Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Seicento...

sto se kaze daleko bilo, ali ja se ne bih bas vozio u njemu ako bas ne moram..

http://www.euroncap.com/Player.aspx?nk=86d652d0-7c10-4c71-8c35-ce5519740e30

sa 65 na sat volan bukvalno probija vozaceva prsa..

Ne mogu da verujem,ali mislim da bi svaki mali tako "puk'o"!

Po meni Panda ,pa Sejcento,Jugo,pa na kraju Punto kec!

lepo sam napisao na prvom mestu Panda,imao sam je i znam kakav je auto,jos ako imas plin,malu bocu(prasence od 30L),to je vrh! :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Seicento je po meni mnogo gotivniji auto od Pande. Ovaj moj je sporting, pa mozda i zbog toga, ali nebo i zemlja u odnosu na Pandu. Gledao sam i nju, ali sreca pa sam kasnije probao i Seia. Autic je startan, tih, lepo koci, moze svuda da se parkira. Sto je vazno, imam servo, pa ga je jos lakse uparkirati. Simpatican enerijer...

E sad, za Seicenta nisu bas svi delovi prejeftini. Npr, ventilator hladnjaka je 8.000, zadnji silen blokovi sa zamenom 6.000. Mada, realno, to se ne kvari tako cesto. Evo za godinu dana, od kada sam uradio veliki servis, gotovo da nista nisam pipnuo. Promenio sam zadnje paknove, mada nije ni trebalo. Odgovaraju od Keca.

Po meni, ako vec posedujes auto C ili D klase, onda je fazon imati tako nesto bas malo, jer sta ce mi onda Punto?

E sad, na otvoreni put bih sa njim isao bas ako nemam drugog izbora. Jer stvarno se lose pokazao na crash testu. Mada, nije losiji od Juga sigurno...zeznuto je i kad te neko pokupi na skuteru, pa ih svi voze.

Ti za te pare vec mozes da juris malo mladji primerak, mozda da naletis sa servom i klimom.

Edited by Dragon

Share this post


Link to post
Share on other sites

zajebi atest (bačenih oko 150 eur) ako je auto uvezen kao /ocarinjen kao putnički ; tako odradiš i tehnički kao putnički i gotovo :thumbup: slede registracija i šrafljenje klupe ako oćeš :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da su konzerve kad ih nisi vozio.Ja sam npr.vozio Saxo VTS sa 120 ks i mogu da kazem da je to serpanja koja samo dobro ide i nista vise. Ko nije probao nek proba da zatvori vrata kod Seicenta i ustanovice da taj zvuk koji proizvedu podseca na automobile iz vece klase. Sve u svemu ja obozavam Seicento jer je izuzetno startan i tih auto koji kad stoji na semaforu mslite da je ugasen.Mana su mu papucice ali za one koji nose preko 42 broj cipela jer su blizu jedna drugoj ali i to je stvar navike.Ima izuzetno precizan menjac i odlicne kocnice,veoma brzo postigne radnu temperaturu i ima odlicno grejanje.Potrosnja ide od 5-8L u zavisnosti kako ga vozite. Uostalom njegova cena preko vam govori svoje jer je skuplji od Punta a zasto to znaju samo vlasnici.

Ti hoces da kazes da seicento i saxo vts mogu da se porede u nekom segmentu?? Daj covece, uporedi molim te handling saxa, lezanje na putu, o brzini ne bih da pricam neumesno je itd itd...smesno poredjenje. Nisam ja rekao da je to los auto, ako je potreba vlasnika prevesti se od tacke A do tacke B(a da je ta tacka na maloj udaljenosti) na sto jeftiniji nacin i nista vise, i ja glasam za seicento ili pandu, ali ako vlasnik ocekuje nesto vise ta dva auta ne treba da gleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

se1.jpg

Ovog sam prodao ali imam jos jednog kog necu da prodam jer ga vozim 7 meseci i savrseno me sluzi i isto ovako cu da ga ofarbam a dolaze jos i Abarth pragovi i kacketic kao i 15" felne sa 195/45 gumama. Imam i fabricki plin.

Zar nije lep gradski autic? :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da, meni bukvalno treba od A do B po Beogradu, bez nekih velikih troskova. Od prilike imam sliku u glavi sta cu da kupim.

Najverovatnije Pandu sa zadnjom klupom a mozda i van, nije bitno. Nadam se da ce mi tu Dule izaci u susret i iskoristiti svoju vezu na placu. Ja cu znati da se oduzim nekim pivima i klopom :)

Mali auto, jeftin u nabavci, jeftino odrzavanje, mali potrosac a moze da radi posao koji meni treba.

Mada, svidja mi se nova panda

panda.jpg

samo mi nabavna cena nije po volji :crybaby:

Edited by MISHONNIUM

Share this post


Link to post
Share on other sites

... Jer stvarno se lose pokazao na crash testu. Mada, nije losiji od Juga sigurno...

Inace, jeste Seicento losije prosao od Yuga, kod Yuga su se vrata mogla bez problema otvoriti i vozac je samo na jednom mestu dotakao malo volan glavom... Mada creash test ne treba da bude vodilja kod kupovine vozila, dzabe vama i 15 zvezdica kad vas pokupi nesto sto ima haubu ko ceo vas auto... ;) Cisto da navedem primer, i fiat 500 i audi Q7 imaju po 5 zvezdica, ali u creash testu izmedju ova dva vozila, ocenjeno je da u fiatu 500 postoji mala sansa da bi iko preziveo, dok bi ovi u audiju imali blaze povrede ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve ti je to komplikovana fizika i dinamika. Citava zavrzlama oko mase vozila, sile inercije, kako se koja prenosi u datom scenariju, itd. Sve u svemu, nekada vozilo i istrpi udar i ne deformise se do stepena u kojem moze da povredi putnike, medjutim sama sila deakceleracije nekada moze da proizvede toliku G silu (ljudsko telo podnosi 45G max) koju unutrasnji organi ne mogu da podnesu i tu je ishod fatalan bez obzira koliko zvezdica ima vozilo.

Edited by MISHONNIUM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj savet je da pre nego sto kupis sednes i provozas Pandu i Seicenta. Ja sam tako uradio.

Mada imam jos jedan predlog - Twingo. Ni manjeg auta, ni vise mesta za vozaca i suvozaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^a i pozadi mesta ima prilicno. E sad jedino odrzavanje, ipak resho je to :thumbup:

Sve vise ima Puntica2 za neke smesne pare. U poslednje vreme ima po oglasima 1.2 sa fab.plinom za 2200-2500. Svi su vanovi, i uglavnom od opreme samo klimu, kazem samo jer nemaju podizace i neku "osnovu" opremu. Od nasih firmi, sa km od 150-200kkm

edit: da dodam da su 2005-2006 god

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj savet je da pre nego sto kupis sednes i provozas Pandu i Seicenta. Ja sam tako uradio.

Mada imam jos jedan predlog - Twingo. Ni manjeg auta, ni vise mesta za vozaca i suvozaca.

Vozio sam Seicenta, veoma zivahan i upravljiv autic, neverovatno zgodan za grad, ali one papucice dole me ubise. Znaci N puta sam uz gas ili kvacilo pritisnuo i kocnicu. Mosh misliti na sta je to licilo :wallbash: Ipak ja nosim 46. Inace nemam nekih zamerki za onoliko malo koliko sam ga vozio. Kada se obori zadnje sediste, moze tu i da se preveze nesto.

U Pandu sam samo seo na vozacevo mesto da proverim da li tu ima mesta za mene. Ima mesta za mene. Pretpostavljam da je udobnija i agilnija od naseg Yuga. Yuga sam vozio 4 godine, znam osecaj.

Sada kada si spomenuo Twingo, setio sam se da ga ima jedna komsinica. Bas cu da je pitam da mi da da ga provozam malo. Da vidim kako izgleda. Mada, neko spomenu odrzavanje, trebao bih i to proveriti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi ,ja sam imao pandu(svaki fiat je dobar :thumbsup: ),verujte mi za te pare ovi zadnji modeli kockice su vrh,sa jugom ne mogu nikako da se poredi,negde sam procitao,mislim da u to vreme dok se pravila je bila na prvom mestu,po maksimalno iskorisenom prostoru kabine i nema ni malo malo gepek!Veci je od jugicevog! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yuga ne treba porediti nikako ni sa pandom, ni sa bilo cim drugim.

A sto se twinga tice, simpatican auto, benzinac 1.2 trosi malo, a dizel ne trosi skoro nista :)

Ako se ne varam, dizel trosi cak nesto ispod 4 na otvorenom, a za benzinca mi je receno da je sa 60e gorva beograd - berlin.

Ali ne drzite me za rec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada nesto gledam i upade mi u oci ovaj Cinquecento, bas je mali i zgodan, nije ni skup preterano u nabavci. Jedino ne znam kakav je za odrzavanje. Ima li neko iskustva sa njima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajmo lančisti Ysilonka prethodna generacija oko 2002 godišta :question: neka mišljenja iskustva, verovatno je bolji onaj 1.2 16v od 8v :whistle: itd ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja Y 2002 godiste 1.2 8v, TENK ! najskuplja stvar koja se pokvari na njemu je 1000din! retko se kvari,za po gradu je zakon,a i za otvoreno,ima dosta komocije...moja ima i klimu ladi ko blesava,solidno ide vuce super za tu snagu 60ks, za potrosnju ne znam moja trosi 7-8 litara benzina po gradu,plin nemam ,na otvoreno slabo idem sa njom tako da na otvorenom ne bi trebalo da trosi preko 5-6 litara, sve u svemu avion za punto,pandu,seicento itd zato sto je kvalitet enterijera(ono u cemu ja najvise uzivam) mnogo bolji od tih pomenutih auta i lancia nekako ima stila :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo sto covek mora da se uklopi u 2500 sa registracijom i velikim servisom i ko zna cim jos.To je problem jer dobar Punto ce jako tesko naci a da se uklopi u cenu.

Evo malopre sam ja terao jedan auto na pregled i mana su diskovi sa plocicama da bi covek rkao kako odustaje jer ima puno da ulozi!!! :wallbash:

A majstor mu kaze da je auto vanserijski dobar a covek ocigledno hoce nov auto i da nista ne ulozi.

Tako je i kod malog auta gde se ulaganje vise oseti jer je jeftin i kad spojis registraciju,servis,eventualno gume i jos ponesto to moze da dodje na preko 500 eura pa prakticno das 1/4 auta.

@Phantom

Jednostavno mu nista ne fali ali me i jako slabo zovu za njega.Jednostavno ne razumem sta ljudi hoce.

Moj brat je uzeo seicenta jeftino odrzavanje ekstra autic cini se da je bas mali ali i nije tako e sad bolje uzeti njega za jedno 2000 i uloziti jos 200 za veliki servis i kocnice i imati auto u ekstra stanju...mi smo naseg platili 1750 registrovanog

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=43772&st=0&p=704134&hl=seicento&fromsearch=1entry704134

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moja Y 2002 godiste 1.2 8v, TENK ! najskuplja stvar koja se pokvari na njemu je 1000din! retko se kvari,za po gradu je zakon,a i za otvoreno,ima dosta komocije...moja ima i klimu ladi ko blesava,solidno ide vuce super za tu snagu 60ks, za potrosnju ne znam moja trosi 7-8 litara benzina po gradu,plin nemam ,na otvoreno slabo idem sa njom tako da na otvorenom ne bi trebalo da trosi preko 5-6 litara, sve u svemu avion za punto,pandu,seicento itd zato sto je kvalitet enterijera(ono u cemu ja najvise uzivam) mnogo bolji od tih pomenutih auta i lancia nekako ima stila :harhar:

hvala miladine :thumbup: ali ipak ću otvoriti novu temu za Y-oku jer mališa zaslužuje svoju posebnu temu :thumbsup: , a ne da se sve gura u ovu svaštaru... :whistle::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što naslov kazuje, pazario bih mali gradski auto, ono što imam od zahteva je da je auto što pouzdaniji, da je potrošnja razumna (do 7,5-8l benzina po Bg, ali van špica) i da ima klimu.
Prelazio bih oko 10,000km godišnje, ne bih da se mlatim sa plinom, dajem prednost benzincima obzirom da je velika verovatnoća da su mali dizeli stari 10 godina 'ubili' po 300,000+ km.
Budžet je oko 2,500e, moglo bi eventualno da se rastegne do 3k ukoliko je baš dobra ponuda (auto 'bez ulaganja' sa 2 seta guma i registracijom bar još 5-6 meseci).
 
Mislim da se u ovaj opis uklapaju recimo yaris 2001-2004 1.3b ili 1.0b, hyundai getz 2005+ 1.1b, 1.4b, 1.5crdi (sa 4 cilindra), lancia Y 2004+ 1,2 16v, Corsa 1.2 16v, fiesta, seat ibiza, eventualno neki dobar punto 1.2 16v, 1.3 mjt, ili 1.4? 
 
Stavicu ovde par primeraka koji su mi interesantni:
 
cxcb480600.jpg
http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/5891996/toyota-yaris-13-vvti

cxcb480601.png
http://www.mojauto.rs/polovni-automobili/1794718_Hyundai_Getz_2007_god#

cxcb480602.png
http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/5895595/fiat-punto-13-mjet-dynamic
 
ovaj yaris mi je odličan ovako na prvi pogled iako ima 14 god već, pokušavam da stupim u kontakt sa prodavcem, piše da je u inostranstvu, poslao sam mu poruku.
Oglas za getza je kriminalan, auto plače za dubinskim pranjem, jedino me brine poslednja slika i 'masan' motor, ili to ne mora ništa da da znači?
 
punto je 3k fix + prenos + letnje gume + registracija, odosmo na 3,5k toliko nemam, a pritom mislim da za te pare ima dosta bolje.
Ima još nekoliko jeftinijih 1.3 mjt, jedan žuti 'sporting' ali je boja grozna, ne znam koji im je fazon sa tom žutom...
Ima čak i jedan beli 1.3 mjt 2009 kupljen kod nas Kg 88 iljada prešao 3,500e nije fix
 
Biću od sledeće subote na odmoru 7 dana, pa krećem u akciju... 
 
p.s. neću smarta! xD
 
p.p.s. svestan sam da je ovo fiat/lancia forum ali smatram da ima dosta poznavalaca koji mogu dati dobar savet, uostalom koliko vidim, prodaju se razne marke

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega, ima moj drugar Peugeot 206, 1.4hdi, sa garantovanih 140-ak hiljada na satu, kupio ga je od prvog vlasnika, svi mogući servisi odrađeni, Set Letnjih guma sa alu, Set zimskih čeličnih, 5vrata, silver, mislim decembar 2005...znaci varijanta plig&play...

Ako te zanima javni pa da se raspitam šire...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...