menjac, mozda naidjes na nekog valjanog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odakle si prvo pitanje.Drugo pitanje koliko ti se dugo to cuje i koliko vozis tako sa tim zujanjem samo u niskim obrtajima odnosno brzinama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuje mi se vec godinu dana.Nisam bio siguran sta to struze,onda sam zemenio set kada mi je otisla lamela,posto je postojala mogucnost da je druk lezaj.ali se i dalje culo.Kaze majstor menjac.Znaci vise mi se isplati da nadje nekog ko je voljan da odradi menjac nego da zamenim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odakle si?Ja sam resio taj problem tako sto sam upocetku isto slusao ne strucne majstore koje mrzi da otvaraju menjac I da cackaju ili da zamene ceo.pa sam se cuo sa Goranom iz zemuna otisao do njega covek seo u kola probao kaze neki od lezajeva e sad mali ili veliki ja mu kazem menjaj oba kada vec skidas menjac.zavrsili posao za nekih 7000 dinara jer svi majstori napacuju 5000 skidanje menjaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Punta često strada manji ležaj na spojničkoj to je kod njega kao dobar dan,nikakav problem zameniti ga,posao od 7000din i jedno tri sata vremena.Odakle si kada ne možes da nađeš majstora da ti uradi menjač?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao nešto kao hučanje prilikom puštanja gasa, problem je bio ležaj kod zvona sa rukama oko 7000 dinara, preporodio se auto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

gdje ste kupili te lezajeve moze neki broj link radnje bilo sta ako nije problem jer u mom gradu toga nema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj je kupljen u St .Pazovi u prodavnici autodelova (ne znam da li to šta znači i da li je u pitanju isti kvar). Imam kući račun, kad dođem pogledaću detaljnije koji je ležaj u pitanju (dimenzije) pa pišem, to je bilo pre godinu i više, pa sam zaboravio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz Majdanpeka.Nekako mi je sigurnije da sredim svoj menjac nego da kupujem nesto neprovereno.I to je upola novca koje bih dao za polovan menjac.Cuo sam za te lezaje da su problem kod puntica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze to je nov deo za tvoj menjac. Ne uzimas nista polovno.

Samo otidji do pravog majstora kao sto sam ja otisao do Gorana nije me mrzelo da sednem u auto i da iz NS odem do Zemuna i to sredim kao sto momci gore kazu za tri sata.Meni je otisao manji,ali sam ja odma zamenio oba kada je vec skinut.Znaci nije radjena reparacija menjaca diferencijal,vec samo lezajevi zamenjeni.Nemoj slucajno da uzimas drugi polovan jer moze da rikne za jedan dan isto to a i u gorem slucaju da se rasprste kuglice i ododse ti differencijal.Zato ako nadjes tamo negde majstora dobrog otidji sa ovim saznanjem da ti zameni oba lezaja i nemoze da te izadje vise od 7.000 dinara sve sa novim uljem u menjacu.poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raspitacu se da li u blizini ima neki majstor za menjace, za sada koliko sam cuo ima jedan u Jagodini,to mi je oko 150km. Zemun je 180km ako je taj kod koga si bio proverene i dobar majstor onda mi se vise isplati da idem kod njega. Mozda je jos nesto pored lezaja.7000din nije skupo ako je sve sa delovima i uljem.



jos nesto,gde da nadjem poklopac ili cep menjaca majstor mije izgubio kada je proveravao lamelu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve u kompletu ako ti treba broj mozes ga naci ode na forumu pod nickom servis goran.Ali ni on ne moze da ti kaze tacnu cenu dok ne vidi sta je tacno,Ali po tvoj objasnjenju problema koji je indentican kao kod mene reklo bi se da su lezajevi,

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Dva lezaja bi kostala 6500din,zamena bez skidanja menjaca je 5000dinara.verovatno ce trebati I ulje za menjac 2l 2000din"

Znaci nije 7000din ,nego 13500din

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas mi majstor ispustio ulje iz menjaca da vidi da liima opiljaka,kao ono jedva pola litra ulja.Curi mi ulje u cvono gde je lamela,najverovatnije semening.Tako da mora da se skida,majstor moze to da mi sredi ne mora da idem nigde.Bas mi nema kraja problemima sa menjacem,a za nedelju dana sam planirao da idem na more autom,kako stvari stoje nista od toga.

Sta mi je ciniti,da dam 13500din, plus put 4000din i zamenu semeninga oko 5000din,ukupno oko 23000din ili da pazarim polovan menjac ili imate neko povoljnije resenje da se menjac posto se vec skida posalej negde na reparaciju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Dva lezaja bi kostala 6500din,zamena bez skidanja menjaca je 5000dinara.verovatno ce trebati I ulje za menjac 2l 2000din"

Znaci nije 7000din ,nego 13500din

Cekaj, a da nije zamena oba lezaja sa skidanjem menjaca 6500 din, a ako ti doneses menjac onda 5000 din? :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ta cifra ti je bolja nego da kupujes polovan menjac na koji ti niko ne garantuje kakav je iznutra.Vec ti samo kazu radio je na drugom autu evo skinut je pre par dana.Price za malu decu.Zato pare u ruke i pravac servis odradi to kako valja i bices miran.I na kraju na more da sve to zaboravis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si imao samo pola litra ulja u menjacu, tesko da moze od tog menjaca vise nesto da bude (po meni)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...