Jump to content
FAS Goran
acatheking

Fiat Punto mk.2 1.2 & mk.1 1.1 - čuje se menjač, menjati ili opraviti?

Recommended Posts

@jocifer93

 

Da, druk najverovatnije...nešto se slično (ne zveči, ali se ponekada čim upalim auto čulo kao da trljaš dva metalna tanjira jedan o drugi) dešavalo i kod mene na Stilu 1.9 MJet, i kad sam pitao šta bi moglo biti - druk.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/25/2011 at 3:32 PM, Goran Zemun said:

Menjac na tvom autu je prost i problem pravi samo par sitnica koje povremeno crkavaju...javi s ako ti treba neka pomoc... :thumbsup:

Gorane ja imam problem sa zujanjem menjaca u 3 i 4 brzini mozes li da mi posaljes tvoj broj na 0616083080

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Ivan vs said:

Gorane ja imam problem sa zujanjem menjaca u 3 i 4 brzini mozes li da mi posaljes tvoj broj na 0616083080

Goran 063242007

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momci, jel imao neko iskustva sa luftom u diferencijalu, tj jel sme da bude luft gore dole, u delu gde ona nazubljena šipkica poluosovine ulazi u menjac...auto na dizalici, rukom cimam poluosovine, obe imaju luft u delu gde se spajaju sa menjacem tj diferencijalom i cuje se klak klak kako unutra lupka...sta je tu u defektu u diferencijalu ili poluosovini? Meni je receno da su to trkaci i da se resava nekom debljom podloskom, bez skidanja menjaca, i da mi zbog ovog lufta tockovi vibriraju pri kretanju...iskustva molim! Hvala 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastava 10, kad se ubaci u prvu, cuje se krljanje. Majstor kaze da je problem u lezaju spojnicke. Ko to menja i kolike su cene zamene?

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, neshac said:

Zastava 10, kad se ubaci u prvu, cuje se krljanje. Majstor kaze da je problem u lezaju spojnicke. Ko to menja i kolike su cene zamene?

Radi se na licu mesta, ne skida se menjac. Mislim da su ruke oko 6000 rsd. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/25/2011 at 2:26 PM, klepesina said:

zasto bi ga izaslo skuplje da remontuje svoj mjenjac mozda mu je samo otisao lezaj spojnicke osovine i zato mu grebe a da kupuje polovan drugi mjenjac nemoze ga doc ispod 150 eura a sumjnam da ce ga remont ma sta god da mu je otislo kostat toliko sa rukama nema sanse brate uradi ti svoj mjenjac i znas sta vozis a da kupis drugi ne znas kad ce nesto odalamit.

Problem je što je malo dobrih majstora koji rade menjač...

On 4/16/2013 at 2:04 PM, benzin u krvi said:

Imam punta 2009 god clasic nije preso jos ni 40000 km,kad ga ubacim u cetvrtu pocne za zuji,cim malo gurne rucicu menjaca napred prekine se zujanje....bio sam kod vise majstora svako kaze drugu pricu..unapred hvalaa :)))

Sve zavisi od stila vožnje tj šaltanja i da li pozajmljuješ auto ženi ili deci. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...